مهاجرت به کانادا ۶

نیاز به متن نداره غیر از:

خوش باشید

۲۲۳ Responses to “مهاجرت به کانادا ۶”

 1. سلام امیر عزیز :
  ببخشید من یک سوال دارم و اینکه آیا بک گراند چک قبل از مرحله این پراسس انجام می شود یا بعدش ؟ با تشکر از زحماتی که برای ما منتظران می کشید .

 2. مریم جان مرحله بک گراند چک از زمان دریافت مدارک شما توسط سفارت آغاز میشود و تا زمان صدور ویزا هم ادامه مییابد.
  خوش باشی

 3. با سلامی دوباره
  و تشکر فراوان از شما .ما الان حدود ۸ ماه از فایل نامبر دوممون می گذره .و هنوز Received by visa office هستیم . آیا تا الان اصلا سراغ پرونده ما رفته اند؟ یا بعد از دریافت فایل ۲ پروندمون در بایگانی منتظره تا آفیسر عنایت کنه و امتیازامونو جمع بزنه ؟و آنوقت مدیکالمون می یاد یا می ره برای بک گراند چک ؟ازتون بینهایت ممنونم .

 4. سراغ پرونده شما که رفته اند اما کار قابل توجهی بر روی آن انجام نشده.
  در حال انجام بک گراند چک هستند. بک گراند چک ایرانی ها زیاد از حد طول میکشد و زمانی که نهائی شد ، مدیکال صادر و وارد مرحله سکیوریتی چک خواهید شد. کمی بیشتر صبر کنید.
  خوش باشی

 5. سلام امیر آقا
  اگر سابقه کار پارت تایم و فول تایم همزمان باشه، باز هم امتیاز پارت تایم را می گیری یا نه؟ (من به مدت دو سال یک جا فول تایم و جای دیگری پارت تایم کار می کردم، آیا برای ۳ سال امتیاز می گیرم یا دو سال؟
  بابت وقتی که می گذارید یک دنیا ممنونم.

 6. اگر سابقه کار نیمه وقت و تمام وقت در یک زمان باشه ، کل قضیه بودار هست !!!!
  قید یکیش را باید بزنی ، البته میتونی بفرستی اما ممکن هست که گیر بدهند. شاید هم طرف آدم خوبی از آب در آمد !!!
  خوش باشی

 7. سلام امیر جان

  با عرض ارادت ، دیگه رفتی ونکور از اونجا هی تفسیر واسه ما میفرستی ها ، امیدوام هر جایی که هستی در کنار خانوادت سلامت و موفق باشی
  من بعد یک مدت اومدم سر بزنم دیدم همه جا آشوب ، راستشو بخوای یک سکته زدم رد شد
  رفتم توی سی ای سی پرونده را چک کردم دیدم همان ریسیود … هستش ، با خودم گفتم این افیسر ما معتاد یا دائم الخمر ، بی بخار هیچ وقت هیچ خبری نشده
  تاریخ دریافت فایل نامبر دمشق ۹/۱۱/۲۰۰۹ با کد مدیر مالی ، ۱۵ ماه انتظار
  مزاحمت نمیشم امیر جان ، موفق باشی

 8. اختیار داری ، میخواهی بیخیال شم؟؟!!!
  مهیار جان شما که پرونده ات به هم صورت قبل هست ، فعلا از همه باید خیالت راحت تر باشه !!! (میبینی چه میکنه این اداره مهاجرت؟).
  انشاءالله که بزودی مال شما هم به جریان میفته.
  خوش باشی

 9. سلام، امیدوارم حالتون خوب باشه. چند سوال داشتم،۱.من می‌خوام تا آخر فوریه برای ویزای تخصصی اقدام کنم، یه آیلتس آکادمیک دارم که تا می یعنی‌ ۴ ماه دیگه اعتبارش تمام می‌شه آیا به نظرتون من به مشکل بر میخورم یا نه؟۲. اگر من بخوام برای ویزای دانشجوئ جداگانه اقدام کنم اینها با هم تداخلی نداره؟ چون تو سایت نوشته شما باید سفارت را قانع کنید که بر میگردید و اقدام جهت مهاجرت کاملا عکس این جریان. ۳. آیا زمانی‌ که کار به مدیکال میرسه(چه مهاجرت چه دانشجوئ) فرصت کافی‌ هست که مثلا من مدیکالمو ایران انجام بدم(من الان در انگلستان هستم).پیشاپیش از کمک شما سپاسگزارم

 10. ۱- سیما جان منظورت از ویزا تخصصی چیه؟ در هر صورت این مدرک زبان مورد قبول هست.
  ۲- نه هیچ تداخلی ندارد. بله سایت درست گفته اما مشکلی نیست، خیلی ها همینجوری ویزا گرفتند.
  ۳- چرا همانجا انجام نمیدی؟ مشکلی از این بابت نیست. شما برای انجام مدیکال ۲ ماه وقت دارید.
  خوش باشی

 11. باور کنید که همزمان هم فول تایم و هم پارت تایم کار می کردم! چرا قضیه بوداره؟ نامردیه! آدمو مجبور می کنند دروغ بگه!

 12. من که نباید باور کنم ملیحه جان ، آفیسر باید باور کنه که کمی سخت هست. چون قانونی نیست.
  حالا چه اصراری داری روی این قضیه؟ اگر دنبال این هستی که امتیاز هر دو شغل همزمان را بگیری ، نمیدهند.
  خوش باشی

 13. سلام امیر جان
  یک سئوال دارم
  من براساس مشاغل ۳۸ گانه اقدام کردم و مهلت ۱۲۰ روزه من ۲۳فوریه ۲۰۱۱ به پایان میرسه و الان تمام مدارکم آماده است به جز مدرک آیلتس. نمره آیلتسم L:6.5 R:5.5 W:6.0 S:6.0 شد و جمعا به ۱۲ امتیاز زبان نیاز دارم ولی متاسفانه در امتحان اخیر نمره لازم رو نیاوردم. به نظر شما چکار کنم؟
  قصد دارم برای امتحان بعدی ثبت نام کنم. آیا اعتراض به نمره آیلتس تاثیری داره و ممکنه رایتینگ و اسپیکینگ من از ۶٫۰ به ۶٫۵ تغییر کنه؟
  لطفا راهنمایی کن.

 14. هومن جان اعتراض به نمره ایلتس تاثیر داره اما ممکن هست ۲ ماه طول بکشه و تغییر نمره هم کمی سخت هست ، اما نشد نداره و من اینکار را خودم کردم.
  از طرفی الان شرایط سفارت مناسب نیست ، خب عزیز من شما که ۱۲۰ روز مهلت داشتی ، چرا گذاشتی برای روزهای آخر ؟؟!!!
  اگر هیچ چاره ای نداری ، همان ایلتس را بفرست و ثبت نام جدید بکن و کپی رسید ثبت نام را هم ارسال کنی.
  انشاءالله که به مشکل بر نخواهی خورد.
  خوش باشی

 15. ممنونم امیر جان
  همین کار رو میکنم. راستی من ۱۲ تا ۱۹ فوریه بحرین میرم. بنظرت اونجاهم یه امتحان بدم؟ سطح امتحان اونجا نمیدونی چطوره؟
  جای خالی برای ثبت نام داره.

 16. میتونی آنجا هم یک امتحان بدی ولی در مورد سطح امتحان نظری ندارم.
  خوش باشی

 17. هومن جان ما که طبق فرمایش امیر خان همین کارو انجام دادیم و بلافاصله بعد از اخذ ایلتس اونم فرستادیمش الان هم ۳ ماه از فایل نامبر دوممون می گذره و از همون روز صدور اینپراسس شدیم و تا الان هم تغییری نداشته
  توکلت به خدا باشه
  خوش باشی

 18. امیر جان من واقعا ممنونم از وقتی که برای دیگران میذاری.
  علی عزیز ممنونم از تجربت. واقعا امیدوارم کردی. امیدوارم ادامه کارهات به خوبی انجام بشه. منم همین کار رو انجام میدم.
  سربلند و تندرست باشید

 19. خواهش میکنم ، انشاءالله که موفق باشید.
  خوش باشی

 20. سلام امیر آقا، ممنون از پاسختون. منظورم از ویزای تخصصی همون اسکیل ورکر هست. در مورد مدیکال هم اینجور که من تو سایتا دیدم هزینش اینجا خیلی‌ بالاست و با ایران رفتن یه تیر و دو نشون می‌شه…ممنون از لطفتون، من احتمالا بازم در جریان فرمها مزاحمتون میشم، شاد باشین

 21. سیما جان برای بزرگسال ۲۵۰ پوند هزینه آزمایشات پزشکی هست و ۷۰ پوند هزینه عکس از قفسه سینه.
  خوش باشی

 22. راست میگی امیر خان! اصرارم برای اینه که اگر مطمئن شم که افسر فول تایم و پارت تایم همزمان رو قبول نمی کنه (که آلان دارم کم کم این حقیقت تلخ رو به زور به خودم می قبولونم) باید ۴ میلیون بدیم و مدرک فوق همسر رو آزاد کنیم تا یک امتیاز دیگری که لازم داریم بگیریم!
  ممنون که خبرهای بد رو با همدلی می گی. سعی می کنم مثل شما مثبت اندیش باشم.

 23. ملیحه جان من اصلا قصد دادن خبر بد را ندارم ، آن چیزی که ممکن هست اتفاق بیفته را میگم. الان اگر ۴ میلیون پول بدید فکر کنم بهتر باشه تا خدایی نکرده بعد از ۲ سال ریجکت بشید.
  خوش باشی

 24. آلان یک مسأله دیگر هم به ذهنم رسید. می تونم سر فرصت مدارکم رو جمع کنم و برای امتحان آیلتس ۲۸ اسفند ثبت نام کنم و امتیاز لازمم رو از طریق زبان جبران کنم (به سطح خوب زبانم اطمینان دارم، دفعه پیش سه روز خوندم ۱۰ امتیاز گرفتم . این دفعه که ۱٫۵ ماه وقت دارم ، ان شاالله حتما می تونم ۱۲ امتیاز یا بیشتر هم بگیرم.) و بعد از عید مدارکم رو بفرستم. فقط یک نکته هست که درسته که رشته من که روانشناسیه خیلی بعیده که بخواد تا اون موقع ۱۰۰۰ تاش پر شه ولی ریسک پر شدن ۲۰۰۰۰ شغل وجود داره. امیر آقا شما چه پیش بینی ای داری؟ آیا این ریسک بیشتر از ۵ درصد است به نظرت؟

 25. تصمیم درستی گرفتی.
  نه نگران نباش تا اون موقع پر نمیشه.
  خوش باشی

 26. سلام امیر جان. من با توجه به این تغییر و تحولات اخیر ۲ سوال داشتم که ممنون می شم راهنمایی کنید.
  ۱- قبل از این تغییرات شنیده بودم که کسانی که فایل نامبر دومشان جولی ۲۰۰۹ بود در حال بررسی شدن بودن. من یک محاسبه ای کرده بودم که ببینم حدودا کی نوبت به من می رسد و زمان ۱۶ ماهه ای را در نظر گرفته بود ( از فایل نامبر دوم) تا ۶ ماه قبلش بروم حساب بانکی ام را پر کنم تا برای گردش شش ماهه مشکلی نداشته بام. ولی الآن حساب و کتابم بهم ریخته یعنی نمی دانم پول را از حالا بریزم در حساب یا چند ماه دیگر صبر کنم و بیخودی پول در حساب نماند.نظر شما چیه؟
  ۲- چون من در ایران نیستم و در این کشوری که هستم گرفتن عدم سوء پیشینه ۴ ماه زمان می برد باز هم محاسباتم بهم ریخت . چون سوء پیشینه ظاهرا ۱ ماه بیشتر اعتبار ندارد. و من برای اینکه اگر هر وقت از من آپدیت خواستند سریع مدارکم آماده باشد نمی دانم کی باید برای گرفتن سوء پیشینه اقدام کنم. مثلا همان زمان ۱۲ ماه که خودشان گفته اند را اگر معیار در نظر بگیرم و ۴ ماه قبل از آن بروم برای عدم سوء پیشینه اقدام کنم خوب است؟

  خیلی خیلی ممنون

 27. ۱- نیلو جان فقط بهت بگم که اگر ویزا آفیس متوجه بشه که هی حسابت را پر و خالی کردی ، بهت گیر میدهند ها ؟!!!! اگر همین فردا ازت فقط گردش حساب خالی خواستند ، چه میکنی؟ دیگه این حساب و کتاب ها معنی نداره و هر زمانی ممکن هست ازت بخواهند.
  ۲- سوء پیشینه برای سفارت یکسال اعتبار داره و اگر یک بار سوء پیشینه ایران را ارسال کردی ، دیگه از ایران ازت نمیخواهند و فقط باید سوء پیشینه کشوری که هستی را ارائه کنی.
  خوش باشی

 28. سلام امیر جان . مرسی از راهنماییتون. مورد اول اینکه من حساب بانکی را صد در صد خالی نکردم ولی یک مبلغ ۲ تا ۳ میلیونی فعلا در حساب نگه داشته بودم. پس به نظر شما باید حساب را پر کنم. سوال دیگر اینکه می توان در دو حساب جداگانه پول داشته باشم و از هر دو حساب نامه بگیرم؟

  – در مورد عدم سوء پیشینه درست می فرمایید من دیگر عدم سوء پیشینه از ایران را نمی گیرم ولی در مورد عدم سوء پیشینه از این کشوری که هستم به نظرتان کی اقدام کنم؟ من از فایل نامبر دومم حدود ۸ ماه می گذرد . و گرفتن عدم سوء پیشینه در اینجا ۴ ماه طول می کشد. در نامه سفارت هم به من زمان ۱۲ ماه را اعلام کرده بودند. با این تفاسیر به نظر شما من از حالا بروم و برای گرفتن این عدم سوء پیشینه اقدام کنم یا مثلا بگذارم چند ماه دیگر ؟ ( در نظر داشته باشید که پروسه گرفتن عدم سوء پیشیه در اینجا ۴ ماه است!!!)

 29. بله میتونید در دو حساب پول داشته باشید ، اما گردش ۶ ماهه هر دو حساب را باید بگیرید.
  شما از FBI میخواهید سوء پیشینه بگیرید؟ ۱۴ هفته زمان میخواهد. شاید اصلا سوء پیشینه نخواهند ، پس زیاد تو این فکر نباشید. مگر دفعه اول سوء پیشینه را ارائه ندادید؟
  به اعتقاد من فعلا روی این قضیه فکر نکنید.
  خوش باشی

 30. از صبر و حوصله ات واقعا ممنونم

 31. خواهش میکنم ملیحه جان
  خوش باشی

 32. سلام امیر خان.سلامتی و موفقیت شما آرزوی ماست.
  امیر خان ۴ هفته پیش من INPROCCESS شدم که در توضیح این پروسس نوشته بودن که مدارک شما در فلان تاریخ به دست مارسید و مدارک مدیکال شما هم دریافت شد!!!!!!!الان دقیقا بعد از۴هفته در سایت CICقسمت اول باقی مانده یعنی:
  We received your application for permanent residence on September 10, 2010 و قسمت دریافت مدیکال حذف شده.شما فرموده بودید که اشتباه کردن و بزودی درست میکنن. همینطور هم شد.
  یک دنیا سپاس

 33. خب انشاءالله که بقیه اش هم خیر باشه.
  خوش باشی

 34. سلام :
  امیدوارم حالتون خوب باشه. من می خواستم نظرتون رو در مورد گواهی کاریم بدونم. آیا امکانش هست که براتون بفرستم که اگه ایرادی داره بهم بگین؟ باید همینجا publish اش کنم یا می شه خصوصی فرستاد؟
  یه سوال دیگه هم داشتم: من از بانک گردش بانکی انگلیسی گرفتم و امور بین الملل بانک روش مهر و امضا کرد. در همین حد کافیه یا باید فارسی شو بدم داراالترجمه که ترجمه کنه و به امضای وزارت خارجه برسونه؟ ممنونم.

 35. مرجان جان میتونی برایم ایمیل کنی:
  amir2322@yahoo.co.uk
  اگر گواهی به زبان انگلیسی ، بر روی سربرگ انگلیسی و با مهر انگلیسی صادر شده باشه ، به هیچ کار دیگری نیاز نیست.
  خوش باشی

 36. ُسلام امیر جان خوبی؟؟؟
  امیر جان ، من نام برادرم و اشتباه نوشتم یعنی کلمه سید و براش نزدم ، حالا می خواهم کاور لتر بگذارم ، همینطور برای نمره آیلتس که بیشتر از ادعام شده و م برای فرم schedule 3 ، راستش با اجازت می خواهم بکنم lecturer ، که دیگه دروغ تو کار نباشه و مشکل برام ایجاد نکنه ،اینطوری NOC هم عوض نمی شه ! به این نتیجه رسیرم صداقت بهتره … البته امیدوارم …
  می خواستم بپرسم ، همه رو باید تو یک نامه بنویسم یا تو نامه های جدا جدا ، نامه مربوط به هرکدوم روی قسمت خودشون باید باشه ؟؟
  نمونه کاورلتر دارین ؟؟؟؟
  ممنون و سپاسگذارم که جواب می دهی …
  به قول خودت خوش باشی !

 37. شقایق جان تمام تغییرات را باید در یک نامه عنوان کنی.
  خوش باشی

 38. امیر جان راستی شما مطمئن هستید که عدم سوء پیشینه ( از هر کشوری) برای سفارت کانادا در دمشق یکسال اعتبار داره؟ چون من شنیده بودم که کلا اعتبار عدم سوء پیشینه یک ماه بیشتر نیست ( حداقل در همان کشور مربوطه) . جایی در سایت کانادا به این موضوع اشاره نشده؟
  بی نهایت سپاسگزارم

 39. بله ولی نه اینکه عدم سوء پیشینه یکسال پیش را ارائه دهید.
  اغلب ۶ ماه اگر از تاریخ صدورش گذشته باشه مورد تایید هست و تا یکسال پس از دریافتش هم از شما مجددا نخواهند خواست.
  خوش باشی

 40. سلام امیر جان،
  زمانی که Update میخوان آیا فقط عدم سوپیشینه کشوری را که از زمان ارسال مدارک تا کنون بوده ایم را میخوان یا از کشورهائی که پیشتر بودیم و یک بار نامه عدم سوپیشینه آنها را همراه مدارک ارسال کردیم و از آن به بعد هم آنجا سکونت نداشته ایم را هم باید مجدد بفرستیم؟

  پیشاپیش از راهنمائی و زمانی که میگذارید تشکر میکنم.

 41. توجه کنید لطفا ، اگر آپدیت بخواهند ، و اگر در آن آپدیت سوء پیشینه جدید بخواهند ، فقط از کشوری که در حال حاضر ساکن هستید ، میخواهند.
  خوش باشی

 42. امیر جان تاریخ عدم سوء پیشینه من از این کشوری که هستم march 2010 است و آنرا قبلا ارسال کرده ام دمشق. ولی با توجه به اینکه الآن داریم به march 2011 نزدیک می شویم و تا آن موقع تنها ۹ ماه از فایل نامبر من گذشته است احتمال دارد که در آپدیت مدارک از من دوباره عدم سوء پیشینه را بخواهند. و چون این پروسه ۳٫۵ تا ۴ ماه در اینجا زمان می برد من می خواستم جوری برنامه ریزی کنم که وقتی از من آپدیت خواستند ۴ ماه را از دست ندهم. نظر شما چیست؟

 43. نیلو جان من نمیتونم نظر قطعی بدهم. ممکن هست که اصلا آپدیت مدارک نخواهند ، و ممکن هست که اصلا عدم سوء پیشینه نخواهند. میل خودتان هست ، میتونی بگیری و نهایت استفاده نمیکنی.
  خوش باشی

 44. مرسی امیر جان . ممنونم

 45. خواهش میکنم.
  خوش باشی

 46. سلام امیر آقا،میخواستم بدونم سفارت برای نامه بانک هم تحقیق و تفحص راه میندازه یا صرفا با همون نامه ترجمه شده کار رو راه میندازه؟نمیدونم میتونم یا نه که اگه بشه نامه بانک رو برای حساب سپرده ام یه خورده مبلغشو بیشتر بگیرم.
  ممنون.

 47. نه مشکلی نیست. ولی امکان زیاد زدن موجودی وجود ندارد.
  خوش باشی

 48. امیر خان سلام

  تصور کنید بهد از مدیکال از یک نفر بخوان که پاسپورتها رو برای صدور ویزا به سوریه بفرسته

  ۱- برای فرستادن پاسپورتها ددلاین میزارن؟ چه مدت ؟ چند روز یا چند ماه؟

  ۲- آیا میشه رفت سوریه و پاسپورتها رو حضوری داد؟ قبول می کنن؟ امکان داره؟ کسی این کار رو کرده؟

  ۳- اگر پاسپورتها رو حضوری بپذیرن چند روز طول میکشه تا ویزا بدن؟ میشه یکی دو روز سوریه موند و پاسپورتهای ویزا خورده رو گرفت و برگشت؟

  با تشکر

 49. ۱- بله. اغلب ۳۰ تا ۴۵ روز.
  ۲- بله. خیلی ها اینکار را انجام داده اند.
  ۳- اگر تغییر نکرده باشه ، صبح پاسپورت ها را میدهید و بعد از ظهر با ویزا دریافت میکنید.
  خوش باشی

 50. سلام امیر جان . شرمنده من ۲ تا سوال دیگه هم دارم.
  ۱- اگر در دو حساب بانکی پول داشته باشم آیا می توانم در طول مدت ۶ ماه از این حسابها هر ماه مبلغی برداشت کنم و دوباره مثلا ماه بعد مبلغی اضافه کنم؟ یا اینکه باید مثلا یک مقدار ثابت در حساب ۶ ماهه باشد بدون کم و زیاد شدن.

  ۲- شما می دانید که در چه شرایطی در زمان آپدیت خواستن اگر کسی قبلا عدم سوء پیشینه را فرستاده باشد دوباره ازش می خواهند؟ چون از بعضی از دوستان دوباره خواسته بودند.

  واقعا ممنونم

 51. ۱- نیلو جان هیچ ایرادی نداره که حساب شما گردش داشته باشه فقط نباید حساب خالی و پر شود.
  ۲- فقط به آفیسر بستگی داره. هیچ منطقی نداره.اغلب ، اگر آپدیت مدارک بخواهند ، گردش حساب و سوء پیشینه ، جزو آنها میباشد.
  خوش باشی

 52. ممنونم امیر جان . خیلی محبت کردید

 53. خواهش میکنم نیلو جان،
  خوش باشی

 54. سلام

  گواهی بانکی از بانک بین الملل چیه ؟ من یک گواهی از بانک گرفتم وبردم دارالترجمه وخود دارالترجمه گفت باید اصلش پیوست بشه و مهر دادگستری هم زد .

  حالا قضیه بانک بین الملل چیه ؟

  مرسی

 55. ببین سپیده جان برای گرفتن گواهی بانک ۲ راه وجود دارد:
  ۱- اصل گواهی را به دارالترجمه ببرید ، ترجمه کنند ، اصل آن ضمیمه شود و مهر تاییدیه دادگستری هم زده شود.
  ۲- اصل گواهی را به امور بین الملل همان بانک میبرید و آنها در فرم های مخصوص خود به زبان انگلیسی مینویسند و مهر انگلیسی میزنند و به دارالترجمه هم نیازی نیست.
  همین و بس.
  خوش باشی

 56. امیر جان:
  من برادرم PR اش ۱۰ ماهه که آمده و در این مدت سه بار ولی کوتاه رفته کانادا ولی در حال حاضر ایرانه. موقع پر کردن فرم ها تیک مربوط به فامیل در کانادا رو زده بودم. حالا ترجمه ی شناسنامه اش، کپی pr اش و صورتحساب بانکی مربوط به ماه نوامبر اش که خود بانک بهش داده کافیه؟ مال ماه های دیگه اش رو چون اونجا نبوده ندارم. به نظرت این ممکنه مشکل ساز شه؟ چون ژانویه هم یه هفته کانادا بوده و می تونه صورتحساب اینترنتی رو از اینجا بگیره ولی می گه صورتحساب آنلاین به درد نمی خوره و شاید حتی اثر منفی داشته باشه. بعدش لازمه که برابر اصل شده ی پاسپورت ایرانی برادرم رو هم بفرستم؟

 57. نه مرجان جان. خیلی بعید هست که از شما قبول کنند. باید مدرکی ارائه دهید که ایشان در حال حاضر در کانادا ساکن هستند. مثل فیش تلفن.
  خوش باشی

 58. سلام:
  خسته نباشید. می تونم چند تا از سوال از خدمتتون بکنم؟ من فرم های fsw که قبلا ارسال کرده بودم، چند تااشتباه زیر را کرده بودم: سال تولد خواهرم را اشتباه زده بودم. موقع تایپ کردن اسم کوچه، ” i ” آخرش جا افتاده بود و به جای شماره شناسنامه، شماره کارت ملی را زده بودم. حالا باید فرم های قبلی که کپی کرده بودم، را با فرم های جدید جایگزین کنم و روی آنها امضا کنم؟ چون جایی از وبلاگ، شما گفته بودید که باید همان کپی هایی که از فرم های امضا شده قبلی کرده بودیم، بفرستیم. آیا با توجه به اشتباهی که در نوشتن شماره شناسنامه کرده ام، فرستادن ترجمه شده کارت ملی کمک می کند؟ در کاغذ اصلاحیه ای که می نویسم، باید شماره فرم. اشتباه صورت گرفته و اصلاح شده آن را بنویسم؟ آیا این کاغذ، فرمت خاصی دارد؟ متشکرم.

 59. اگر میخواهید تغییرات ایجاد کنید ، باید از اول پر کنید و با یک نامه دلیل این تغییرات را اعلام کنید.
  خوش باشی

 60. سلام
  کسی جدید مدیکال نگرفته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 61. امیر جان بعضی ها میگن اینپراسس شدن و received by visa office هستند یعنی چی ؟؟؟
  با تشکر

 62. علی جان این پراسس شدن یعنی که پرونده شما در حال بررسی هست و نیازهای اولیه مهاجرت از قبیل امتیاز لازم را کسب کرده اید. و در حال بررسی صحت و سقم مدارک و بررسی ادعا شما میباشند.
  خوش باشی

 63. امیر جان،
  پس من بیچاره شدم. چون برادرم در کانادا فیش تلفن اینا پرداخت نکرده و حقیقتش من اون موقع نمی دونستم که فردی که به عنوان permanent resident اعلام می کنیم حتما باید در حال حاضر کانادا باشه. چون اینا هنوز یه سال هم نشده که pr اشون آمده و هنوز فرصت واسه اونجا موندن دارن. البته چون برادر خانمش تا ۱ ماه دیگه در کاناداست، الان آدرس ثابت تو کانادا داره ولی ۱ ماه دیگه که اون بره، دیگه آدرش فعلی که از برادرم دادم، معتبر نیست. امیر جان، پس چرا تو visa office specific instructions نوشته recent banking history showing transactions in Canada قابل قبوله؟ منم account transaction مربوط به ماه نوامبر رو دارم. خیلی پشیمونم که از اول گفتم برادرم permanent resident ا. آخه اصلا توضیح نداده بودن که باید حتما اونجا باشه. می ترسم همین قضیه درد سر شه. خیلی خیلی ازت ممنون می شم اگه نظرتو بدی. بعدش گفتی پاسپورت ایرانیش رو هم لازمه کپی شو بفرستم؟ مرسی امیر جان پیشاپیش از راهنماییت.

 64. درد سری نداره فقط احتمالا امتیاز لازم را کسب نخواهید کرد. یکی از مدارکی که باید ارائه داد ، برگه T4 هست. فیش تلفن و برق هم قبول میکنند که بنام باشه.
  کپی پاسپورت ایرانی را نیازی نیست که ارسال کنی.
  خوش باشی

 65. امیر جان،
  فکر کنم بدون استفاده از امتیاز برادرم هم بین ۶۸ تا ۷۰ امتیاز بیارم. چنین مواردی رو که اول ادعای دارا بودن فاکتوری رو دارند و بعد نتوانند اون رو اثبات کنند، با فرض رسیدن امتیاز فرد بدون لحاظ کردن اون فاکتور ، ریجکت نمی کنند؟ واقعا ممنون می شم اگه به مورد مشابهی برخوردی بهم بگی.
  کارشناسی ارشد – IELTS academic: R:8 , S:7 : , W: 6.5 , L: 6.5
  کار: ۲.۵ تمام وقت و ۳ سال نیمه وقت ، ۲۷ سال

 66. نه ریجکت نمیکنند. اصلا نگران نباش ، البته تمام مدارک را ارسال کن.
  خوش باشی

 67. سلام امیر جان ببخشید می خواستم دو تا سؤال در مورد سرمایه گذاری کانادا بپرسم اول آیا اینکه می گن ۲ سال سابقه مدیریت لازمه سابقه مدیریت مدرسه هم قابل قبول هست یا نه ؟ و دوم اینکه اگه مرد خانواده ای اقدام کننده باشد (البته مدارک مالی ارائه شده متعلق به هر دو زن و شوهر باشد ) و در طی مراحل جور شدن کار مهاجرت ، زن و مرد از هم جدا شوند و مرد تصمیم بگیره که ایران بمونه تکلیف زن و فرزندان خانواده چه می شود ؟ بازم ازتون ممنونم

 68. مسیح جان من اصلا در مورد کتگوری سرمایه گذاری اطلاع ندارم.
  خوش باشی

 69. سلام امیر آقا
  اگه یادتون باشه ازتون راجع به عوض شدن شماره سفارت سوال کردم شما گفتین عوض نشده ولی ما هرچی میگیریم شماره سفارت کانادا توی ایران رو به ما میدهند. واقعا نمیدونیم چکار کنیم ما تقریبا ۱٫۵ پیش باهاشون تماس گرفتیم یه خانمی بود که خیلی هم خوب جواب سوالاتمون را داد و گفت ۱ ماه دیگه تماس بگیرین که ما ببینیم بستتون را پیدا میکنیم یا نه ولی متاسفانه دیگه موق نشدیم.به نظرت دیگه بیخیال کانادا بشیم؟آخه آپریل بسته ما باید رسیده باشه ولی ما هنوز فایل نامبر اولمون را هم نگرفتیم.
  مرسی

 70. نه آزاده جان ، چرا بی خیال؟
  از طریق این لینک ایمیل بزن و داستان را برای آنها تعریف کن:
  http://www.cic.gc.ca/english/information/offices/canada/csu.asp
  خوش باشی

 71. (خصوصی)لطفا اگه امکانش هست متن کامنت رو منتشر نکنید مرسی . ممنون میشم راهنماییم کنید.

  ………………………………………………….

 72. هستی جان به اعتقاد من هر آنچه هست را بنویسید.
  اگر متوجه شوند ، قطعا رد خواهند کرد و نوشتن آن فقط امکان دارد که مرحله بک گراند چک طولانی تر شود.
  خوش باشی

 73. سلام امیر جان
  ممنون از زحماتتون
  من فوریه ۲۰۰۵ فایل نامبر گرفتم. حدود ۱ سال و نیم قبل بروز رسانی کردم (ورشو). ۱ ماه قبل مصاحبه شدم. به من گفته شد که باید منتظر جواب باشم. درصورتیکه بعضی از دوستام که همزمان با من مصاحبه شدند بعد از مصاحبه برگه مدیکالشونو گرفتند. اگه اطلاعاتی دارید که این دوگانگی توجیه کنه ممنون می شم. آخر مصاحبه آفیسر گفت که از لحاظ اون مشکلی نیست ولی باید منتظر جواب بمونی!
  ممنون

 74. تنها امکان این هست که در حال انجام مرحله بک گراند چک میباشند که در مورد بعضی ها طولانی میشود.
  خوش باشی

 75. ممنون امیرجان

  ممنون می شم اگه در مورد بک گراند چک یه توضیح مختصر بدی. راستی تو این مرحله ممکنه FAil شم؟ چه چیزایی موجب Fail شدن میشه؟
  ممنون از زحمتت

 76. علی جان من یکی دو پست در این زمینه نوشته بودم. اگر لطف کنی و آنها را پیدا و مطالعه کنی ، فکر کنم که خیلی چیز ها را متوجه بشی.
  خوش باشی

 77. ممنون از لطفت

 78. خواهش میکنم علی جان
  خوش باشی

 79. امیر جان،
  ارایه ی روزنامه ی رسمی شرکت در مورد افرادی که گواهی کار را به صورت انگلیسی از شرکت می گیرند لازم نیست؟
  یه سوال کوچیک دیگه هم دارم: من موقع پر کردن فرم schedule3 گیج زدم و ۲ سال و ۷ ماه نیمه وقتم رو به جای معادل سازی به نیمه وقت و مشخص کردن احتمالا one year but less than two تیک two years but less than three زدم ولی در گواهی کاری بدون ذکر تعداد ساعات کار در هفته، این مدت پاره وقت اعلام شده. به نظرت احتیاجی به اصلاح schedule3 هست؟ ممنونم.

 80. نه اصلا.
  ایرادی نداره ، مگر در خود قسمت توضیحات فرم ننوشته بودید که پاره وقت هست؟
  خوش باشی

 81. مرسی. نه، در فرم هیچ توضیحی ننوشته بودم! الان هم schedule3 رو دست نزنم، نه؟ شاید خوششون نیاد از این کار؟

 82. نه نیازی به تغییر نیست.
  خوش باشی

 83. مرسی امیر جان.

 84. خواهش میکنم مرجان جان
  خوش باشی

 85. سلام امیر جان
  خسته نباشی
  یک سوال داشتم ممنون می شم جواب بدین :
  در فرم دمشق نوشته :
  ? How many passports have you had, including the one you currently hold
  من یک پاسپورت هم قبلا داشتم که هیچ کجا با اون نرفتم و باطل شده و الان یکی دیگه گرفتم ، حالا باید بنویسم ۲ یا ۱؟
  اگر بنویسم ۲ ، باید ار اون قبلی کپی ، چیزی بگیرم یا نه ؟؟
  ممنون و متشکر از راهنماییت !
  خوش باشی!

 86. باید بنویسی ۲.
  نه هیچ کپی نیاز نیست.
  خوش باشی

 87. امیر جان،
  من قبل از اینکه مدارکم رو واسه دمشق بفرستم، فرم های سیدنی رو که قبلا فرستاده بودم چک کردم که ۱۰ تا سوال واسم پیش آمد که جدا شرمنده ام از این همه سوال. ولی واقعا نمی دونستم چی کارشون کنم. خیلی خیلی ازت ممنون می شم اگه راهنماییم کنی،
  در schedule1 :
  ۱) تعداد سال های تحصیل در دانشگاه رو باید متناسب با آنچه تحصیلم تو هر مقطع طول کشیده می نوشتم یا آنچه عرفشه؟ مثلا من واسه کارشناسی ارشد، نوشتم ۳. این درسته؟
  ۲) trade school رو خالی گذاشتم و ننوشتم N/A . درسته؟
  ۳) دارالترجمه مدرک دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی رو به ترتیب به secondary education diploma و pre-university diploma ترجمه کرده. ولی من موقع پر کردن فرم فقط نوشتم : diploma و Pre Uni Cert . اینارو باید در فرم تغییر بدم که مثل ترجمه های داراالترجمه شن؟
  ۴) حالا که از زمان ارسال فرم ها به ماه های اشتغال به کارم اضافه شده، باید در بخش مربوط به personal history تاریخ هایی که قبلا زدم رو تغییر بدم؟
  ۵) در بخش مربوط به address که آدرس هایی که در آن ساکن بودیم رو پرسیده، باید بخش to که زمان سکونت فعلی رو پرسیده، از تاریخ ارسال فرم به تاریخ الآن تغییر بدم؟

  در schedule3:
  ۶) من واسه فرانسه هر ۴ تا مهارت رو تیک basic زده بودم. قاعدتا امتحان هم ندادم. واسه basic ای که زدم انتظار امتحان و ارایه ی مدرک ندارند؟

  در additional family information:
  ۷) قسمتی که مشخصات خواهر برادر رو پرسیده، آدرس خواهرم تغییر کرده. باید تغییرات آدرسشو بنویسم؟
  ۸) تو همین بخش یکی از تاریخ تولدها رو اشتباه نوشتم. این تغییر رو هم باید توضیح بدم؟
  ۹) passport ام رو تو این مدت تعویض کردم. باید مشخصات pass جدید رو جایگزین کنم؟
  ۱۰) در آخر، اگه لازم بود که بعضی از این تغییرات رو اعمال کنم، روی کپی جد ید فرم، تاریخ الان رو بزنم و امضا کنم؟ فرم های اصلی که تغییرشون دادم، رو هم بذارم تو پاکت؟

  بی نهایت از لطفت سپاسگزارم. ببخش که خیلی سوال پرسیدم.

 88. ۱- خیلی مهم نیست. هم واقعی درسته و هم عرفی.
  ۲- جای خالی نباید بگذارید.
  ۳- نه مهم نیست.
  ۴- یعنی چی؟ مگر جلوی تاریخ را بستی؟ باید مینوشتی پرزنت.
  ۵- در مورد تاریخ ها داری اشتباه میکنی. تاریخ هایی که خاتمه نیافته را باید بنویسی پرزنت.
  ۶- صد در صد.
  ۷- بله.
  ۸- بله.
  ۹- بله.
  ۱۰- اگر فرم ها تغییر کرد باید تاریخ ها بروز شود. به فرم های قبلی نیازی نیست.
  خوش باشی

 89. امیر جان،
  مرسی از لطف و حوصلت. واقعا از سردرگمی نجاتم دادی. فقط متوجه منظورت از پاسخ سوال ۶ (فرانسه) نشدم. من دانشم تو فرانسه در حد basic است. امتحان هم ندادم. ۲۲ فوربه مهلت ارسال مدارکم به دمشق است. براشون بنویسم که من فقط یه کم بلدم و امتحان ندادم؟ می شه از معلم اون موقع هام نامه به زبان فرانسوی بگیرم (احتمالا روی کاغذ غیر سر برگ دار) که شاگردش بودم و در حد ابتدایی بلدم؟ اگه تیک های basic رو تبدیل به none کنم اثر منفی روی آفیسر داره؟ اگه نظرت رو بگی که چی کار کنم گیر این قسمت برطرف شه، خیلی ممنون می شم ازت.

 90. مرجان جان هر چیزی که در فرم ها به آن اشاره کردید ، باید مدرک آن را ارائه نمایید ، خصوصا مواردی که امتیاز آور هست. مدرک فرانسه باید ارائه دهید.
  یک کاری کردی که حالا توش موندی !!!!
  هر چند هیچ تاثیری نداره اما از هیچی و تغییرش خیلی بهتر هست ، یک نامه از همان معلم بگیر و برایشان ارسال کن.
  خوش باشی

 91. مرسی امیر جان، آره درست می گی، اشتباه کردم ولی راستشو گفتم. این که گفتی تاثیری نداره، منظورت اینه که امتیازی به فرانسه نمی دن، نه اینکه کل شو واسه این رد کنن؟ به خدا اصلا دنبال امتیاز فرانسه نبودم. خوب جواب سوالشونو دادم.

 92. برای این مساله که اصلا رد نمیکنند ، اما هیچ امتیازی به فرانسه نمیدهند.
  جواب دادن به سوالات در فرم ها ، باید مستند باشه. این را همیشه به یاد داشته باش.
  موردی نیست و نگران نباش.
  خوش باشی

 93. سلام امیر جان خوبید؟
  می خواستم یک سوال راجع به حساب بانکی بپرسم. ممنون می شم راهماییم کنید.
  می خواستم ببینم در این حساب بانکی که برای دو نفر ۱۴ هزار دلار باید ۶ ماه در حساب باشه ، آیا بالانس این حساب در طول این ۶ ماه باید ۱۴ هزار باشه یا اینکه مثلا می شه ۲ هزار تا این ماه برداشت و دوباره ماه دیگه ریخت. یعنی در طول این ۶ ماه موجودی باید ۱۴ هزار ثابت باشد؟
  منظورم اینه که مثلا باید ۱۴ هزار تا ریخت تو حساب یا اینکه گردش حساب مجموعا بشه ۱۴ هزار تا؟

 94. نیلو جان گردش حساب را باید ارائه بدید و موجودی آخر ۱۴ هزار دلار باشه.
  اما گر پول زیادی از حساب خارج شده باشه ، باید جواب گو باشید.
  خوش باشی

 95. ممنون امیر جان

 96. خواهش میکنم نیلو جان
  خوش باشی

 97. سلام
  آیا هنگام ارسال مدارک به سیدنی (در آغاز کار) باید فقط فرم چک لیست دمشق را همراه آن بفرستیم یا کل مدارک خواسته شده توسط دمشق را هم اول می فرستیم؟؟
  من جوابهای ضد و نقیض زیادی در این باره گرفته ام …

 98. سحر جان چک لیست خالی که بدرد نمیخوره.
  باید کل مدارک مورد نیاز بر اساس چک لیست ویزا آفیس ارسال شود.
  خوش باشی

 99. ممنونم از جواب سریعت
  من هم دقیقا همین فکرو می کنم اما از قول کسی شنیدم که بدون فرستادن مدرک دانشگاه و ساید یزایی که تو چک لیست دمشق هست فایل نامبر گرفته … مردم حرف میزنن دیگه!

 100. امکان نداره. باید کل مدارک بر اساس چک لیست ارسال شود. در غیر اینصورت پرونده ریجکت میشود.
  خوش باشی

 101. سلام امیرجان، نمی دونم با این ترافیک سوالاتی که دارید یادتون مونده که من در مورد آیلتس آکادمیک بهتون چی گفتم یا نه؟ در هر صورت برای متقاضیان بعد از جون ۲۰۱۰ قطعا آیلتس آکادمیک قبول نمی کنندو شاید بهتر باشه بگیم مشروط قبول می کنند و ۱۲۰ روز وقت می دن که آیلتس جنرال بفرستند…من اگر جای شما باشم یک تاپیک واسه این موضوع اختصاص می دم و چون می دونم خودتون آکادمیک فرستاده بودید و قبول کرده بودن و یادمه یه تاپیک هم داشتید که اشاره کرده بودید آیتلس آکادمیک مشکلی نداره …اما بعد از جون ۲۰۱۰ مشکل داره باور نمی کنید متن نامه ای که برام اومده رو بخونید ..

  DearXXX

  This refers to your application for permanent residence to Canada which was received at this office on 14 October 2010.

  At the initial assessment of your application, we have determined that you have included an Academic IELTS test result with your application. However, only the General Training IELTS test results are acceptable for immigration to Canada. For additional information, please check our website at: http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/language-testing.asp

  In order to continue the assessment of your applications, you must submit the following document:

  IELTS test original results – GENERAL TRAINING option (not Academic option)

  You have 120 days from the date of this letter to submit an original “General Training” IELTS test result. Your application will be assessed based on the information submitted.

  Failure to submit the General Training IELTS test result within the next 120 days may result in your application being refused.

 102. ممنونم آیلین جان از اطلاعت. ظاهرا دیگه با قانون پس از ۲۶ جون ۲۰۱۰ امکان ارسال ایلتس آکادمیک وجود ندارد.
  خوش باشی

 103. آیلین جان
  من یه سوال از شما دارم فرمهاتون بعد از ۲۶ جون به اداره مهاجرت کانادا رسید یا قبلش؟

 104. امیر جان،
  در مورد پرونده های قبل از ۲۶ جون، اگه موقع ارسال مدارک به دمشق از زمان اعتبار آیلتس آکادمیک بیش از یک سال گذشته باشه مشکلی داره؟ آخه تو چک لیست ویزا آفیس نوشته بیش از یک سال نگذشته باشه، ولی مال من ۱ سال و سه ماه گذشته. مشکلی نیست؟
  بعد امیر جان، من تو چند پست قبلی راجع به زبان فرانسه سوال کردم. حالا معلمم که می خواستم ازش نامه بگیرم، متاسفانه ایران نیست. واسه همین از اونجایی که نه من دنبال امتیاز فرانسه ام و نه آفیسر به این قسمت بدون داشتن مدرک رسمی امتیاز تخصیص می ده، می شه فقط رو cover letter واسشون بنویسم که من چند سال پیش به صورت تفننی شروع به خواندن فرانسه کردم ولی چون وقت نداشتم، ادامه ندادم و واسه همین هم امتحانی ندادم و قصد امتحان دادن و استفاده از امتیاز فرانسه رو ندارم. اینطوری خوبه به نظرت؟ پیشاپیش از راهنماییت ممنونم.

 105. اشتباه نکن مرجان جان ، قانون جدید ، یعنی ۲ سال اعتبار مدرک ایلتس و ارائه ایلتس جنرال ، شامل حال شما هم میشود.
  احتمال داره که نقص مدرک بزنند و مدرک لازم را بخواهند. شاید هم هیچ اتفاقی نیفته. میتونی بنویسی اما به این اشاره نکن که قصد استفاده از امتیاز را نداری. فقط اشاره کن که در حد پایه با زبان فرانسه آشنایی داری.
  خوش باشی

 106. امیر جان سلام
  من بالاخره نفهمیدم ما که فوریه ۲۰۱۰ مدارکمونو فرستادیم کانادا و ۲۸ جون ۲۰۱۰ براساس قانون ۳۸ شغله فایل نامبر اول دریافت کردیم و کل مدارکمون از جمله آیلتس آکادمیک را برای دمشق فرستادیم و ۱۴ آگوست فایل نامبر دوم را گرفتیم آیا آیلتس من قابل قبول هست یا باید جنرال امتحان بدم ؟ حتی من یادمه تا اون موقع که ما داشتیم مدارک به دمشق می فرستادیم حرفی از فقط جنرال فرستادن نبود و فک کنم اوایل آگست یکدفعه تو سایت نوشت فقط جنرال

 107. ببین فرهاد جان قانونی که از ۲۶ جون ۲۰۱۰ ابلاغ شد دقیقا مشابه قانون قبل از ۱۰ آپریل ۲۰۱۰ هست. یعنی فقط در حد فاصل بین ۱۰ آپریل تا ۲۶ جون ۲۰۱۰ ، ایلتس آکادمیک و جنرال را قبول میکردند.
  علیرغم اینکه از ۲ نفر از دوستان ارائه ایلتس جنرال درخاست شده است ، باز هم من معتقدم که به آفیسر بستگی داره. در هر صورت چاره ای نداری و باید صبر کنی.
  خوش باشی

 108. سلام
  سوالم شاید واضح نگفتم
  من تو اکثر سایت ها خوندم که قانون قدیم ۳۸ شغله ها هر دو نوع آیلتس را قبول دارند و در قانون جدید بعد از ۲۶ جون فقط آیلتس جنرال را قبول دارند
  حالا سوال من اینه که من براساس قانون ۳۸ شغله فایل نامبرم اولم اومد ولی در تاریخ ۲۸ جون حالا آیلتسی که من باید بدم آکادمیک است یا جنرال؟

 109. نه فرهاد جان. دوستان اطلاعات خود را از یک تاریخی به بعد دارند.
  عرض کردم که فقط و فقط در حد فاصل ۱۰ آپریل تا ۲۶ جون ۲۰۱۰ ، در سایت اداره مهاجرت اعلام شد که ایلتس آکادمیک و جنرال قبول هست. قبل و بعد از این تاریخ ، قانون یکسان بوده.
  اگر ایلتس را ارائه نکردید ، جنرال ارائه کنید تا خیالتان هم راحت تر باشد ، در غیر این صورت صبر کنید تا آفیسر شما تصمیم بگیرد.
  خوش باشی

 110. تو رو خدا یک جمع بندی از این آکادمیک یا جنرال بودن بده که خیال ما راحت بشه
  نگرانی من ازاینه که فایل ۱ من ۲۸ جون یعنی ۲ روز بعد از ۲۶ جون اومده من شرایطم چی می شه؟

 111. فرهاد جان با مشاهده ۲ پرونده اصلا نمیشه ، یک نسخه دائمی برای همه پیچید.
  من موارد خیلی زیادی را هم شاهد بودم که با ایلتس آکادمیک ویزا هم گرفتند. بعضی ها چون به یکباره وارد بازی مهاجرت شده اند فکر میکنند که این قانون از ۲۶ جون به بعد هست ، اما من که چند سال هست دنبال این قضایا هستم و تمام بوکلت ها را هم تا به الان دارم ، میدانم که قانون بعد از ۲۶ جون ۲۰۱۰ دقیقا با قبل از ۱۰ آپریل ۲۰۱۰ یکسان هست.
  پس نمیتونم صراحتا بگم که چی قرار هست که بشود ، مگر آنکه حداقل برای ۱۰ نفر با شرایط غیر یکسان این اتفاق بیفتد.
  خوش باشی

 112. مرسی امیر جان. برای ارسال مدارک به دمشق، به جای کپی fee payment form، کپی e-mail مربوط به شماره فایلی که از سیدنی گرفتم کفایت می کنه؟ چون تو این فرم، شماره ی credit card هست.
  تو این نامه، دو تا شماره هست: یکی شماره application که با B شروع می شه و ۱۰ رقمیه، یکی شماره UCI که ۸ رقمیه. شماره فایل همین شماره application است؟
  لازمه که شماره فایل رو روی همه ی فرم ها و صفحات بنویسم؟ واقعا ممکنه که کاغذی این وسط گم شه؟

 113. بله یک نسخه پرینت از ایمیل دریافتی از سیدنی را هم باید ارسال کنید.
  شماره فایل نامبر همانی هست که با B شروع میشه و فقط روی پاکت ارسالی بنویس. اگر قرار باشه کاغذی گم بشه ، با فایل نامبر هم گم میشه. نگران نباش.
  اگر هم میخواهی خیالت راحت باشه ، روی مدارکت هم بنویس.
  خوش باشی

 114. مرسی امیر جان،
  ۱) پس درست متوجه شدم که کپی payment form لازم نیست و کپی نامه جایگزین آن است؟
  ۲)به نظرت ما که قبل از ۲۶ جون فرم هامون رو به سیدنی فرستادیم ، الان باید مدارکون رو با academic بفرستیم دمشق و وقت واسه IELTS general نداریم، اگه ازمون بخوان academic ارایه بدیم بازم ۱۲۰ روز زمان می دن؟ ما از الان ثبت نام کنیم واسه general یا منتظر عکس العمل ازشون باشیم؟ آخه academic که سخت تر از general است و کسی که امتیازش تو academic خوبه حتما تو general هم همین طوره. چقدر اذیت می کنن اینا.

 115. ۱- مگه کپی پرداخت پول داری شما. تائیدیه پرداخت پول توسط شما در همان ایمیل میباشد و همان کفایت میکند.
  ۲- به اعتقاد من شما همین را که الان داری ارسال کن و صبر کن و ببین که افیسرت چه بازی باشما خواهد داشت. موضوع سخت و آسانی نیست. قانون این بوده و حالا چی شده و چند تا آفیسر گیر دادند ، من نمیدانم!!!!
  خوش باشی

 116. دوستان سلام
  من یه بچه ۲ ماهه دارم و می خوام بپرسم با توجه به اینکه برنامه واکسیناسیون ایران با کشورهای دیگه فرق داره می تونید راهنمایی کنید اگه مهاجرت کردیم چه کار باید بکنیم
  ممنون

 117. رامتین جان تا زمانی که در ایران هستید برنامه واکسیناسیون فرزندتان را دنبال کنید و قبل از خروج از ایران ، گواهی های لازم را بگیرید و در اینجا هم میتوانید ، دنبال کنید. اصلا موردی برای نگرانی وجود ندارد.
  خوش باشی

 118. سلام امیر جان. خوبید؟ من یک سوال در مورد بیمه درمانی برای مهاجرین دارم. می خواستم ببینم وضعیت دندانپزشکی برای مهاجرین چطور است و آیا شامل حال بیمه می شود یا بهتر است ایران این کارها را انجام دهیم مثلا کاشتن دندان و …
  ممنونم از شما

 119. دندانپزشکی در کانادا شامل بیمه نمیشود حتی کوچکترین کارها و حتما تمام کارهایتان را در ایران انجام دهید ، چون اینجا خیلی هم گران هست.
  خوش باشی

 120. مرسی خیلی لطف کردی

 121. خواهش میکنم نیلو عزیز
  خوش باشی

 122. امیر جان، فرم schedule 3 اخیرا کمی تغییر کرده و یه جدول پایین آن اضافه شده که خواسته NOCهایی که نوشتیم رو به ترتیب اولویت بررسی مرتب کنیم. من فرم قبلی رو برای سیدنی فرستاده بودم. می خواستم ازت بپرسم که الان می تونم اطلاعات رو در فرم جدید پر کنم و واسه دمشق بفرستم؟ مرسی از پاسخت.

 123. مرجان جان اگر قرار هست که محتویات فرم اسکجوال ۳ را تغییر دهی ، از فرم جدید استفاده کن و در غیر اینصورت ، همان فرم قبلی را بدون تغییر ارسال کن.
  خوش باشی

 124. امیر جان، من الان یه چیز عجیب موقع چک کردن application status ام با فایل نامبر اول دیدم! من تازه فردا می خوام مدارکم رو واسه دمشق بفرستم. ولی تو سایت زده مدارکت به Damascus visa office رسیده و in process هست؟ برچه اساسی اینو نوشته به نظرت؟ من ۱۲۰ روزم ۲۲ ام تموم می شه!
  بعد امیر جان واسه دمشق هم باید mailing label که آدرسمون رو روش نوشتیم بذاریم تو پاکت؟ ممنونم.

 125. مرجان جان در سیستم کامپیوتری اداره مهاجرت اشکالی بوجود آمده که خیلی ها را دچار مشکل کرده است. اصلا نگران این قضیه نباش.
  به لیبل نیازی نیست.
  خوش باشی

 126. امیر جان ببخش تو پست جداگانه می ذارم. آخه الان متوجه شدم. آدرسی که تو e-mail سیدنی از من نوشتن، یه ایراد خیلی کوچیک داره، هر چند من تو فرم ها همه ی آدرس ها رو درست زدم و احتمالا مشکل تو نوشتن mailing label های سیدنی رخ داده. من تو پرینت نامه ی سیدنی که می خوام به دمشق بفرستم، می شه بالاش اشتباه رو تصحیح کنم، بدون توضیح در cover letter؟ آخه آدرس های تو فرم هام همه درست هستند!!!!

 127. بله همانجا درستش کن.
  خوش باشی

 128. Salam beh hamegi

  Mikhastam bedunam az kasanikeh jadidan update gereftan kasi ham medical daryaft kardeh ya na?

  amir jan beh nazar to yeh email peygiri bezanim ya bazam sabr konim.

  movafagh bashid

 129. اشکان جان تا آنجا که من اطلاع دارم ، کسی جدیدا مدیکال نگرفته.
  اگر یکسالت تمام شده و تا به الان ایمیل نزدی ، بزن.
  خوش باشی

 130. سلام امیر جان :
  بنظرت آلان دارن پرونده چه ماهی از ۲۰۰۹ رو بررسی می کنن ؟
  ما رفتیم توی ۱۶ ماه

  موفق باشی

 131. تا آنجا که من اطلاع دارم ، مارچ و آپریل.
  خوش باشی

 132. سلام.

  همسر من متقاضی اصلی پرونده ست ولی شغل منم تو لیست هر دوسال بوده و الان یه job offer گرفتم میخوام بفرستم. به نظرتون تاثیری داره یا چون من اصلی نیستم نه؟

 133. بی تاثیر نیست اما نه در حدی که خود اپپلیکنت داشته باشه.
  خوش باشی

 134. Amir jan manzooret az march va april tarihk daryaft file number dovom hast ya tarikh ersaleh madarek kamel beh visa office?

  movafagh bashi

 135. تاریخ دریافت مدارک توسط ویزا آفیس دمشق.
  خوش باشی

 136. سلام
  من امروز بعد از ۱۸٫۵ ماه in process شدم.به نظر شما مرحله بعدی چی و چند وقت دیگه می تونه باشه؟

 137. انشاءالله مدیکال کاوه جان و تا ۲-۳ ماه دیگه.
  فقط ، آیا وقتی بر روی لینک این پراسس کلیک میکنی ، اشاره شده که از چه تاریخی پراسس پرونده شروع شده است؟
  خوش باشی

 138. سلام امیر عزیز
  من حدود ۱۵ ماهه که received by visa office هستم. با توجه به آخرین مطلبی که توی وبلاگت نوشتی که احتمالن شرایط سخت تر میشه، چقدر پیش بینی میکنی که این تغییرات روی پرونده من هم تاثیر بزاره؟ البته هیچکدام از تغییراتی که نوشتی برای من نگران کننده نبود و اتفاق خاصی روی پرونده من نباید بیفته!
  من توی این مدت تصمیم گرفتم برم دنبال پذیرش گرفتن از دانشگاههای کانادا. شاید اینطوری سریعتر بتونم وارد اونجا بشم. آیا ویزای تحصیلی زود صادر میشه؟ و نکته مهم این که آیا اقدام برای ویزای تحصیلی در حالی که پرونده مهاجرتی هم داریم در بررسی پرونده مهاجرتی ما نمره منفی محسوب نمیشه؟ مرسی

 139. احسان جان من اصلا هیچ گونه پیش بینی در این زمینه نمیتونم بکنم. امیدوارم که این قانون ، عطف بماسبق نشود که خیلی ها ممکن هست رد شوند.
  من از اینکه اگر حتی یکنفر هم به واسطه تغییر قانون رد شود ، ناراحت خواهم شد.
  ویزا تحصیلی زودتر صادر خواهد شد اما باید برای سال ۲۰۱۲ اقدام کنی و هیچ تاثیری هم بر روی پرونده مهاجرتی ندارد.
  خوش باشی

 140. سلام امیرجان
  چیزی در مورد اینکه از کی in process شده ننوشته.این قضیه مهمه؟

 141. بله کاوه جان ، احتمالا زیاد نباید این تغییر را جدی بگیری و اشکال سیستم هست.
  خوش باشی

 142. یعنی دوبارهreceived by visa office میشه؟

 143. ممکنه که این اتفاق نیفته اما این پراسس شدن اینچنینی ، خیلی واقعی نیست.
  شاید بهتره که با آنها تماس بگیری و تاریخ شروع پراسس را سوال کنی.
  خوش باشی

 144. با سلام به امیر آقا و آقای کاوه.

  ممکنه آقای کاوه بفرمایید که آیا در طی یک ماه گذشته ایمیلی به دمشق زدید ؟ (پیگیری وضعیت پرونده و یا …….) در صورتی که ایمیل زدید چند روز بعد از پاسخ دمشق وضعیت شما در سایت به in process تغییر کرده است؟

 145. با سلام
  در جواب شیوا خانم باید بگم بله من ۲ هفته پیش ایمیل زدم.۱هفته بعدش جواب دادن و۲ روز پیش هم in process شدم.به همه توصیه می کنم به طور مرتب ایمیل بزنید.

 146. سلام .

  تشکر از آقای کاوه بابت پاسخ و آرزوی موفقیت ایشان.

  میخواستم از بهناز خانم که بیش از ۳ ماه است آپدیت مدارک ارسال کردند بپرسم آیا مدیکال دریافت کردند؟ آیا وضعیتشان در سایت به in process تبدیل شد و یا هنوز recieved by visa office می باشد؟

 147. سلام امیر خان، من ۶ ماهه که فایل نامبر ۲ رو گرفتم و می تونستم وضعیتم رو توی سایت چک کنم. ولی امروز اصلا نمی تونم وارد بشم. نه با فایل نامبر اول و نه با دومی. به نظرتون چه کار باید بکنم؟

 148. نگران نباش سحر جان ، یکهفته صبر کن ، درست میشه.
  خوش باشی

 149. Amir jan man 2 maheh pish update madarek ra beh dameshgh ferestadam vali hannoz khabari az medical nist.

  beh nazar to darkhast update beh manayeh in process shodaneh va aya man yeh email peygiri alan befrestam ya bazam sabr konam.

  movafagh bashi.

 150. ایمیل پیگیری بزن اما فکر نکن که آپدیت مدارک را که دریافت کردند ، فوری مدیکال را صادر میکنند.
  ولی حتما پیگیر باش.
  خوش باشی

 151. rasti ien ra faramoush karadam begam keh jenabeh vazir dar pasokh beh email man farmoudand keh parvandeh shom jadidan baressi shodeh va shoma niazi ham be interview nadarid va waive shodeid. keh yek hafteh bad ham nameh update request az dameshgh bad az 16 mah oomad.
  dobareh movafagh bashid

 152. ممنونم اشکان جان ، انشاءالله که بزودی خبرهای خوبی خواهی گرفت.
  خوش باشی

 153. امیر جان سلام
  من یکسال از فایل نامبر دومم گذشته ،از مشاورم خواستم که نامه بزنه؛میگه لازم نیست که البته به نظر من معنیش اینه که عین خیالشم نیست,می خواستم ببینم من می تونم مستقیم خودم ایمیل بزنم به سفارت؟
  با تشکر از راهنماییت
  قربانت

 154. آرش جان میتونی خودت هم ایمیل بزنی ولی احتمالا به تو جواب نخواهند داد.
  خوش باشی

 155. مرسی امیر جان
  خوش با شی

 156. خواهش میکنم آرش جان
  خوش باشی

 157. salam amir jan bebakhshid man vaght nakardm page haye ghabl ro bekhunam . mikhastam beporsam az ma ghanun jadidi ha kasi ro mishnasin ke file num dovomesh ro gerefte bashe ?bazam mamnunam

 158. منظورت بعد از ۲۶ جون هست؟ از دمشق نه اما از دیگر دفاتر چرا یک عده گرفته اند.
  خوش باشی

 159. سلام امیر خان، می خواستم تشکر کنم. همونطوری که گفته بودین درست شد و پندینگ هستم. امیر خان راجع به پدر مادرها اگر اطلاعاتی به دست اوردین لطفا بگین. من قبلا راجع بهش سوال پرسیده بودم. خیلی لطف میکنید.

 160. خب خدا را شکر. اما لطفا این عبارت اشتباه “پندینگ” را از ذهن خود بیرون کنید تا ملکه ذهن شما نشود.
  در قانون جدیدی که از اول جولای ۲۰۱۱ ابلاغ میشود ، شرایط پدر و مادر ها هم سخت تر میشود و باید صبر کنید تا دقیقا از شرایط اطلاع پیدا کنید.
  خوش باشی

 161. Changes Expected to the Federal Skilled Worker Program

  Citizenship and Immigration Canada (CIC) recently announced they are consulting with relevant stakeholders about changing various aspects of the Federal Skilled Worker Program. CIC is considering changing the number of points awarded in three of the six selection factors. CIC is also proposing changes to educational requirements and stricter rules for assessing the validity of Canadian job offers. According to CIC, these suggested changes are meant to reflect the current needs of the Canadian economy and enable immigrants to better integrate into the Canadian economy.

  Points Changes in Selection Factors

  Applicants will still be required to attain at least 67 points out of 100, in addition to meeting eligibility requirements, in order to qualify for the Federal Skilled Worker Program. CIC is proposing to change the maximum number of points applicants can receive in the following three selection factors: language, age, and work experience. Currently, applicants can receive a maximum of 24 points for their first and second official Canadian language, a maximum of 10 points for age if an applicant is between the ages of 21 and 49, and a maximum of 21 points for paid skilled work experience within the past 10 years.

 162. ممنونم لیندا جان اما من در ۲ پست قبل تر به این مساله اشاره کردم.
  خوش باشی

 163. سلام امیر جان
  میخواستم بدونم اگه حسابی را که توی این مدت دست نزدیم تغییر بدیم و پول را به یه حساب دیگه منتقل کنیم مشکلی ایجاد میشه؟ چون این حسابمون سودش خیلی کمه؟

 164. قبل از انتقال به حساب دیگر یک پرینت و از حساب جدید هم یک پرینت در یک روز ثابت بگیرید ، مشکلی نیست.
  خوش باشی

 165. سلام امیر جان
  من ۱۸ سال دارم اگه تا آخر سال خارج نشم مشمول هستم الان بلیط مالزی را دارم و کالجم داخل مالزی okهستش وچون داداشم کانادا هستش می خوام از مالزی برم کانادا پذیرش یکی از دانشگاهای کانادا را هم دارم می خواستم بی زحمت اگه می دونید بهم بگید که سفارت کانادا داخله مالزی به من ویزای کانادا رو مده یا نه؟
  از لحاظ مالی هم همه چی درست هستش و می خوام بدونم که چه مدارکی رو سفارت کانادا داخل مالزی نیاز داره ؟ خیلی متشکرم

 166. مهدی جان من اطلاعی ندارم ، بهتر هست که به سایت سفارت کانادا در کوالالامپور مراجعه کنید و اطلاعات لازم را دریافت کنید.
  خوش باشی

 167. سلام امیر جان خسته نباشید
  من ۱۸ سال دارم اگه تا آخر سال خارج نشم مشمول هستم الان بلیط مالزی را دارم و کالجم داخل مالزی okهستش وچون داداشم کانادا هستش می خوام از مالزی برم کانادا پذیرش یکی از دانشگاهای کانادا را هم برام می تونه جور کنه .می خواستم بی زحمت اگه می دونید بهم بگید که سفارت کانادا داخله مالزی به من تحت چه شرایطی ویزای کانادا رو مده؟
  از لحاظ مالی هم همه چی درست هستش و می خوام بدونم که چه مدارکی رو سفارت کانادا داخل مالزی نیاز داره ؟ خیلی متشکرم

 168. سلام امیر خان

  من مدارکم رو می ۲۰۰۹ به سیدنی و فایل نامبر دومم رو ۱ اکتبر ۲۰۰۹ گرفتم . بعد از یه سال ایمیل پیگیری زدم که همون جواب کلیشه ای رو فوروارد کردن . هفته قبل یه ایمیل زدم که چرا وضعیت پرونده ام تغییر نکرده . ۱ مارچ این پروسس شدم ولی هیچ توضیحی اضافه نشده . نظر شما چیه ؟ در ضمن من سه تا رشته دارم که هر سه تا جزو ۳۸ تایی بود ولی تو لیست ۲۰۱۰ حذف شدند . با همه اینا مسئله نگران کننده نیست؟

  با تشکر

  ممنون از کمک تون

 169. مشکل سیستم هست. اگر عنوان کردند که کی شروع به پراسس کردند ، آن درست هست.
  جایی برای نگرانی نیست.
  خوش باشی

 170. سلام امیر جان :

  من داشتم یک گشتی تو نت میزدم یکسری آپدیت مدارک دیدم و اینپروسس شدن کامل(مثل همیشه) ، امیدوارم یک خبری بدن .
  طبق تاریخی که کانادا اعلام کرده باید توی این ماه شرایط ۲۰۱۱ رو اعلام کنه .

  سلامت و موفق باشی

 171. من هم امیدوارم. ضمنا برنامه سال ۲۰۱۱ در جون اعلام میشود نه الان.
  خوش باشی

 172. با سلام و احترام
  امیر جان در پاسخ شما به یکی از سوالات :
  “سند ازدواج و مبلغ ۵۵۰ دلار هم باید به همان شیوه پرداخت نمایید.”
  آیا شناسنامه ها کفایت نمی کند؟
  اگر پاسخ منفی است آیا بعد از یکسال انتظار ، ارسال سند ازدواج ضروری است ؟
  درود بر شما

 173. نه علی جان سند ازدواج حتما میخواهد.
  ممکن هست که نقص مدرک بزنند. شاید هم طرف نخواهد. اما جزو مدارک الزامی هست.
  خوش باشی

 174. با سلام و خسته نباشید
  به نظر شما صفحه processing time که به تازگی آپدیت شده وهنوز ۹ ماه را برای ویزا آفیس دمشق نشان می دهد می تواند بیان کننده سرعت رسیدگی به پرونده ها باشد؟

 175. نه دوست عزیز این صفحه الان بیش از یکسال هست که روی ۹ ماه مونده !!!
  خوش باشی

 176. سلام امیر جان. خوبید؟ من علی آقا خوندم. به نظر شما ترجمه سند ازدواج را هم باید فرستاد؟!!! چون در ترجمه شناسنامه کاملا قید شده که فرد با چه کسی ازدواج کرده. و سند ازدواج در ایران هم که بیشترش متن عربی هست!!! نظر شما چیه؟ من نفرستادم. باید بفرستم؟ ممنونم

 177. باید میفرستادی. در بند ۲ چک لیست دمشق دقیقا به سند ازدواج اشاره شده است. به شناسنامه نمیشه به عنوان سند اکتفا کرد.
  جدیدا عربی شده؟ در هر صورت باید ارسال بشه.
  خوش باشی

 178. منظورم این بود که من پاسخی را که به علی آقا داده بودید را خواندم!!! اشتباه تایپی

 179. و ضمنا می تونید بگویید در کدام بند چک لیست اشاره به سند ازدواج کردند؟ بی نهایت سپاسگزارم

 180. بند ۲
  خوش باشی

 181. سلام امیر جان
  من از طریق قانون بعد از ۲۶ جون و با کد ۰۸۱۱ اقدام کردم و مدارکم ۳ آگوست تحویل داده شده و فایل نامبر اولم ۲۲ نوامبر آمده و در سایت در وضعیت in process هستم ولی تا حالا خبری از فایل نامبر دوم نیست به نظر شما دیر نشده ؟راستی می دونید از ایرانی هایی که بعد از ۲۶ جون اقدام کردن کسی فایل نامبر دوم گرفته یا نه ؟ متشکرم از توجهتون .

 182. هنوز دیر نشده ، من هم از ایرانی ها کسی را نمیشناسم که فایل نامبر دوم رو گرفته باشه.
  خوش باشی

 183. امیر جان ممنون از راهنمایی تون.۲ تا سوال دارم .
  – من الآن از فایل نامبر دومم حدود ۹ ماه می گذره و می خواستم صبر کنم ۱۲ ماه که شد یک نامه پیگیری بزنم. حالا با این حساب با توجه به ضروری بودن سند ازدواج آیا به نظر شما من ترجمه سند را الآن به همراه یک نامه پیگیری کارم بفرستم؟ یا فقط سند را بفرستم و به روی خودم فعلا نیارم تا ۱۲ ماه بشه؟!!
  – ضمنا من لیسانسم را ۳ سال و نیمه تمام کردم. ( ۴ سال پر نشد) الآن دانشجوی فوق لیسانس هستم. به نظر شما آیا ریز نمرات سال اول فوق لیسانسم را هم برایشان بفرستم ؟

  بی نهایت سپاسگزارم

 184. نیلو جان میدونی که باید کل مدارک را در یک پکیج ارسال میکردی؟؟!!!
  در هر صورت فقط ترجمه سند ازدواج را ارسال کن و به هیچ چیز دیگری اشاره نکن.
  ضمنا تا زمانی که مدرک فوق لیسانس را نگیری ، ارسال بخشی از ریز نمرات کمکی که نمیکند هیچ ، کار را ممکن هست که خراب هم بکند.
  خوش باشی

 185. مرسی امیر جان. خیلی لطف کردین.

 186. خواهش میکنم نیلو جان.
  خوش باشی

 187. امیر جان من شرمنده ام دوباره مزاحم شدم.
  من بند ۲ چک لیست دمشق را دیدم . به نظرم یک مدرکی می خواهند که ازدواج را ثابت کند. به نظر شما چرا نباید شناسنامه که در آن اسم همسر قید شده است را قبول داشته باشند؟!!!

  IDENTITY AND CIVIL STATUS DOCUMENTS
  • Birth, marriage, final divorce, annulment or separation certificates for you and
  your spouse or common-law partner

 188. مشکل میدونی چیه نیلو جان؟
  چرا نوشته به این روشنی رو تفسیر میکنی؟
  Birth, marriage, final divorce, annulment or separation certificates for you and
  your spouse or common-law partner
  یکبار دیگه این نوشته را با دقت بخون و تفسیر هم نکن.
  هم شناسنامه میخواهد ، و هم سند ازدواج.
  یک سوال. آیا کسی که طلاق گرفته ، در شناسنامه چیزی مینویسند؟
  خوش باشی

 189. مرسی امیر جان خیلی لطف کردی. واقعا ممنون

 190. خواهش میکنم
  خوش باشی

 191. سلام امیر جان. خوبید؟ من می خوام ترجمه سند ازدواج رو بفرستم ولی فکر کنم باید یک نامه هم پیوست کنم بهش.(با توجه به اینکه ۹ ماه از ارسال مدارکم گذشته!!!!!)
  در نامه به نظر شما به چی اشاره کنم؟ به غیر از اسم و فایل نامبر و مشخصات، به نظرتون در توضیح بنویسم که این مدرک هم می تونه به مدارک من اضافه بشه؟
  یا چیز دیگری باید بنویسم؟
  واقعا سپاسگزارم. خدا را شکر که شما هستید…

 192. چرا هم؟!!
  سند ازدواج جزو چک لیست دمشق هست. دو پیشنهاد میدم:
  ۱- در نامه ارسالی دقیقا اشاره کنی که فراموش کردی که بفرستی.
  ۲- بدون نامه توضیحی ارسال کن.
  البته در هر دو صورت ، باید چک لیست را هم ارسال کنی.
  خوش باشی

 193. سلام .ممنونم. امیر جان یکی از این دو پیشنهاد رو خودتون ok کنید دیگه …
  چک لیست را دوباره تیک بزنم و امضا کنم بفرستم؟ آیا در نامه اشاره به بند ۲ چک لیست هم بکنم؟
  خیلی خیلی ممنون و شرمنده

 194. بله در چک لیست فقط بند مربوطه را تیک بزنید.
  به اعتقاد من نامه نمیخواهد و فقط چک لیست را ارسال کن.
  خوش باشی

 195. مرسی امیر جان. واقعا ممنونم

 196. خواهش میکنم،
  خوش باشی

 197. سلام امیر آقا
  من ۲ سابقه کار در آستان قدس دارم. یکی از دوستانم می گوید از انجا گواهی کار برای کانادا نگیر که ارزش منفی دارد. می خواستم بپرسم آیا واقعا آستان قدس برای آنها مثل سپاه و … مشکل دارد؟
  دست گلتان درد نکند!

 198. ملیحه جان من دقیقا اطلاعی ندارم که این سازمان به کجا وابسته هست ، اگر به نوعی به آن ارگان ها وابسته هست ، بله تاثیر منفی دارد.
  خوش باشی

 199. سلام
  من فایل نامبر اول را در دسامبر ۲۰۰۶گرفته ام ولی هنوز هیچ خبری از آپدیت مدارک نیست به نظر شما این مدت تاخیر طبیعی ست ؟الان دارن چه تاریخی رو بررسی میکنن؟ وچه طور باید مطلع بشیم که پروندهی ما کجاست تو ورشو یا دمشق ؟چون تو سایت کانادا پرونده من از همان زمانی که اقدام کردم این پراسس است ولی من هیچ مدرکی ارسال نکرده ام چون از پرونده های قدیمی هستم لطفا راهنمایی کنید

 200. بله شهرزاد جان.
  الان درخواست آپدیت اکتبر ۲۰۰۶ را در حال ارسال کردن هستند. وقتی وضیعت خودتان را چک میکنید ، اگر به ورشو رفته باشه ، یک خط اضافه شده و این مساله را اعلام کرده اند. روی “این پراسس” کلیک کنید تا متوجه شوید.
  خوش باشی

 201. سلام امیرجان
  اگه ما الان درخواست کپس بدیم ، چیزی دستگیرمون میشه ؟ مثلا امتیازمون رو حساب کردن؟ روالش طبق همونیه که تو یه پست گفته بودی؟
  با تشکر

 202. فکر نمیکنم رضا جان چیزی دست گیرتون بشه اما شاید هم بد نباشه !!!
  اینهمه خرج کردی ، این هم روش. بله روالش به همان ترتیب هست.
  خوش باشی

 203. در جواب سوال سرکار خانم شهرزاد به اطلاع میرساند من در سپتامبر ۲۰۰۶ اقدام کرده ام در تاریخ ۲۷ اپریل ۲۰۱۰ پرونده من از دمشق به ورشو ارسال گردیده واز طریق سایت اداره مهاجرت کانادا و کلیک روی این پراسس متوجه شدم که پرونده ام به ورشو منتقل شده است بعد در تاریخ ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۰ ایمیل آپ دیت مدارک و مهلت سه ماهه دریافت کردم و من مدارک را در مهلت مقرر به ورشو ارسال نمودم و بر اساس اطلا عات من پروندهای مهاجرتی تا پایان اکتبر ۲۰۱۰ به ورشو ارسال گردیده ولی در خصوص پروندهای دو ماه آخر سال ۲۰۰۶ و سال ۲۰۰۷ هنوز تصمیمی گرفته نشده است . موفق باشید.

 204. سلام
  ۷۰ روز از ارسال مدیکال ما گذشته ولی خبری از پاس ریکوست نیست!!!! چیکار میشه کرد؟ زیادی طولانی نشده؟

 205. حمید جان دیر نشده و انشاءالله که بزودی میاد. مال ما که ۱۴ ماه بعد اومد که انشاءالله آخرین نفر من باشم که این اتفاق براش افتاد !!!
  خوش باشی

 206. سلام امیر جان خسته نباشید و سپاس از وقتی که می گذارید.
  من مدتی قبل مدیکالم را دریافت کردم و همراه فرمهای مدیکال نامه ای بود که از من می خواست آخرین تغییرات را از زمان فایل نامبر اعلام کنم.من در این مدت دوبار به دبی رفتم.یکبار برای مصاحبه ویزای دانشجویی امریکا و بار دوم( حدود ۴۰ روز بعد) برای دریافت ویزا که البته گفتن فرآیند کلیرنس شما هنوز به پایان نرسیده و نام شما اشتباهی در وبسایت سفارت امده. بنابراین من دست خالی برگشتم و پس از اون هم به علت اماده نشدن ویزا و شروع ترم کل قضیه منتفی شد. حالا می خواستم از شما بپرسم آیا اگر این مطلب رو در مورد علت سفرها در نامه اپدیت اعلام کنم مشکلی پیش میاد یا نه؟
  پیشاپیش از جواب شما متشکرم و ببخشید که مطلب طولانی شد.

 207. نه فری جان هیچ مشکلی پیش نمیاد و اصلا نگران نباش و بهتر هست که دقیقا بنویسی که چه اتفاقی افتاده بود. چون فهمیدن این موضوع برای آنها هیچ کاری ندارد.
  خوش باشی

 208. سلام امیر جان
  اول می خوام از این همه توجه شما تشکر کنم.و بعد یک راهنمایی می خوام ازتون.
  من حدود هفت ماه است که برای کانادا اقدام کردم و یک پیشنهاد کار هم داشتم.
  الان هم به عنوان سردبیر یک مجله در تورنتو مشغول به کار هستم و سه شماره از مجله چاپ شده است ولی مجله رسمی نیست.
  به نظر ما اگه به سفارت اعلام کنم،ممکنه در روند کارم تاثیر داشته باشه؟
  قبلا از راهنمایی شما متشکرم.

 209. مریم جان جاب آفر باید رسمی و مرتبط با کد شغلی انتخابی شما باشه تا تاثیر پذیر باشه.
  البته ارسال آن هم شاید بی تاثیر نباشه اما زیاد نباید انتظار داشته باشید.
  خوش باشی

 210. امیر عزیز
  سلام
  خوشحالم که مبینیم همچنان دلسوزانه پاسخگو هستی و متعهد به پاسخگویی درست.
  در جواب موردی که فرمودی:
  حقیقت جوابی که داده بود برام جالب بود . ولی چون خودم نمیدونستم ترجیح دادم چیزی هم ننویسم که آیا مطمئنی یا نه.
  حالا بیا و لطفی بکن
  خودت که اونجا رو تحریم کردی. لااقل پاسخش رو بگو که برم اونجا بنویسم که سئوال کننده بنده خدا گمراه نشه.
  من حدس میزنم که اصلا نمیتونه آزمایش مدیکال بده و باید در جواب آماده بودن مدیکال که از سوی آفیسر براش میاد ، از آفیسر درخواست کنه که تا به دنیا اومدن بچه صبر کنه و اگه مدارک مدیکالش رو براش ارسال کرده همراه با درخواست تعویق مدیکال تا به دنیا اومدن نوزاد به ویزا آفیس برگردونه. (( اگه اشتباه نکنم این جواب رو یه زمانی خانم م.ط گفت که میدوم میشناسیش و قراره اسمشونو نیاریم لذا کامل ننوشتم.)) . اگه درسته برم بنویسم اونجا
  ممنونم

 211. ممنونم رضا جان از لطفت. من واقعا زمانی که دیدم این آقای مدیر تازه بدوران رسیده با جلیله عزیز آنچنان برخورد کرد ، متاثر و متاسف شدم و الان میبینم که مدیریت آن سایت یعنی ، تو ژست بودن و برای دیگران قیافه گرفتن و هیچ چیزی متوجه نشدن و …… .
  شما که خودت استاد من هستی. بله باید به آفیسر اعلام کنند که باردار هستند و تا به دنیا آمدن بچه انجام مدیکال به تعویق خواهد افتاد. عکس از قفسه سینه تحت هیچ شرایطی قابل حذف شدن نیست و از طرفی آزمایش ادرار و خون خانم های باردار هم ، خاص هست که جواب آن با فاکتور های آنها تطبیق ندارد.
  خوش باشی

 212. سلام امیر جان خوبید؟ من عقد نامه ام را ترجمه کردم و می خواهم بفرستم فقط ۲ تا سوال داشتم.
  – یکی از دوستانم هم می خواهد عقد نامه اش را بفرستد. به نظر شما اشکالی ندارد اگر در دو پاکت جداگانه ولی با یک پست ارسال کنیم؟ و آیا گم نمی شود یا قاطی نمی کنند؟!!!
  – من به همراه عقد نامه چک لیست را می فرستم به علاوه یک کاور لتر که اسم و فایل نامبرم در آن باشد . به نظرتان اگر یک توضیح کوتاه هم اضافه کنم که مثلا این مدرک هم می تواند به مدارک من اضافه شود خوب است؟

  خیلی خیلی ممنونم

 213. ۱- این همه پول دادید ، این هم روش !!! جدا جدا ارسال کنید مطمئن تر هست.
  ۲- مثلا این مدرک هم می تواند به مدارک من اضافه شود خوب است؟ ، نیلو جان قبلا هم عرض کردم ، این مدرک جزو الزامات بوده و هست و باید میفرستادی ، پس چرا میخواهی بگی که “میتواند به مدارک اضافه شود”؟
  خوش باشی

 214. مرسی امیر جان. ممنونم واقعا

 215. خواهش میکنم نیلو جان
  خوش باشی .

 216. مرسی از پاسختون.

 217. خواهش میکنم مریم جان
  خوش باشی

 218. سلام امیرخان
  خسته نباشید من ۳ سوال دارم
  ۱- من مدارک آپدیت شده رو ژانویه ۲۰۱۱ فرستادم ورشو. حدودا چه زمانی باید منتظر مدیکال باشم؟
  ۲- آیا مدیکال از ورشو بدون اطلاع پست میشه یا قبلش با ایمیل اعلام میکنند؟
  ۳- آیا اگر پرونده در مرحله بک گراند چک باشه، روی in process کلیک کنیم باید نشون بده؟

  البته من سوال دوم رو مستقیم از سفارت توی ورشو پرسیدم که یه جواب کلیشه ای بصورت زیر دریافت کردم. اینطور که جواب دادن یعنی هنوز مدارک رو ندیدن که بخوان پروسه ای رو شروع کنن. قبلا از راهنمایی شما تشکر میکنم.

  Good morning,

  Please note that CIC is working to closely manage arrivals in Canada, so that we meet, but do not exceed the immigration plan set by Parliament last fall for 2011. Since we have larger inventories than limits within the immigration plan for admissions to Canada, we must stagger the issuance of visas throughout the year. As a result, we cannot advise you when this case will be ready for finalization or when we will be in a position to communicate further requirements. No further correspondence will be entered into until we are in a position to communicate a decision or further requirements.

  Immigration Section/Section d’Immigration
  Embassy of Canada/Ambassade du Canada
  ul. Piekna 2/8 00-482 Warsaw, Poland/00-482 Varsovie, Pologne

 219. ۱- رضا جان اغلب از ۶ ماه ببعد خبر میدهند.
  ۲- بدون اطلاع ارسال میکنند.
  ۳- نخیر ، هیچ چیزی نشان نمیدهد.
  خوش باشی

 220. امیر جان پس مطلب زیر چی میگه؟

  (((
  فرمت نامه مدیکال: این نامه با این جمله شروع میشه:

  Please note that your application has reached the medical examination stage …

  و در ادامه ویزا آفیس سه راه رو پیشنهاد می‌کند که می‌توان یکی را برای دریافت فرمهای مدیکال انتخاب کرد: اول اینکه می‌تونیم شخصاً بریم سوریه فرمها رو تحویل بگیریم یا یک نفر را authorize کنیم که اونها رو برای ما بگیره (در این حالت نامه خاصی باید آماده شود). دوم، با یکی از سرویس‌های پستی سفارشی (ِDHL, Aramex, TNT) هماهنگ کنیم تا فرمها رو از دمشق پیک آپ کنه؛ و سوم اینکه کار خاصی نکنیم و بگذاریم خودشون فرمها رو با پست معمولی بفرستند! در آخر نامه هم مجددا گفته میشه که اگر تا ۱۰ روز به این ایمیل پاسخی ندید فرمها با پست معمولی ارسال خواهند شد. ضرورتا لازم نیست به این نامه پاسخی داده بشه، همینقدر که سریع اقدام کنید و قبل از ده روز بتونید پستچی رو به سفارت بفرستید، درواقع اونا پاسخشون رو گرفتن، ولی به نظرم محترمانه‌تر نوشتن دوخط پاسخ مختصر در خصوص اینه که بگیم چطوری اقدام خواهیم کرد.)))

  البته این برای سفارت تو دمشق هست نه برای ورشو.
  امیرجان نگرانی من ایه که ما اکثرا خونه نیستیم و اگر فرم های مدیکال رو بیارن و گم و گور بشه چی؟ اگر کسی نباشه خونه که تحویل بگیره چی میشه؟ به اداره پست هم که اعتباری نیست ممکنه پرت کنن دم در و به سادگی گم بشه

 221. رضا جان شما سوالت در مورد ورشو بود. بله دمشق چون از سیستم پستی ایران اطلاع داره ، آماده بودن مدیکال را اعلام میکند و میشه از چند راه آن را وصول کرد.
  ورشو با پست عادی میفرسته و قرار نیست که کسی تحویل بگیره و نامه رسان در منزل میاندازد و میرود. بهترین راه اینه که به پستچی محترم بگی که منتظر یک پاکت قهوه ای روشن با سایز آ ۵ هستی که آرم دولت کانادا رو روش داره و اگر همچین نامه ای را دید که مال شماست ، دستی تحویل شما دهد و شیرینی آن را دریافت کند.
  خوش باشی

 222. امیر خان سلام ،
  با تشکر از زحماتت ، من گهگاهی به این سایت سر می زنم و سئوال و جوابهایت را می خوانم و بابت اطلاعات کامل و صبرو حوصله ات واقعا ممنونم.
  من فایل نامبر دوم را اکتبر ۲۰۱۰ دریافت کردم و آلان In process هستم و جزو منتظرین مدیکال و سئوال من اینست که اگر بتوانم یک جاب آفر از کانادا بگیرم با این امید که روند پرونده ام سریعتر بشود یا امتیازم بالاتر برود، آیا در این مرحله آنرا از من می پذیرند ؟ یا که خیر باید از ایتدا آنرا ارسال می کردم؟
  با تشکر

 223. بله سعید جان میپذیرند و تاثیر مستقیم هم داره.
  خوش باشی

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.