مهاجرت به کانادا ۲

نیاز به متن نداره غیر از:

خوش باشید

۱۴۲ Responses to “مهاجرت به کانادا ۲”

 1. سلام واقعا خسته نباشید ببخشید میشود از صدف جان بپرسید تاریخ های پروندشون اعلام کنن

 2. بله از ایشان خواهش میکنم که در مورد پرونده شان اطلاعات بیشتری بدهند.
  خوش باشی

 3. سلام امیر جان
  خوشحالم که برگشتید.ما الان در مهلت ۱۲۰ روز هستیم و باید مدارک را ارسال کنیم،خارج از ایران ساکن هستیم .در فرمهای فرستاده شده به سیدنی ویزا افیس را لندن انتخاب کردیم،آیا الان میتونیم مدارک را به دمشق بفرستیم ؟با توجه به اینکه ما از لندن خیلی راضی نیستیم،چون یک پرونده قدیم (۲۰۰۶) داشتیم که بدون اینکه برای ما نامه ارسال مدارک بفرستند ،بعد از ۳ سال(۲۰۰۹) پرونده را رد کردند و گفتند ما سال ۲۰۰۸ نامه فرستادیم شما جواب ندادید!!در صورتی که ما نامه ای دریافت نکردیم و تازه خودشون گفته بودند زودتر از ۴۵ ماه منتظر نباشید.
  به نظر شما ما چکار کنیم بهتر هست؟

 4. نه الان نمیتونید که به دمشق ارسال کنید.
  در حال حاضر لندن از دمشق بهتر هست ، هر چند آنها هم به نسبت دیگر دفاتر خوب نیستند.
  احتمالا نامه آپدیت مدارک شما گم شده بود.
  به اعتقاد من همین لندن را ادامه بدهید ، خبرهایی دارم که از سال ۲۰۱۱ خیلی بهتر خواهند شد ، هرچند کل مدارک ویزا آفیس اسلام آباد را به لندن منتقل کرده اند.
  خوش باشی

 5. سلام امیر آقا
  ممنون از لطفتون
  منظورم الزام داشتن سابقه بیمه نبود منظورم این بود اگر بر فرض محال از بیمه استعلام شود و مشخص شود سابقه بیمه من در تضاد با نامه سابقه کاری است که ارائه کرده ام ایجاد مشکل نمی کند به عبارت دیگر از مصادیق دروغ و….. حساب نمی کنند؟
  یا اینکه اصلا وقتی من سابقه بیمه ای ارائه نکرده ام پس استعلامی هم از بیمه نمی شود؟

  متشکر و ممنون

 6. آزاده جان نه تنها ارائه مدرک بیمه نیازی نیست ، بلکه هیچ زمانی از بیمه هم استعلام نخواهند کرد. این داستان بیمه فقط در ایران وجود دارد و مختص ایران هست و خیلی ها هم بنا به دلایل مختلف بیمه نیستند.
  پس ، مطمئن باش که هیچ زمانی از بیمه استعلام نخواهند کرد.
  خوش باشی

 7. با سلام امیرخان
  مییخواستم بپرسم در فدرال لیسانس خالی مرتبط با جدول مشاغل فدرال وقتی ۲۰ امتیاز دارد اگر یکسال هم مدارک دوره و کلاس مرتبط با شغل مورد نیاز جدول فدرال از فنی حرفه ای یا جای دیگه ارائه بشه امتیاز مدرک ۲۲ میشه یا همون ۲۰ میمونه

  با احترام

 8. نه کوروش جان فقط ۲۰ امتیاز را خواهد داشت.
  خوش باشی

 9. با سلام
  امیر عزیزم خیلی ممنونم بابت محبتتون ممکن است بفرمایید که این امتیاز ۲۲ تحصیلی که شامل حال افرادی که
  ۱)دارای ۲ فوق لیسانس باشند
  ۲)و همچنین افرادی که دارای گواهینامه غیردانشگاهی یا مدرک فنی و حرفه ای حداقل ۳ ساله و در مجموع حداقل۱۵ سال تحصیل تمام وقت

  اولا این لیسانسی که اداره مهاجرت میگه ۲۰ امتیاز و میگه ۱۴ سال تحصیل تمام وقت/ برای ما ۱۶ سال آب خورده نه ۱۴ سال؟؟؟آخه این انصافه؟؟؟؟

  دوما یعنی یه مدرک ۳ ساله فنی حرفه ای ۲ امتیاز از یه مدرک لیسانس بیشتر ارزش داره؟

  سوما حالا اگه یه لیسانس بره این ۳سال فنی حرفهای رو طی کنه ۲۲ امتیاز بش میدن یا همون ۲۰ امتیازه ؟؟

  دستت درد نکنه/کوروش

 10. اولا: ممکن هست که انصاف نباشه اما یک مدرک تحصیلی ، آنهم لیسانس ، ۲۰ امتیاز دارد.
  دوما: اشتباه نشه ، مدرک فنی و حرفه ای درکنار لیسانس ، ۲۲ امتیاز دارد.
  سوما: اگر ۲ مدرک داشته باشید ، ۲۲ امتیاز. حتی کسانی که فوق دیپلم و لیسانس را را در یکرشته دارند ، ۲۲ امتیاز میگیرند.
  خوش باشی

 11. سلام-ممنون از امیرآقا
  اینهم پروسه پرونده ما:
  may2005فایل نامبرمون اومد-june2009پروندمون به ورشو فرستاده شد-اکتبر ۲۰۰۹

  آپدیت مدارک و اکتبر۲۰۱۰مدارک مدیکال رو فرستادیم

 12. بسیار سپاسگزارم صدف جان.
  خوش باشی

 13. با سلام
  و تشکر .
  از صدف خانم هم ممنونم چون داشتم به این ویزا آفیسرها شک میکردم که نکنه خدای نکرده قسمشان را شکسته باشند و کار ما رو که جزء ۳۸ رشته هستیم انجام داده باشند که خدا رو شکر چنین نشد و از این امتحان هم رو سفید بیرون آمدند.
  در یکی از وب لاگها خوندم که در پاسخ به دوستی گفته اند الان دارند پرونده های تا قبل از سپتامبر را بررسی می کنند و حالا البته به خود من که پاسخ کامل نداده اند و فقط در زیر برگه ام زیر نویس کرده اند که فعلاً در صف می باشم حالا فکر کنم ایمیل ما رو دربان درب سفارت زیر نویس کرده هرچند زیرش نوشته بود ویزا آفیس .
  البته اگر الان سیستم فعال می شد برای خود سیستم مهاجرت هم بهتر بود زیرا تا میخواست مدیکال انجام بشه میشد بهار و مهاجران در اول فصل گرما به کانادا می رفتند و پروسه انطباق پذیری بهتر صورت می گرفت . حالا ما الان هولیم زودتر بریم و هی میگیم هر وقت این عمل صورت بپذیرد و هر چه زودتر بهتر است ولی وقتی وارد آن سرزمین می شویم تازه با این مشکلات روبرو می شویم که یکی از آنها انطباق پذیری است که اکثراً هزینه زیادی را روی دست تازه واردان می گذارد .
  دعای سال نو:
  یا مقلب القلوب و الابصار ………یا محول الحول و الاحوال
  حول پرونده ما الی مدیکال
  خوش باشی

 14. کاملا موافقم ولی مطمئن باش اکثر کسانی که شدید دنبال مدیکال یا ویزا هستند ، اگر ویزا خود را الان بگیرند ، تا بهتر شدن هوا نخواهند رفت. فقط الان میخواهند خیالشان راحت باشه.
  خوش باشی

 15. سلام امیر جان سلام. نبودن تو یک حفره بزرگ در بین بچه ها شده بود و فقط خودت می تونستی پرش کنی. چون تو جای زیادی برای خودت باز کرده بودی. و خیلی خوب شد که یک مدت نبودی و خیال بازگشت هم نداشتی. چون یکی مثل من متوجه شد که کار تو چه اندازه ارزش داره. خب..
  ۱- من Main نظام قدیم هستم، نوامبر ۲۰۰۶ فایل نامبر دریافت کردم. پرسش: بهترین زمان برای آزمون آیلتس من کی هست؟ چون ظاهرن آپدیت مدارک بین ۴ تا ۴٫۵ سال میاد.
  ۲- همسرم در ۲۰۰۶ فوق لیسانس داشت و در این مدت فوق دوم رو هم در ادبیات انگلیسی گرفت. حالا این مدرک دوم، امتیاز که نداره ولی کلن اثری در پرونده داره؟
  ۳- پسرم چند ماه پیش ۷٫۵ آکادمیک گرفت. آیا لازمه و خوبه که مدرک آیلتس او را هم در آپدیت ارسال کنیم؟ اصولن میشه ارسال کرد یا نامرتبطه؟
  ۴- پسرم ۱۹ ساله هست و ۴ سال پیش رو در هنوستان تحصیل می کرده. آیا او هم سوء پیشینه نیاز داره؟ متشکرم

 16. اختیار داری پیروز جان.
  ۱- ببین الان پرونده های ۲۰۰۶ که به ورشو رفته را دارند بررسی میکنند و آپدیت مدارک هم تا سپتامبر ۲۰۰۶ آمده. شما الان پرونده تان کجاست؟ ولی فکر میکنم الان برای ثبت نام ایلتس زمان مناسبی باشه.
  ۲- قطعا تاثیر مثبت خواهد داشت.
  ۳- میتونی ارسال کنی ، اما تاثیر نداره.
  ۴- بله ، کلا افراد بالای ۱۸ سال باید سوء پیشینه بگیرند و ایشان باتوجه به اینکه در آن سن در هند بودند ، باید از آنجا هم بگیرند.
  خوش باشی

 17. سلام. به بهناز خانم و آقا منصور که بالای ۱۶ ماه در انتظار هستند پیشنهاد می کنم از طریق وکیلهایشان درخواست caips بدهند. بطور قطع در آن می توانند به نتایجی در ارتباط با پروندشان دست یابند.

 18. سلام امیر جان

  همونطوری که میدونی از ۲۶ ژوئن لیست مشاغل تغییر کرد. من قبل از این تاریخ برای شغل با ردیف NOC 2113 که اون زمان توی لیست مشاغل بود اقدام کردم و فایل نامبر دوم رو هم گرفته بودم.

  تو لینک زیر میشه تعداد افرادی که برای هر ردیف شغلی اقدام کردند رو مشاهده کرد:

  http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/complete-applications.asp

  اما توی این لیست اسمی از مشاغلی که بین ۲۸ نوامبر ۲۰۰۸ تا ۲۶ ژوئن ۲۰۱۰ مجاز به اقدام بودند ولی بعدا حذف شدند وجود نداره. راهی هست که بشه به آمار این مشاغل هم دست پیدا کرد؟

  ممنون

 19. حمیدرضا جان این آماری که شما دنبالش هستی ، وجود ندارد و نیاز هم نیست.
  دلیل آنکه آمار پرونده ها از ۲۶ جون به بعد را اعلام میکنند این هست که برای ظرفیت خود سقف گذاشته اند و با پر شدن ظرفیت ، پرونده ها ریجکت میشود.
  خوش باشی

 20. امیر جان سلام
  با تحقیق و تفحصی که کردم ظاهرا چاره ای ندارم جز تشکیل پرونده برای کبک . خواستم بدونم می شه متن نامه ای رو که باید برای بستن پرونده فدرال بفرستم رو برام اگه دارید بفرستید ؟
  و اینکه چقدر طول می کشه مدارک و مانی اوردرم رو پس بدن ؟
  آیا به آدرس منزل بر می گرده یا سفارت ؟
  من باید درخواستم رو براشون ایمیل کنم یا پست کنم ؟
  و به چه آدرسی ؟
  ببخشید خیلی طولانی شد . ممنون از راهنماییت

 21. سارا جان نامه خاصی نیست و من هم نمونه آن را ندارم.
  قاعدتا باید زود ارسال کنند اما به اعتقاد من کمتر از ۶ ماه منتظر نباش ، هرچند تا یکسال هم طول کشیده. ضمنا مدارکی به شما باز نخواهند گرداند. مانی اردر هم پس نمیدهند. چک صادر میکنند از یکی از بانکهای سوریه.
  سفارت کانادا در تهران با شما تماس خواهد گرفت.
  باید پست کنی ، البته ایمیل هم میشه ، اما پستی رسمی تر هست.
  به آدرس خود سفارت کانادا در سوریه.
  خوش باشی

 22. سلام بر همگی با تشکر از پیشنهاد اقا حسین اینژcaiopsچیست؟ودر ظمن این وکیل عزیز ما قرار بود ۱۵ اکتبر قرار بوده نامه پیگیری بزنند امروز تماس گرفتیم فرمودن اقای وکیل باید زیر نامه را امضا فرمایند و نبودن ترکیه بودن این هم دلسوزی از نوع جناب وکیل

 23. بهناز جان من یک پست مفصل در مورد Caips چند وقت پیش نوشتم ، میتونی به آن مراجعه کنی.
  مشاور جماعت هیچ زمانی دلسوز نبوده که شما از ایشان این انتظار را دارید.
  خوش باشی

 24. سلام امیر جان،خوب هستید؟این که میگید پرونده مال سپتامبر یا … منظور فایل نامبر اول هست یا دوم؟من می ۲۰۰۹ فایل نامبر اول رو گرفتم و سپتامبر ۲۰۰۹ فایل نامبر دوم رو…. و همچنان received by…. هستم.من جزو کدوم ماه حساب میشم؟
  ممنون.

 25. مریم جان کلا فایل نامبر اول را فراموش کنید. همه چیز از زمانی که مدارک کامل شما را سفارت دریافت میکند ، آغاز میشود.
  خوش باشی

 26. سلام امیر عزیز
  با تشکر از حضور مجدد
  قبل از خداحافظیتون تصمیم داشتید در مورد برستاری صحبت کنید.اگه امکان داشته باشه ممنون میشم.من فایل نامبر دومم سبتامبر ۲۰۰۹ هست.۲ ماه بیش مدارکم رو به cno ارسال کردم.(طبق بکیجی که برام فرستاده بودن)هنوز جوابی نیومده حتی acknowlagment ایا منتظر بمونم؟نمره ایلتسم ۶ اکادمیک شده و speaking 7 ایا مورد قبولشون هست؟

 27. باران جان انتاریو اغلب دیر جواب میده و شاید ۷ ماه هم طول بکشد.
  اما باید کل مدارکی که میخواستند را هم ارسال کنی.
  این ایلتس هم قبول نیست. اورال ۶.۵ و اسپیکینگ ۷ میخواهد.
  تا زمانی که کل مدارک مورد نیاز آنها بدستشان نرسد ، پروسه شروع نمیشود.
  خوش باشی

 28. مجددا سلام و خسته نباشید عرض شد.
  ممنون از جوابتون.فرمودید به جای ادامه از روش بعد از ۲۶ جون،همون فایل نامبر اول رو ادامه بدم.ولی یه سئوال اینجا پیش میاد.من دوست پزشکی داشتم که فایل نامبر اول و دوم رو گرفت ومنتظر مدیکال بود.یه دفعه ای یه نامه به دستش رسید با این عنوان که به شما اشتباهابابت مدرک پزشکی ۲۵ امتیاز داده شده و شما ۲۰ امتیازی هستید.با این امتیاز اون نتونست ۶۷ رو بیاره.حالا من میترسم اگه از فایل نامبرم استفاده کنم(که یه بار واسه داروساز بودنم ریجکت شده بود و دفعه دوم فایل نامبر گرفت)آفیسر دمشق بگه تو داروسازی و نه مدیر داروخونه،و به این علت پروندمو ریجکت کنه.اما تو روش بعد از ۲۶ جون با توجه به اینکه من جز نفرات اول بودم و داروساز هم وارد لیست شده از ریسک کمتری برخورداره.نظرتون چیه؟

 29. ببین پیمان جان شما میتونید با گرفتن یک نامه از وزارت بهداشت که در آن قید شده مدرک تحصیلی شما معادل فوق لیسانس هست ، این مشکل را حل کنی.
  مگر یک داروساز نمیتونه ، مدیر داروخانه باشه. آفیسر سابقه کار شما را بررسی میکند ، و ملاکش بیشتر آن هست و در کنار آن به مدرک شما هم نگاهی میاندازد.
  در هر صورت شما میتونید ، از قانون جدید هم استفاده کنید ، اما شاید پروسه آن طولانی تر از قانون قبل از ۲۶ جون بشود.
  خوش باشی

 30. با سلام به امیر آقا و بقیه دوستان.
  از آنجایی که سایت اداره مهاجرت و همچنین سفارت کانادا در دمشق حاوی اطلاعات صحیحی نمی باشد لطفا از افرادی که به اینجا سر می زنند خواهش میشود با توجه به اینکه به نظر میرسد کلیه افرادی که در MAY 2009 فایل نامبر دمشق را گرفتند تعیین تکلیف شده اند اما ظاهرا عده معدودی از JUN 2009 ولی اکثر فایل های JULY 2009 و بعد از آن بلاتکلیف مانده اگر کسی فایل نامبر بالای نامه ارسالی از دمشق ( و نه زمان دریافت مدارکش) مربوط به قبل از جولای ۲۰۰۹ می باشد لطفا در اینجا اعلام نماید تا حداقل محدوده زمانی که از آن به بعدپروسه متوقف شد تا حدودی مشخص شود.

 31. امیرخان، سلام
  من مارچ ۲۰۱۰ مدارکم رو به سیدنی فرستادم و جون ۲۰۱۰ فایل نامبر اول و اکتبر فایل نامبر دوم گرفتم. مشکلم اینه که آیلتس رو می ۲۰۰۹ گرفته بودم
  تو یکی از فروم های غیرایرانی خوندم که ملاک رسیدن مدارک به سیدنی است. این مطلب درسته؟ اگه نه ممکنه به خاطر این پرونده من رو رد کنن چون امتیازم دقیقا شده ۶۷ با توجه به این که امتیاز زبان رو کامل گرفتم.

  ضمنا از این وقتی که میذاری واسه جواب دادن به سوالها به طرز وحشتناکی ممنونم (-;

 32. وحشتناک !!!!!!!!!!!!!
  نه امید جان ، ملاک رسیدن مدارک به ویزا آفیس هست ، البته از ۲۶ جون به بعد ، ملاک رسیدن مدارک به سیدنی هست.
  سیدنی که مدرکی از شما نگرفته که بخواهد ، ملاک باشد.
  اگر امتیازت ۶۷ باشد ، هیچ دلیلی برای رد کردن پرونده بخاطر کسر امتیاز وجود ندارد.
  خوش باشی

 33. مرسی امیرجان، ممنونم

 34. خواهش میکنم.
  خوش باشی

 35. Salam Amir Jan

  Belakhareh bad az 17 moh yeh khabar az dameshgh oomad.
  Oona update police certificate mano too do mah kastan ama man alan dar Austrlia hastam va vaghti keh ba sefarat Iran tamas gereftam goftand keh 4 mah tool mikesheh.

  albateh man yeh dooneh 4 mah ghabl az raftan az Iran daram.

  beheshun email zadam za ranami khastam.

  Beh nazareh to cheh kar bayad bokonam.

  Eradatmand

  ashkan

 36. اشکان جان کار درستی کردی که با آنها مکاتبه کردی ، البته احتمال اینکه قبول نکنند ، زیاد هست چون مربوط به ۴ ماه قبل از خروج شما از ایران هست.
  سفارت ایران هم بین ۳ تا ۵ ماه برای شما میتواند بگیرد که خیلی دیر هست.
  باید منتظر جواب دمشق باشید ، انشاءالله که جوابشان مثبت هست.
  خوش باشی

 37. سلام آقا امیر ممنون از پاسخهایی که به سوالاتم دادید.
  می گم چقدر طول می کشه پرونده فدرال In Propcess بشه ؟

 38. والا سارا جان ظاهرا خیلی شیر تو شیر هست.
  افرادی هستند که سریع این پراسس میشوند و دوستان دیگر هستند که ۱۶ ماه هست که همچنان منتظر !!!
  نمیشه جواب درستی به آن داد.
  ولی شما که هنوز مدارک را نفرستادی !!! تا نفرستی که هیچ تغییری نمیکنه.
  خوش باشی

 39. سلام مجدد.
  همانگونه که قبلا هم عرض کردم باز هم امروز خبری خواندم که نشان می دهد دمشق همچنان با تاخیر فراوان در حال تعیین تکلیف فایل های دریافت شده مابین فوریه تا نوامبر ۲۰۰۸ (قبل از اعلان لیست ۳۸ شغلی) می باشد. امیدوارم هرچه زودتر زمان تعیین تکلیف فایل های بعد از جون ۲۰۰۹ هم برسه و ما شاهد دریافت خبرهای خوب از دوستانی همچون بهناز خانم و آقا منصور و دیگر دوستانی که بیش از ۱۶ ماه انتظار را پشت سر گذاشتند بشویم.

 40. salam amir jan
  mozaheme hamishegiyam
  dude mikhastam beporsam man feb 2010 file numbere 2 omam umade vali hanooz in process nashodm nazaret chiye man hanooz recived by visa officam
  pishapish az rahnamaeet mamnoonam

 41. امیر جان دوستانی هستند که مدارکشان را جولای ۲۰۰۹ ارسال کرده اند و هنوز این پراسس نشده اند.
  عجله نکن و بیشتر صبور باش.
  خوش باشی

 42. امیر اقا سلام با تشکر از پاسخ کاملی که داده بودی ما با ۱۰ سوال جدید ب رمیگردیم ۱- یک ایمیل از شما رسیده من متوجه نشدم که باید باان چکار کنم لطفا راهنمایی کنید ۲-غیر وضعیت حساب بانکی که البته به اسم من است که در خواست کننده اصلی نیستم ( این اشکالی ندارد ؟) نیازی به ارائه ارسال لیست وسند تر جمه شده سایر اموال مثل خانه و سهام وماشین و….نیز هست البته با تعیین حدود قیمت تایید شده این اموال ۳-من کار مند رسمی سازمانی نیمه دولتی هستم که در خواست صدور گواهی سابقه کار یعنی هر روز رفتن به حراست و…اگر حکم کار گزینی که در ان سابقه کار م ذکر شده و سابقه بیمه را بفرستم قابل قبول است و در اخر هر چند اطلاعات من در مقایسه با شما و سایر دوستان پیشکوست هیچ است ولی اگر دور بر کسی سوالی بپرسد دلم می خواهد راهنماییش کنم و هیچ جور ی این داستان ندادن اطلاعات توی کتم نمی رود وبا خودم مگم اگر ر فتنی شدیم بهتر است قاطی جمعیت ایرانی نشویم شاید خیلی بدبین باشم با تشکر از وقتی که صرف میکنید

 43. ۱- من هیچ ایمیلی برای شما ارسال نکردم !!!
  ۲- ببین دامون جان من توصیه میکنم که حتی الامکان حسابتان را مشترک کنید و باد گواهی را ارسال کنید. غیر گواهی بانکی به هیچ مدرک دیگری نیاز نیست.
  ۳- سابقه بیمه که اصلا نیاز نیست و نشاندهنده هیچ چیزی هم نیست !!! گواهی کار ، حکم کارگزینی ، قرارداد ، فیش حقوقی و یک نامه توضیحی که چرا این مدارک اضافی و خسته نشده را ارسال کردی ، چاره کار شما هست.

  اینکه ۳ تا شد ، گفتی ۱۰ تا !!!
  خوش باشی

 44. سلام.
  میخواستم از آقای Ashkan درخواست کنم در صورت امکان بفرمایند آیا از طریق فدرال اقدام کردند؟ و اینکه فایل نامبر دومشان مربوط به چه ماهی از سال ۲۰۰۹ می باشد و در حال حاضر وضعیتشان در سایت Recieved by visa office است و یا به In process تغییر یافته است.

 45. salam amir jan

  Yani agar ghabul nakardand berim Iran?
  Rasti sefarateh Iran yeh nameh mideh keh ma darkhast ro daryaft kardim.

  Agab giri oftadim ha.

  khodeshun dir kardand ma ro tu dardesar mindazan.

  eradatmand.

 46. اشکان جان اگر قبول نکردند و یا فرصت بیشتری بهت ندادند تا از طریق سفارت اقدام کنی ، راهی جز رفتن به ایران نداری.
  نمیدونم منظورت از نامه سفارت ایران چی هست.
  خب عزیز دل برادر من بارها گفتم که ۲۰ روز مانده به خروجتان از ایران عدم سوء پیشینه را بگیرید ، اعتبارش نه محدود هست.
  خوش باشی

 47. سلام امیر خان
  نمیدونم اطلاع دارید یا نه. مدیکال مامان وبلاگ یادداشتهای یک بیگانه به تازگی صادر شده. با توجه به اینکه از اشکان هم سوء پیشینه خواستند به نظر من سفارت هنوز هم فعال است . به نظر شما کندی کریسمس از کی شروع میشه. می خواستم از خانم صدف خواهش کنم یک سری به وبلاگ من بزنند. فکر کنم مدیکال هر دوی ما همزمان ارسال شده.

 48. بله لیلا جان اطلاع دارم.
  قطعا سفارت فعال هست ، اما بنا به دلایلی که نمیدونم ، مثل همیشه نیستند.
  تعطیلات کریسمس از ۲۰ دسامبر تا ۱۰ ژانویه آغاز میشود. البته تعطیل نخواهند بود ، اما دیگه میشه گفت از کندی رو به تعطیلی خواهند رفت.
  خوش باشی

 49. سلام امیر جان
  امیدوارم خوب وخوش باشید
  امیر جان چرا سارا(به کانادا چنین شتابان) میخواد برا کیک اقدام کنن؟
  سارا جان مگه پرونده تون چی شده؟
  ممنون امیر جان و سارا جان

 50. مریم جان ایشان ظاهرا با احتساب امتیاز ایلتس ، کسر امتیاز پیدا خواهند کرد و تصمیم گرفتند که از طریق کبک اقدام کنند.
  خوش باشی

 51. ba ejazeh amir khan

  Shiva jan man az aval in process boodam va faghat ham yek file number daram.

  ama madarek kamel ra june 2009 ferestadam.

  eradatmand.

 52. amir jan az nameh sefarat manzooram ineh keh bad az gereftan madarek yeh nameh midan keh ma darim baresi mikonim albateh beh zaban englisi.

  eradatmand

 53. اشکان جان نامه ای که سفارت ایران به شما میدهد ، یعنی رسید دریافت مدارکتان ، بدرد سفارت کانادا نمیخورد و مشکل را حل نخواهد کرد.
  خوش باشی

 54. سلام امیرجان
  به نظر شما رشته تحصیلی هم در مدت زمان انتظار نقشی داره؟تازگی ها وزیر بهداشت کانادا از کمبود شدید پزشک صحبت کرده بود.ایا این میتونه توجیه کننده این باشه که چرا بعضی ها زود این پروسس می شن وبعضی ها بعد از چند ماه این پروسس نشدن؟
  ۲٫من ۲۱ اکتبر مدارکم رو تحویل سفارت مالزی دادم ولی هنوز توی سایت مهاجرت وضعیتم :دریافت مدارک توسط سیدنی ؟؟هست؟کی میخواد این عوض شه.البته من هنوز فایل نامبر دوم رو نگرفتم.
  ۳٫من نامه معادل بودن مدرکم با فوق لیسانس رو گرفتم ولی اگه به من ۲۰ امتیاز بدن پرونده م رد میشه.من ارزو میکنم اگه میخوان رد کنن قبل از افیل نامبر دوم این کارو بکنن که من تکلیفه خودمو بدونم و سریع دوباره تا ظرفیت پر نشده اقدام کنم.ایا امکانش هست که قبل از فایل نامبر دوم بگن رد هست؟؟؟؟؟؟؟اخه من خوندم یکی از دوستان رو زمانی رد کردن که منتظر مدیکال بوده!!!!!!!!اونم بعد از چند ماه
  وای امیر جان چه طولانی شددددددددد.ببخشید
  ممنونم

 55. ۱- نه مریم جان تاثیر نداره ، یکی از دوستان من که پزشک هم هستند و از ویزا آفیس لندن اقدام کردند ، مدیکال اولش باطل شد ، بعد از انجام مدیکال دوم هم باز جواب پرت و پلا بهش میدهند.
  ۲- باید فایل نامبر صادر شود ، بعد تغییر خواهد کرد.
  ۳- انشاءالله که قبول خواهند کرد و مشکلی نخواهی داشت اما امکان رد کردن قبل از صدور فایل نامبر دوم ، محال هست. فایل نامبر فقط رسید دریافت مدارک هست و بس و هنوز بررسی شروع نشده است.
  خوش باشی

 56. مریم خانمو من هم پزشک هستم سوالاتی دارم که اگه بتونید کمک کنید ممنون می شم. ای میل من هست: qorashi@gmail.com
  ممنون می شم اگه با من تماس بگیرید.

 57. سلام امیر جان
  یه ایمیل بهت زدم اگه جواب بدی ممنون میشم.
  تشکر می کنم

 58. چشم.
  خوش باشی

 59. چشمت بی بلا امیر خان

 60. با توجه به اینکه وزیر به ما گفته بود ۱۷ ماه از زمان فایل نامبر دوم باید بگذره و الان مال ما ۱۵ ماهمون کامل شد به نظرتون نامه ای به وزیر یا سفارت یکبار دیگه بفرستیم؟

 61. تیتی جان به اعتقاد من صبر کنید تا سال ۲۰۱۰ تمام شود ، امیدوارم که با شروع سال ۲۰۱۱ تحولاتی ایجاد شود.
  خوش باشی

 62. سلام امیر جان
  ممنونم از راهنمایی هات.امیدوارم همیشه شاد باشی

 63. خواهش میکنم مریم جان
  خوش باشی

 64. امیر جان میشه آدرس سفارت کانادا در سوریه رو بنویسی. همونیه که مدارک کبک هم به اون آدرس می ره ؟

 65. Postal Address
  Embassy of Canada
  P.O. Box 3394
  Damascus, Syria
  خوش باشی

 66. سلام ببخشید من می‌خوام مدارکم رو برای فدرال بفرستم.

  مادربزرگه همسرم سیتی‌زن کانادا هستش.من فقط کپی‌ کارتPR و کپی‌ سرتیفیکت سیتیزنی(citizenship certificate) ایشون رو دارم.می‌خواستم ببینم همین کافی‌هست یا باید شناسنامهٔ پدر خانومم هم ترجمه کنم که نشون بده ایشون مادربزرگه همسرم هستن؟

  کلا چه مدارکی لازم داره که ثابت کنه ایشون مادربزرگه همسرم هستن؟

  ممنون میشم راهنمایی کنید منو.

 67. دوست عزیز این سومین کامنت شما هست.
  نیازی به ارسال ۳ کامنت یکسان نیست ، در اولین فرصتی که داشته باشم ، کلیه کامنت ها را پاسخ خواهم داد.
  خوش باشی

 68. سلام.ببخشید من تازه وارد هستم برا همین کامنتی که دادمو نمیتونستم ببینم.فکر کردم بهتون نرسیده.بازم عذر می‌خوام

 69. محمد جان کامنتی که میگذارید را میتوانید خودتان ببینید اما تا تائید نکنم بقیه نمیتوانند ببینند.
  خوش باشی

 70. سلام امیر جان.خوبید؟

  من داداشم مهندس صنایع غذایی هست به عنوان مدیر رستوران میخواد اقدام کنه.ولیچون کارش حالت پروژه ای داشته بین پروژه ها کار ازاد می کرده.یعنی برا خودش کار می کرده و تصمیم داره این فواصل بین پروژ ه ها رو بنویسه میدل من(middleman)
  نظره شما چیه؟اخه برا اون فواصل بین پروژ ها سابقه کاری رو نداره.گفتیم واقعیت رو بنویسیم بهتره.ممنون می شم لطف کنی و نظرت رو بگی.
  شاد باشی

 71. مریم جان من درست متوجه نشدم.
  کسی که به عنوان مدیر رستوران بخواهد اقدام کند ، باید مشغول مدیریت رستوران باشد. این شغل که پروژه ای نمیشود.
  خوش باشی

 72. سلام سلام بر همگی نه مدیکال نیومده ولی اپدیت مدارل امممممممممممممممممممممممممدددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددد امروز وکیل تماس گرفتن و نامه به تاریخ ۳ روز پیش در خواست اپدیت مدارک بوده که عدم سو پیشینه و پرینت بانکی تغیرات کاری و خانوادگی و مقداری مدارک اقوام در کانادا ولی از عکسو مدیکال و لندینگ فی حرفی نزدن وکیل ما می گفت بار اولی است که با این فرمت فرستادن و بیشتر شبیه فرمت پرنس ادوارد است بازم از بی خبری بهتر است کمی انرزی گرفتیم انشاالاه مدیکال عزیز می اید . از اقا منصور چه خبر ؟

 73. خب مبارکه ، انشاءالله که خوش خبر باشی.
  انقدر طول دادند که دوباره باید یکسری از مدارک را به روز رسانی کنید. باز هم خوب هست.
  خوش باشی

 74. سلام بر همگی و تبریک به خانم بهناز.

  میشه خانم بهناز لطف کنند بگویند که در حال حاضر وضعیتشان در سایت به In process تبدیل شده و یا هنوز Recieved by Visa Ofiice است؟

 75. وای که چقدر برای بهناز عزیز خوشحال شدم . هر روز به وبلاگها یه سری میزدم ببینم خبری برای بهناز جون شده یا نه؟ واقعا خوشحالم کردی بهناز عزیز.
  دست راستت روی سر ما
  راستی دقیقا فایل نامبر دومم چه تاریخی بود؟

 76. سلام امیر جون ، من هر روز میام و سر می زنم اما فعلا شدیدا درگیر آیلتس و جمع آوری مدارک هستیم .
  خواستم بهت خسته نباشید و دست مریضاد بگم که با این انرژی برای بچه ها وقت می گذاری…
  به بهناز جون هم تبریک می گم … انشا…خبر مدیکال ایشون و بشنویم..
  به قول خودت خوش باشی…

 77. ممنونم شقایق جان و آرزوی موفقیت برایت دارم.
  خوش باشی

 78. سلام
  پرونده ما بعد از گذشت ۱۶ ماه هنوز received by visa office است.امکان داره بدون اینکه in process بشه از مدیکال خبری بشه؟

 79. کاوه جان من خیلی بعید میدونم.
  خوش باشی

 80. بهناز عزیز بی نهایت خوشحالمون کردی و سپاسگزاریم به جهت اطلاع رسانی .امیدواریم که حالا که یه تکونی به خودشون دادن سریعتر خبرهای دلگرم کننده دیگر عزیزان رو بشنویم.

 81. سلام

  خیلی دلم می خواد بدونم ایا پرونده ها به ترتیب بررسی میکنند یا برطبق رشته است یا یک چیز دیگه مثلا کاوه می گه ۱۶ ماه پروندهش دست نخورده بعد کسای دیگه شاید ویزا هم گرفته باشند قضیه چیه؟

  موفق باشی

 82. هیچ حساب و اساسی نداره سپیده جان.
  خوش باشی

 83. سلام.

  دوست عزیز آقای کاوه ممکنه بفرمایید فایل نامبر شما مربوط به چه ماهی است؟

 84. سلام بر همگی و ممنون از لطف همه با خصوص اقا امیر که مکانی برای تبادل نظر ایجاد کردن. فایل نامبر ۲ ما ۳ جولای ۲۰۰۹ است وما در سایت هنوزreceived by visa office هستیم.و پیشنهاد من به ۱۶ ماه به بالا عدم سو پیشینه را انجام بدید و ترجمه چون ۳ تا۴ هفته جلویید ما الان ۴۰ روز پیش انجام دادیم و تمام مدارکمون برای پست حاضر است تا اونهاهم کمی یاد بگیرن از سرعت ما. اقا امیر یک سوال از شما ویزای شنگن برای امریکا امتیازی است برای کانادا امتیازی است؟

 85. بهناز جان شاید خیلی بی تاثیر نباشه ، اما آنچنان تاثیری هم نداره. حتی ویزا اول امریکا روی ویزا دوم همان کشور هم بی تاثیر هست و در آن زمان تصمیم گیری میشود که ویزا داده شود یا نه!!!
  خوش باشی

 86. سلام امیر خان
  ممنون از زخماتتون .. خسته نباشید … بابت بهناز جان خوشحال شدم و بهشون تبریک میگم .
  شاد و پیروز باشید

 87. ممنونم سیمین جان
  خوش باشی

 88. با سلام
  خبر خوبی که برای بهناز خانم رسیده ما رو هم خوشحال کرد، امیدواریم بزودی مدیکالشون هم بیاد .شنیدم موسسه ای او آم I.O.M در زمینه تامین بلیط مجددا فعال شده در ینصورت می توانند بلیط ارزان هم تهیه کنند.
  امیر جان در باره نشان دادن تعداد کامنتها در این پست اگر آنرا در زیر پستهای روزانه قرار بدهید تعداد کامنتها هم مشخص می شود و اینطوری ما که روزی چند بار باینجا سر می زنیم متوجه می شویم کامنت جدیدی اومده یا نه . میدانید با زیاد شدن تعداد کامنتها صفحات بسختی باز می شوند.
  موفق باشی

 89. فرید جان این موردی که میفرمایید الان هم هست ، در پائین پست تعداد دیدگاه ها نوشته شده است.
  خوش باشی

 90. سلام
  فایل نامبر دوم من ۲۰ جولای۲۰۰۹ است و هنوز در سایت received by visa officeهستیم.
  یه سوال هم داشتم:
  من مثل بهناز وکیل نددم که از طریق وکیل تغییراتم رو متوجه بشم.به نظر شما میل می زنن یا نامه؟ آخه نامه هم خیلی طول می کشه تا به ایران برسه یا شاید هم گم بشه.می ترسم یه خبری بشه و من نفهمم.

 91. خوشا بحالت که مشاور نداری ، آنها عملا صندوق پستی هستند و بس.
  ببین کاوه جان زمانی که مدیکال آماده بشه با یک ایمیل بهتان اعلام میکنند و شما میتوانید با دی اچ ال یا تی ان تی برای دریافت مدیکال خود هماهنگ کنید. تنها درخواست پاسپورت را با ایمیل اعلام میکنند.
  خوش باشی

 92. سلام امیر جان
  اینکه بهناز میگه ما سوء پیشنه را انجام دهیم و فرض کنیم ماه دیگه از ما آپدیت مدارک بخواهند،‌آیا سوء پیشینه اعتبار دارد؟

 93. سوء پیشینه برای سفارت یکسال اعتبار دارد ، البته تاریخ صدور آن مهم هست.
  خوش باشی

 94. با سلام مجدد
  نه منظورم همین مهاجرت کانادا ۲ و حالا سایر تیترهای اینطوری بود .
  در صفحه اصلی که باز می شود ابتدا جزء لینکهای کنار هست و تعداد کامنتها یا همان دیدگاهها مشخص نیست مگر اینکه روی آن کلیک کنیم و منتظر باز شدن کل آن بشویم.

  موفق باشی

 95. آهان متوجه شدم فرید جان
  این امکان را ورد پرس به من نمیده و حتما باید پست باز شود تا بتوانید تعداد دیدگاه ها را ببینید.
  خوش باشی

 96. سلام
  بهناز خانوم توصیه کردن در مورد گرفتن و آماده کردن سوء پیشینه . ولی تاریخ مهمه، اگه زودتر آماده شده باشه امکان داره قابل قبول نباشه ؟

 97. بله ، تاریخ صدور آن مهم هست.
  مگر یک عدم سوء پیشینه بیشتر از ۲ هفته طول میکشه؟
  خوش باشی

 98. تهران اقدام کردم، تا آمدن جواب از مشهد ۱ ماه تمام طول کشید 🙂
  دولت الکترونیکه چی فکر کردی !

 99. جالبه ، پس هنوز مکاتبات با لاک پشت انجام میشه !!!
  خوش باشی

 100. با سلام

  شاید این اطلاعات به درد دوستان بخوره. در ضمن چند تا سوال دارم که دوست دارم نظر شمارو بدونم:

  اول جولای ۲۰۰۸ فرمها را برای مهاجرت فدرال پر کردم.
  ۲۰ جولای ۲۰۰۸ فایل نامبر را دریافت کردم.
  مارچ ۲۰۰۹ از من خواسته شد در ۱۲۰ روز مدارک کامل را ارسال کنم.
  جون ۲۰۰۹ مدارک کامل را فرستادم.
  دسامبر ۲۰۰۹ این پراسس شدم.
  چندین بار استیتوس درخواست کردم جواب آمد که در حال بک گراند وریفیکیشن هستیم.
  جولای ۲۰۱۰ به وزیر مهاجرت نامه نوشتم.
  سپتامبر ۲۰۱۰ وزیر جواب داد که بررسی بک گراند دست ما نیست و دخالت و نفوذی نداریم، پرونده شما با سرعت حداکثر در حال بررسی و پیگیری است.
  اکتبر ۲۰۱۰ برای مصاحبه دعوت شدم.
  اواخر دسامبر۲۰۱۰ در سوریه مصاحبه دارم هیچ مدرکی هم برای مصاحبه یا رفع ابهام درخواست نکرده اند.

  سوالات:
  ۱- مصاحبه برای چی؟
  ۲- مگه فدرال هم مصاحبه داره؟
  ۳- امیدوار باشم یا نا امید؟
  ۴- به سوالاتشون چی جواب بدم بهتره؟
  ۵- به چه جوابهایی حساس هستند وتاثیر منفی داره؟
  ۶- آیا کتاب یا جزو ه ای هست که توضیح بده چه جوابهایی تاثیز مثبت یا منفی داره؟
  ۷- اگه مصاحبه قبول نشم چی کار می تونم بکنم؟
  ۸- اگه قبول بشم چقدر طول می کشه تا ویزا بگیرم؟

 101. ممنون از اطلاع رسانی شما حمید جان
  ۱- احتمالات خیلی زیادی هست برای مصاحبه. دقیق نمیشه گفت که دلیل آن چیست. ای کاش درخواست کیپس بدهید ، چون دقیقا در آن علت مصاحبه را نوشته است.
  ۲- بله ، اگر برای آفیسر سوالی پیش بیاید و به استناد مدارک شما نتواند پاسخ سوال خود را پیدا کند ، از شما برای مصاحبه دعوت خواهد کرد.
  ۳- به هیچ عنوان نگران نباشید ، به هیچ عنوان. من اطلاعات پرونده شما را نمیدانم ، ولی مطمئنا هیچ مشکلی نیست.
  ۴- متوجه نمیشم که منظورتان چی هست. اما هر آنچه هست را ، واقعیت بگویید و نگران نباشید.
  ۵- این سوال را هم نمیشه دقیق گفت ، یعنی موضوع مصاحبه مشخص نیست.
  ۶- این لینک را یک نگاهی بندازید:
  http://www.ece.ualberta.ca/~jgill/documents/immi/interview_S_K_class.pdf
  http://www.ece.ualberta.ca/~jgill/C_I_I_Q/C_I_I_Q_S_K.html
  ۷- انشاءالله که قبول میشید.
  ۸- اغلب ۲ تا ۳ ماه بعد مدیکال میاد.
  خوش باشی

 102. امیرجان
  این لینک ها باز نمی شوند یعنی پیغام می دهد که شما مجاز به مشاهده نمی باشید. آیا جای دیگری هم می توان این اطلاعات را یافت؟

 103. من نمیدونم چه دلیلی میتونه داشته باشه
  خوش باشی

 104. بله امیر خان برای افرادی که متولد شهرستان هستند متاسفانه ۲۰ روز تا ۱ ماه طول میکشه.

 105. چاره ای نیست ، شیوا جان. ولی فکر کنم صبر کنید تا درخواست کنند تا تاریخ جدید باشه.
  خوش باشی

 106. سلام امیر خان
  من مدارکم رو تقریبا ۶ماه پیش به سوریه فرستادم و دو هفته بعد با چک کردن سایت متوجه شدم که مدارکم به ویزا آفیس رسیده ولی فایل نامبر دوم من نیومده و جناب وکیل می گه که همون که مدارکت رسیو شده یعنی مشکلی نیست و نمی خواد نگران باشم . من یک مدرک جدید آیلتس دارم که ۱۶ امتیاز ممکن رو از زبان انگلیسی گرفتم در صورتی که مدرک قبلی من فقط ۱۰ امتیاز داشت . صلاح می دونید مدرک جدید رو ارسال کنم؟
  ارادتمند شما
  آرین

 107. آرین جان اگر کسر امتیاز نداری ، من لزومی نمیبینم. شاید هم چون سطح زبانت بالا رفته تاثیر مثبت داشته باشه. این مورد میل خودت هست. فرستادن آن تاثیر منفی ، در شرایط شما ، نداره.
  ضمنا پیگیر فایل نامبر دومت باش.
  خوش باشی

 108. سلام امیر جان
  من متاسفانه نتونستم نمره ایلتس لازم را بیارم و مهلت ۱۲۰ روزم هم چند روز دیگه تمومه،به نظر شما من مدارکم را بفرستم و مهلت برای ایلتس بخوام یا نامه انصراف؟آدرس پستی لندن را میدونم ولی ایمیلشون را نمیدونم اگر شما میدونید لطفآ به من بگید.
  ممنون از لطفتون .

 109. یلدا جان هیچ تضمینی نیست که این مهلت را بهت بدهند.
  شاید هم دادند ، تماما بستگی به آفیسر داره. قانون میگه که مهلتی نخواهند داد مگر آنکه آفیسر صلاح بداند.
  از طریق قسمت “ارتباط با ما ” سایت اداره مهاجرت ، ایمیل بزنید.
  خوش باشی

 110. سلام
  امروز یه ایمیل از دمشق برام اومد با این مضمون:

  Your application is in a queue for review to determine whether additional documents are required, whether an interview is required or can be waived, or whether a selection decision can be made on the basis of the documentation submitted on file. We cannot predict how long the processing of your file will take if you applied after this date.

  We appreciate your patience and will contact you as your application reaches the next stage of processing. In the meantime, if there is any change in the information submitted for the application please inform us as soon as possible.
  For updated information on our standard processing times and for other information, we welcome you to visit our web site.
  Regards,

  به نظر شما مفهوم خاصی داره؟ احتمال داره خبری بشه؟

 111. کاوه جان مفهوم خاصی نداره و از شما به شکیبایی بیشتر دعوت شده.
  خوش باشی

 112. سلام
  من همزمان با گرفتن فایل نامبر دوم این پراسس شدم. نمی دانم این یعنی چی؟

 113. خیلی تعجب نکن احسان جان ، الان خیلی ها با شما هم شرایط هستند.
  بلافاصله این پراسس میشوند.
  خوش باشی

 114. سلام امیر خان
  امیدوارم خوب و موفق باشید….رشته تحصیلی من جز رشته های مورد نیاز است اما نمره زبان من پایینه….به همین دلیل احتیاج به نمره کمکی داشتم.
  یکی از اقوام که در کانادا زندگی میکنه مرتبا بهم میگه هر کاری از دستم ساخته است بگو تا برات انجام بدم….من هم در مورد جاب آفر خواستم کمکم کنه…ایشون بعد از چند روز شماره یک وکیل رو بهم داد و گفت جاب آفر نمیشه داد و امکان پذیر نیست….دلیلی که داشتن این بود که با این همه نیروی متخصص جاب آفر دادن به شما که در دسترس هم نیستی(مقیم ایرانی)امکان پذیر نیست….با این حال مرتبا تماس میگیرن و میگن همه جوره دلشون می خواد به من کمک کننند و …..
  لطفا راهنمایی بفرمایید

 115. ببین دوست عزیز جاب آفر میشه داد و خیلی ها به همین طریق و از راه دور با ارسال رزومه و مصاحبه تلفنی ، جاب آفر خود را دریافت کرده اند. یعنی کار نشدی نیست.
  اما سخت هست و راحت نیست.
  از طرفی با داشتن جاب آفر و رسیدن به حداقل امتیاز لازم ، درصورتی که نمره زبان پائین باشد ، آفیسر این اختیار را دارد که پرونده را ریجکت کند.
  خوش باشی

 116. سلام تا انجایی که وکیل فرمودن سو پیشینه ۱ ماه از صدور اعتبار دارد برای ترجمه وترجمه ان برای سفارت ۶ ماه .برای ما که متولد تهران بودم۱۸ روز طول کشید بیاد و ترجمه هم ۱ هفته .

 117. امیر خان
  طبق گفته شما واسه فایل نامبر دوم به وکیلم در کانادا زنگ زدم و اون گفت فایل نامبر دوم رسید مدارک شماست به ویزا آفیس و اگر تو سایت مدارک من رو رسیده اعلام کرده یعنی فایل نامبر دوم هم داری ولی شاید آفیسر ارسال نکرده یا نرسیده و …
  در آخر هم کلی منو دعوا کرد که نگران نباشم . خودمونیم ها این وکیلهای کانادایی همه اینطور عصبی هستند؟
  حالا نظر شما چیه می تونم خودم مستقیم پیگیری کنم ؟
  ارادتمند
  وحید

 118. دوست عزیز ایشان درست میفرمایند ، فایل نامبر دوم فقط رسید دریافت مدارک میباشد و بس ، اما دانستن آن از الزامات هست و باید پیگیر آن باشید. باید با دمشق تماس بگیرند و درخواست فایل نامبر را نمایند.
  اصولا مشاور ها آدم های عجیبی هستند !!!!
  بله ، شما هم میتوانید با دمشق تماس بگیرید و اعلام کنید که فایل نامبر را دریافت نکرده اید.
  خوش باشی

 119. سلام بر همگی.

  آیا بهناز خانم در این هفته وضعیتشان در سایت به In process تبدیل شد و یا با وجود دریافت آپدیت در هفته گذشته هنوز Recieved by Visa Office هستند؟

 120. امیر جان سلام
  راستش وبلاگتون رو از وبلاگ باران عزیز پیدا کردم و از مطالب بسیار مفید و ارزشمندتون استفاده کردم.می دونی به غیر از مطالب واقعا مفیدتون موضوعی که توجه من رو به خودش جلب کرده اینه که چقدر شایسته و بزرگوارانه جواب هموطنان گلمون رو میدید وهمینطور امیدو دلگرمی رو به نگرانیهاشون.از خدا میخوام بهترین و بالاترین خوشی ها رو به خودتون و خوانواده محترمتون تقدیم کنه.راستش دارم در مورد کانادا و داستاناش میخونم ببینم راهی جاده شم یا نه!!!شایدم بهتر بگم رامون میدن یا نه!!!بهر حال خوشحال میشم کاری از دستم بر بیاد براتون انجام بدم.موفق و پیروز باشید.

 121. خیلی ممنونم مرتضی جان. نظر لطف شماست و امیدوارم که این روحیه همکاری و همیاری را همیشه داشته باشیم.
  خوش باشی

 122. امیر جان

  من بعد از نزدیک ۱۶ ماه بدون اینکه update بخوان یا مدیکال بیاد Decision Made شدم. می دونم معنیش reject هست. آیا کاری می تونم انجام بدم؟ مرسی

 123. جواد جان باید صبر کنی تا نامه ات برسه و دلیل ریجکت شدن را متوجه بشی.
  شاید با دانستن دلیل آن ، راهی باشه.
  خوش باشی

 124. با سلام
  مرسی از اینکه وقت میگذارید و جواب میدید
  ممکنه مقداری در مورد بکگروند چک توضیح بفرمایید که چه مواردی را چک می کنند؟

 125. احمد جان یک لطفی اگر بکنی و پست هایی که در این زمینه گذاشتم را مطالعه کنی ، فکر کنم که خیلی چیز ها دستگیرت بشه. بعد در خدمتم.
  خوش باشی

 126. سلام امیرخان
  من سئوال و جواب های بالا رو خوندم اما در مورد درخواست کیپس تا حالا چیزی نشنیدم میشه یه کم توضیح بفرمایید برای چی میشه درخواست کیپس داد و در پاسخ چه جوابی داده میشود/
  خیلی خیلی ممنون

 127. الهه جان اگر لطف کنی و پستی که در این زمینه قبلا گذاشتم را مطالعه کنی ، جواب سوال هایت را خواهی گرفت.
  خوش باشی

 128. با سلام
  امیدوارم حالتون خوب باشه
  من پست هاتون در مورد بکگروند چک رو خوندم میخواستم از محضرتون بپرسم همونجوری که توضیح دادید که شامل ۲ قسمت میشه یعنی
  ۱)فرم اسکجویل یک
  ۲) اینتر پل و سکوریتی و جرم و جنایت و غیره

  مورد دوم رو کلا کنار میگذاریم چون من نه تا حالا خارج رفتم و نه تا حالا اینجا جرم و جنایت و سو پیشنیه و ….. داشتم

  اما مورد اول هم نگرانی از بابت چک نمودن مدرک تحصیلی و سایر اطلاعات اظهاری ندارم در واقع مدرک تحصیلی من جز مشاغل اعلام شده هست ولی چون سابقه کارم مرتبط نبوده یه آشنایی گفت من برات سابقه کار مرتبط با رشته ام جور می کنه که کرد
  حالا سئوال اینه امکانش هست اینا پاشن راه بیفتن تو ایران برن محل کار آدمها استعلام بگیرن ببینن این بنده خدا اینجا بوده یا نه؟؟کار میکرده یا نه؟؟
  البته تو این وبلاگها زیاد دیدم ادمها اینجوری سابقه گرفتن اما از آخر عاقبتشون خبری دردسترس نیست که ببینیم کارشون اوکی شده یا فهمیدن و گیر خوردن

  مرسی

 129. احمد جان سفارت استرالیا در زمینه مهاجرت ، در محل کار افراد حضور پیدا میکند تا از صحت و سقم اظهارات متقاضی اطمینان حاصل کند و از طرفی شاهد حضور آن شخص در محل کار خود باشد.
  اما سفارت کانادا این کار را انجام نمیدهد و در صورتی که نیاز باشد که سابقه کار شخصی استعلام شود ، به ارسال فکس و تماس تلفنی بسنده میکنند. پس شخصی که برای شما سابقه کار را جور کرده باید آمادگی مکالمه تلفنی ، البته به زبان فارسی ، را داشته باشد.
  خوش باشی

 130. سلام
  در قوانین جدید آیا باید سوء پیشینه را همان اول با کل مدارک برای CIO فرستاد یا بعدا وقتی خودشان درخواست کردند ؟؟؟ تو فرمهای خودشون نوشته بعدا اما تو وب سایتهای فارسی گاهی می بینم نوشته همون اول …

  این از بوکلت دمشقه :

  If you are submitting your application to the CIO on or after June 26, 2010, the police certificates are not required with your complete application to the CIO. If your application is placed into processing you will be required to provide police certificates to the visa office at a later date.

  این هم راهنمای اصلیه :
  Police certificates
  All applicants must submit police certificates/clearances as part of the application process.

  Note: Do not submit your police certificates to the CIO. If your application is placed into processing, you will be required to submit the police certificates to the Canadian visa office indicated on your application.

 131. ببین سحر جان این مساله کمی گنگ هست:
  ۱- در بوکلت نوشته که سوء پیشینه را به سیدنی کانادا ارسال نکنید.
  ۲- در همان بوکلت نوشته که کل مدارک ویزا آفیس را باید در همان اول به سیدنی ارسال کنید که سوء پیشینه هم شامل آن میشود.
  پس من توصیه میکنم که سوء پیشینه را ارسال کنید. اختلافش ۲-۳ هزار تومان برای اخذ مجدد آن هست.
  خوش باشی

 132. سلام و خسته نباشید،من دندانپزشک متخصص هستم و ۲ تا سوال داشتم که اگر تکراریه عذر خواهی میکنم و ممنونم که صبر به خرج میدین و جواب میدین:
  ۱- با academic ielts هم میشه جدیدا ارسال کرد؟
  ۲- من باید اول مدارکمو بفرستم سدنی کانادا بعد سوریه یا همزمان،متاسفانه هیچ ایده ای ار سایت cic….. نتونستم بگیرم،یعنی گیج شدم،خواهش میکنم بزرگواری کنید و مراحل رو به من بگید.
  صمیمانه سپاسگزارم.

 133. سمیرا جان
  ۱- تا به این لحظه هیچ موردی را ندیده و نشنیده ام که بخاطر ارسال ایلتس آکادمیک مشکل پیدا کرده باشند. و خیلی ها هم با ارسال ایلتس آکادمیک ، ویزا هم گرفته اند. البته اشتباه نشه ، فقط در یک پریود زمانی خیلی کوتاه یعنی از ۱۰ آپریل ۲۰۱۰ تا ۲۶ جون ۲۰۱۰ ، اداره مهاجرت در سایت خود اعلام کردند که ایلتس آکادمیک را هم قبول میکنند و قبل و بعد از این تواریخ ، قانون مشابه هم بود. پس به اعتقاد من هیچ ایرادی نداره.
  ۲- شما باید کل فرم ها و مدارکی که نیاز هست را بر اساس چک لیست سیدنی کانادا و همچنین کل مدارکی که در چک لیست دمشق ذکر شده را در یک مرحله و در یک پکیج به سیدنی کانادا ارسال کنید.
  خوش باشی

 134. سلام . من یک سوال داشتم اگر اطلاعاتی به من بدهید متشکر میشوم. من ۲۴ ماه ژیش برای کانادا فدرال اقدام کردم و کلیه مدارک خودم را دادم و یک مدرک تقلبی نرس دنداپزشکی برای خانمم درست کردند و من آنرا هم فرستادم ۲ ماه پیش برای مصاحبه مرا به سوریه دعوت کردند و در آنجا با من مصاحبه کردند و با خانمم که مصاحبه کردند گفتند که ما از ایران استعلام کرده ایم و مدارک شما تقلبی است . و بعد گفتند که ما با شما تماس میگریم و نظ خود را اعلام میکنیم . خلاصه این وکیلی که ما داشتیم بعد از این موضوع که فهمید مدرکی که درست کرده را سفارت فهمیده دیگه هیچ جوابی به ما نمی دهد و حتی تلفن های ما را هم جواب نمی دهد . به نظر شما سفارت چه کاری انجام می دهد و من باید چه کار کنم . با تشکر از شما.

 135. دوست عزیز ، انشاءالله که این مورد شما حل خواهد شد و مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد. اما قانونا (امیدوارم آفیسر شما قانونی نباشه) ، علاوه بر ریجکت کردن پرونده تا مدتها اجازه ورود به کانادا را نخواهند داد.
  بهتر هست که با تهدید با مشاورتان ارتباط برقرار کنید و ملزم کنید که چاره اندیشی کند.
  خوش باشی

 136. Hello there, just notice your website thru Google, and found that it is truly educational. Im going to look out for brussels. I will be grateful for those who carry on this particular later on. Lots of folks will likely be achieved positive results from your writing. Many thanks!

 137. Many thanks for providing people with extremely enjoyable opportunity to read at length from this blog. It’s usually so awesome and also jam-packed with a lot of enjoyable for me and my personal workplace acquaintances to talk to your blog at minimal three times in a week to see the most recent things you will have. And definitely, Im additionally usually satisfied concerning the fantastic concepts a person function. Particular 2 facts in this article are actually the finest we have experienced.

 138. thank you for your own post,My personal issue continues to be solved.

 139. Simply wish to say your post is really as surprising. The clarity in your publish is just nice and i can presume you’re an professional about this topic. Fine together with your permission let me to apply your Feed to maintain up-to-date with forthcoming publish. Thanks a million as well as please carry on the truly amazing function.

 140. I have noticed that on the internet training gets favorite because getting your degree on the internet has become a well-liked choice for many people. Many people have definitely not had a chance to attend an ordinary college or university however seek the raised earning possible along with a much better work that a Bachelors Diploma provides. Nevertheless others may have a diploma in one self-discipline however desire to go after something they now create a desire for.

 141. I have noticed which on the internet training is getting favorite simply because getting your diploma online has turned into a well-liked choice for many people. Many people have certainly not had a chance to attend an ordinary college or university yet seek the elevated earning possible along with a much better work that the Bachelors Degree gives. Still others may have a diploma in one self-discipline however wish to go after something they now develop an interest in.

 142. I just choose the information a great deal, I actually do we do hope you would likely blog much more about it.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.