مهاجرت به کانادا ۱

دوستان عزیز ، لطفا ، مواردی که به مهاجرت به کانادا مربوط میشود را فقط در این قسمت بفرمایید ، دوستان پیشکسوت و یا خود من پاسخگو خواهیم بود.
هر زمان که احساس شد تعداد نظرات زیاد از حد شده و امکان بازگشایی پست نمیباشد ، قسمت بعدی پست پابلیش خواهد شد.

خوش باشید

۲۶۳ Responses to “مهاجرت به کانادا ۱”

 1. با سلام .

  دوستان آیا کسی میداند چرا با وجود اینکه ماخبر داریم افرادی زیادی که تا حدود JUNE 2009 فایل نامبر دوم گرفتند به مرحله مدیکال و ویزا رسیدند ولی سفارت کانادا در دمشق در تازه ترین بروزرسانی در سایتش مرحله پروسسینگ فایل های فدرال بروش قانون جدید را فوریه ۲۰۰۹ اعلام کرده است؟

 2. دوست عزیز به اعتقاد من اینها دارند با آمار ، اعداد و ارقام بازی میکنند و ما نباید خود را بازی بدیم !!!
  در سایت اعلام کرده اند که پرونده های فوریه داره بررسی میشه. در نامه فایل نامبر که ارسال میکنند ، نوشته اند که دارند مارچ ۲۰۰۹ را بررسی میکنند !!! در صورتی که دوستان خیلی زیادی بودند که پرونده آنها مربوط به فوریه و مارچ بود ، و ویزا را گرفتند!!!
  به نظر من هیچ توجهی نباید به این تواریخ کرد.

 3. دقیقاً سوال منهم همینه و متاسفانه هیچ کس با دلیل نتوونسته به این سوال جواب بده… این فوریه ۲۰۰۹ اصلاً چه تاریخیه…. منظور از کدوم مرحله ست… بعد مدتها یه خبری از دمشق شد اونم اینقدر گنگ… به نظر من اگه منظور پرونده هایی مثل پرونده ی ما که در فوریه ۲۰۰۹ در سیدنی فایل شده باشه که یه مقداری عقلانی نیست چون خبر از دمشقه و روزانه کلی پرونده در اون تاریخ فایل شده و به سیدنی رفته که هر پرونده ای در زمانهای مختلف بعد از گرفتن فایل نامبر اول مدارکش به دمشق ارسال شده در همین تاریخ دوستی مارچ و دوست دیگه ای جون و ما هم در اگوست همون سال مدارکمون رو به دمشق فرستادیم با اینهمه تفاوت زمانی…. اگر منظور از این تاریخ پرونده هایی که مدارکشون در این تاریخ به دمشق ارسال شده که اینهم یه طوریه آخه دوستانی که طی قانون جدید مدارکشونو به دمشق در این تاریخ به دمشق فرستادن دیگه به کانادا رسیدن…. خیلی سردرگم شدم… پس تکلیف پرونده های ماه جون به بعد چی می شه که اونهان خیلی وقته بلاتکلیفن…. خیلی طولانی شد …. ببخشید

 4. مژده جان لطفا ، خواهشا ، قسمتان میدم ، این سیدنی را از ذهنتان خارج کنید !!!!
  آماری که دمشق اعلام میکنه فقط مربوط به آفیس خودشان هست. شما سیدنی را کاملا فراموش کنید.

 5. سلام
  ۱٫ اگر یک ایرانی مقیم ونزوئلا باشه و پرونده اش را در دمشق باز کرده باشه میتونه پرونده را به کاراکاس منتقل کنه یا نه؟
  ۲٫ اگرایرانی مقیم امارات پروندش را که مربوط یه ۲۰۰۷ است به لندن منتقل کنه تاثیری در جلو انداختن پروندش داره؟ با تشکر

 6. ۱- بله ، فقط آیا ویزا آفیس کاراکاس کار مهاجرت انجام میده؟
  ۲- از فکر لندن خارج شوید که کارشان افتضاح هست !!!
  خوش باشی

 7. سلام امیر جان
  اگه مثلا قرار باشه به من ۲۰ امتیاز برا مدرک بدن و من رو ریجکت کنن.کی من متوجه خواهم شد؟منظورم اینه که کی به من میگن امتیاز نمیاری و رد هستی.ایا باز هم همون ۲ ماه طول می کشه.دو ماه از تحویل مدارک به سفارت؟؟؟؟؟؟
  مرسی

 8. مریم جان اگر بخواهند بخاطر کسر امتیاز کسی را رد کنند ، ممکن هست که تا یکسال هم طول بکشه و تا آن زمان هیچ چیزی مشخص نیست.
  خوش باشی

 9. سلام شما به غیر از ساحل که مدیکالش امده جدید تر خبری دارید؟اقا منصور مدیکالشون نیومد؟اگر دقت کنید در اپدیت مدارک ساحل گفته بودن مدیکال انجام شود که تاریخ۲۳ مردارد به دست ساحل جان رسیده بود که ۳ هفتم نامه تو راه بوده پس میشه ۲۰ مرداد یعنی ۲/۵ماه است که مدیکال برای اسکیل ورکر صادر نکردن .نظر شما چیست تا کریسمس خبری میشود؟

 10. بهناز جان اخیرا که نه ، اما چندی پیش از دوستان غیر وبلاگی بودند کسانی که مدیکال را گرفتند.
  به اعتقاد من ، تا پایان سال جاری منتظر مدیکال یا پاسپورت ریکوست نباید بود.
  یک کارهایی دارند انجام میدهند ، خیلی دوست دارم ته و توی آن را دربیارم !!!
  خوش باشی

 11. به روی چشم امیر عزیز… واقعاً نظرت اینه که تا پایان سال امیدی به اومدن مدیکال نداشته باشیم ؟؟؟ البته به نظرم درست می گی با این بازی که در آوردن امیدی دیگه برامون نمی مونه…

 12. چشمت بی بلا.
  امیدوارم که اشتباه کرده باشم ، اما نظر من اینه.
  خوش باشی

 13. سلام امیر جان
  خیلی خوشحال شدم که اومدی
  باورت نمی شه اما اینکه دیدم از پانیذ ایمیل اومده انگار تمام خستگیهام تموم شد
  دوران خیلی بدی رو داریم میگذرونیم.ناامید ناامیدم.ما فایل نامبر دوممون سپتامبر ۲۰۰۹ بوده و انگاری حالا حالاها باید بمونیم………اینجور که شما میگید پس تا کریسمس بیخیال بشیم مگه نه؟ شما حتی یک نور کوچولو هم نمی بینی؟

 14. یاسمن جان اصلا نباید نا امید باشید.
  من خیلی به اینور سال خوشبین نیستم. البته دعا میکنم که اشتباه کرده باشم.
  خوش باشی

 15. ما هم سپتامبر ۲۰۰۹ هستیم. فکر میکنید ما تابستان سال بعد میتوانیم به رفتن فکر کنیم یا که کلا برنامه زندگی را روی سال ۱۳۹۱ ببندیم؟ (چون من نمی خواهم پاییز و زمستان وارد کانادا بشوم)

 16. نه دیگه چرا ۱۳۹۱؟
  انشاءالله که همان تابستان ۹۰ آنجا خواهید بود.
  خوش باشی

 17. سلام مجدد به دوستان.

  همانطوریکه همگی مطلع هستید گروهی از فایل ها هستند که در فاصله بین فوریه تا نوامبر ۲۰۰۸ یعنی دقیقا پیش از اعلان لیست ۳۸ شغل تشکیل شدند راستش بنده در طی این چند هفته اخیر مطلع شدم که تنها مدیکال های فدرالی که صادر شده برای این گروه از فایل ها صرفنظر از اینکه مدارک تکمیلیشان را در چه تاریخی از سال ۲۰۰۹ ارسال کردند بوده است. بدین معنی که هر چند برای ما پروسه تقریبا برای افرادی که بعد از جون ۲۰۰۹ فایل دوم گرفتند متوقف شده اما برای این گروهی که عرض کردم حتی در مواردی که مدارک تکمیلیشان در سپتامبر ۲۰۰۹ هم به دمشق رسیده مدیکال در چند هفته گذشته صادر شده است. این یعنی اینکه دمشق هرچند در ابتدا سرعت بسیار خوبی در صدور مدیکال و ویزا داشت اما از یه تاریخی به بعد تصمیم گرفته که فایل های بلاتکلیف مذکور را که بعضی حتی شاید دو سال از تاریخ فایل نامبرشان گذشته تعیین تکلیف کند و به اصطلاح بکلاگ را صفر کند. بنظر من تا زمانی که آنها کارشان تمام نشود سراغ فایل های ما که همگی بعد از جون ۲۰۰۹ هست نمی روند.البته این که دمشق در حال حاضر از کندترین آفیس ها هست شکی درش نیست.

 18. سلام مجدد امیرجان
  حالا فرومت رو دیدم.
  ممنون که این بخش رو مجزا کردی.
  ایمیل های فایل دوم حاوی زمان رسیدگی پرونده های مارچ۲۰۰۹ هست و ویزا آفیس زمانش یکماه قبله.
  با توجه به اینکه دوستانی هستند که در جون و جولای ۲۰۰۹ مدیکال گرفته اند نظرت راجع به این تاریخها چیه؟
  احتمالا نظر منو در فروم خوندی. بنظر من اینها چند ماه رفتن عقب که برای خودشون وقت بخرن.
  نظر شما چیه؟

 19. رضا جان به اعتقاد من فقط زمان خریدن و سر کار گذاشتن ملت هست !!!
  الان خودشان قاطی کرده اند و این مساله تا آخر سال ادامه خواهد یافت. به اعتقاد من از ابتدای سال ۲۰۱۱ سیستم کاریشان منظم خواهد شد اما از برنامه خیلی عقب هستند.
  خوش باشی

 20. سلام امیر جان
  یعنی فایل نامبر دوم رو هم میدن بعد رد میکنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟با وجود فایل نامبر دوم ممکنه برا کسر امتیاز رد کنن؟؟؟؟؟؟؟

 21. مریم جان ، فایل نامبر دوم فقط و فقط رسید دریافت مدارک هست و نشاندهنده هیچ چیزی نیست.
  خوش باشی

 22. سلام
  من پزشک متخصصم ودر اکتبر ۲۰۰۴ بدون وکیل از سفارت کانادا در تهران مدارکم را فرستادم و فایل نامبر گرفتم. در سال ۲۰۰۹ دوستانم که در ماه مارس و فوریه ۲۰۰۴ بدون وکیل مدارک فرستادند ایمیل فرستادن مجدد مدارک دریافت کردند و بدون آیلتز مجدد ۵-۶ ماه پیش ویزایشان را هم گرفتند. برای من تا اردیبهشت ۱۳۸۹ هیچ ایمیلی نیامد. از طریق یکی از همین دوستان با وبلاگ شما پاشنا شدم و از طریق CAIPS پرونده ام را پیگیری کردم گفتند هیچ اقدامی روی پرونده ات نشده و یک نامه مودبانه برای دمشق بنویس. سایت دمشق هم روی سپتامبر ۲۰۰۴ برای مهاجرین فدرال مدتها فیکس مانده بود. از وکیلها هم سوال میکردم گفتند چون وکیل نداشتی اینطور شده و الآن موکلهای ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ ما دارند ویزا میگیرند. بعد از فرستادن ایمیل به دمشق در اردیبهشت جواب دادند که برای تسریع در امور پرونده ام را میفرستند ورشو و آنها با من تماس میگیرند. در جولای ۲۰۱۰ از ورشو ایمیل مدارک مجدد آمد و از من آیلتز جدید هم خواستند من ایمیل زدم که قبلا آیلتز فرستاده ام آنها گفتند آیلتز جدید میخواهند من هم آیلتز جدید را با بقیه مدارک در اکتبر ۲۰۱۰ برای ورشو فرستادم. دوست من که در سپتامبر ۲۰۰۶ با وکیل اقدام کرده همین ایمیل را از ورشو دریافت کرده و میگوید وکیلش گفته آیلتز لازم ندارد.
  با توجه به همه موارد بالا فکر میکنید طبق تجربه تان ویزای من کی آماده میشود و آیا نداشتن وکیل به ضرر من تمام شده است؟ با تشکر از راهنمایی و نظراتتان

  با احترام
  حمیدرضا کریم زاده

 23. دوست عزیز نداشتن وکیل فقط و فقط به ضرر خود آنها هست که نتوانستند پول شما را بگیرند !!! این اتفاق ممکن بود برای هر کسی بیفتد.
  ایلتس نیاز بود و شما هم خوب کاری کردید و ارسال کردید. به اعتقاد من تا ۶ ماه آینده برای شما مدیکال را صادر خواهند کرد و امیدوارم که زودتر هم این اتفاق بیفته.
  خوش باشی

 24. با سلام و با تشکر فراوان از زحماتتان

 25. سلام بر شما دوست عزیز
  خسته نباشید
  آیا اگر بعد از مهلت ۱۲۰ روزه مدرک آیلتس ارائه شود پرونده ریجکت خواهد شد؟
  ممنون از زحماتی که برای دیگران میکشی

 26. ببین هومن جان در بوکلت اداره مهاجرت صراحتا ذکر شده که کل مدارک باید در یک پکیج ارسال گردد. از طرفی از ۱۰ آپریل ۲۰۱۰ قانونی ابلاغ گردیده که مدرک زبان باید بهمراه دیگر مدارک و در همان مرتبه اول ارسال گردد.
  با همه این حرفها ، تماما به آفیسر بستگی دارد. اگر آفیسر بخواهد قانونی عمل کنند ، میتواند پرونده را ریجکت کند. یعنی به استناد قوانینی که ابلاغ گردیده ، مختار هست پرونده را ریجکت کند. مگر آنکه بخواهد ارفاق کند.
  خوش باشی

 27. سلام آقا امیر گل
  دوست عزیز من سپتامبر۲۰۱۰ فایل نامبر۲ رو گرفتم و از ۲۰ همون ماه اینپروسس شدم.رشته هم جزو بین ۲۰۰۸-۱۱-۲۸ الی ۲۰۱۰-۰۶-۲۶ مدیریت مالی هست. نکته اینه که برای چک کردن تو سایت من به ترتیب ار بالا اینپروسس هستم که با کلیک روش می نویسه که ما پروسه پروندتون رو از تاریخ ۲۰ سپتامبر شروع کردیم. ولی زیر اینپروسس نوشته decision made ! همون زمانی که فایل نامبر گرفتیم موقعیتمون در سایت اینطوریه! البته من با فایل نامبر اول چک کردم و فکر نمی کنم فرقی بینشون باشه درسته؟

 28. رضا جان به اعتقاد من با دمشق تماس بگیر و مشکل را عنوان کن. قطعا اشتباه کرده اند.
  بین ۲ تا فایل نامبر تفاوتی نیست.
  خوش باشی

 29. مرسی امیر جان
  می خوام بدونم چه فرقی هست بین ما و دوستانی که پندینگ هستن؟

 30. متوجه منظورت نمیشم رضا جان.
  اگر منظورت عبارت پندینگ ریویو هست که همه این عبارت را دارند و مربوط به پرونده میشه ، نه شخص !!!
  خوش باشی

 31. امیر جان سلام
  می خواستم بدونم مرحله in processاز چه زمانی آغاز میشه و اینکه آیا تا قبل از این مرحله باید انصراف بدیم تاهزینه تشکیل پرونده رو بر گردونن؟

 32. سارا جان باید قبل از این پراسس شدن انصراف داد تا پول را برگشت دهند.
  هیچ زمان مشخصی هم نداره. جدیدا خیلی ها مستقیما این پراسس میشوند !!!
  خوش باشی

 33. بازم سلام…منم یک سوال داشتم ما طبق قوانین جدید بعد از جون ۲۰۱۰ اقدام کردم و مدارکمون هم کامله و الان از حسابمون پول برداشتند بدون در نظر گرفتن زمان به نظر شما چند در صد ممکن در نهایت ویزای کانادا بگیریم؟ من هنوز اول کارم و درکی از این موضوع ندارم که اگر کسی امتیاز کامل رو بیاره و مدارک پشتیبان هم کامل باشند، مشکل سوپیشینه و مدیکال هم نداشته باشه آیا بازم ممکنه دلیلی وجود داشته باشه که پرونده اش رد شه؟!

 34. آیلین جان با توجه به مواردی که خودت اشاره کردی ، ۱۰۰ درصد.
  خوش باشی

 35. امیر جان من اصلا پندینگ ریویو رو نمی بینم و مستقیما اینپروسس شدم،نمی دونم چرا!

 36. رضا جان وقتی روی لینک این پراسس کلیک میکنی ، یک صفحه باز میشود که یکی از جملات آن Your application is pending review ……. هست.
  خوش باشی

 37. با سلام به امیر عزیز. خیلی خوشحالم که برگشتین. راستش من هم یک سوال مهاجرتی دارم. ما یک پرونده درست قبل از تغییر لیست ۳۸ رشته ای باز کردیم و تازه بعد ۴ ماه فایل نامبر اول یا همون رفرنس نامبرش اومده و ۱۲۰ روز مهلتمون شروع شده. ما یه پرونده مهاجرتی نوامبر ۲۰۰۶ هم داریم که هنوز نرفته ورشو که نامه آپدیت براش بیاد و احتمالا تابستون دیگه نامه آپدیت میاد براش( دو ماه آخر سال رو نگه داشتن اونور سال بفرستن ورشو فکر کنم چون برای ۲۰۰۵ ای ها اینجوری شد.) خلاصه ما چون فکر میکردیم پرونده جدید زودتر جواب بده دوباره اپلای کردیم چون پارسال برامون نامه اومده بود که پرونده قدیمیتون ممکنه خیلی طول بکشه اگه می خوایین پرونده جدید باز کنین.و حالا با این روند کندی که پرونده ها پیدا کرده فکر کنم خیلی فرقی بین این دو پرونده نباشه از نظر زمانی و حتی فکر کنم پرونده های قدیمی در اولویت قرار گرفته. به نظر شما آیا پرونده جدید رو بی خیال بشیم و اصلا مدارک رو نفرستیم و ۱۱۰۰ دلارمون رو پس بگیریم ؟ یا اینکه مدارک رو بفرستیم و نامه اپدیت پرونده قدیمی هم که اومد دوباره مدارک برای اون هم بفرستیم. آیا اینجوری سفارت نمیگه باید حتما یکیشو کنسل می کردین؟ البته ما تو فرم های سیدنی نوشته بودیم که از ۲۰۰۶ پرونده داریم ولی نگفتن که اونو کنسل کنین. پس گرفتن پول خیلی برامون مهم نیست ولی یه وقت نیان بگن کار غیر قانونی کردین کلا” ریجکتمون کنن. ببخشید طولانی شد. ممنون از کمکت.

 38. فایل نامبر نه رفرنس نامبر.
  ببین فرزانه جان از بسیاری از افرادی که سال ۲۰۰۶ پرونده باز کرده اند آپدیت مدارک خواسته اند. الان درست نمیشه پیش بینی کرد که آیا این روند ادامه خواهد یافت. بدین معنی که پرونده های سال ۲۰۰۶ زودتر از ۲۰۱۰ جواب بگیرند!!! یعنی کار اداره مهاجرت قابل پیشبینی نیست!!!!
  میتونی همزمان ۲ پرونده را داشته باشی و کارهایش را ادامه دهی.
  اگر پس گرفتن پول برایتان زیاد مهم نیست ، کار شما کاملا قانونی هست و جای هیچ نگرانی نیست.
  خوش باشی

 39. ممنون از راهنماییتون. موفق باشین

 40. خواهش میکنم
  خوش باشی

 41. سلام بر همه دوستان
  ما یک خانواده ۳نفری هستیم که حدود ۲سال پیش در مصاحبه حضوری (دمشق) برای کبک قبول شدیم البته خانومم mainبود در طول این ۲سال مدام پیگیر مدیکالمون بودیم و از طریق ایمیل و.. پیگیری میکردیم که یکدفعه یک ایمیل دریافت کردیم(هفته پیش) که من رو برای مصاحبه دوم دعوت کردند (برای ۲ماه بعد) از آنجاییکه در این خصوص اطلاعات خیلی کمی موجوده من نمیدونم موضوع چیست و چه مدارکی باید ببرم و …. خیلی خیلیمشتاق کمک و اخذ راهنمایی دوستانی که اطلاعا دارند هستیم با تشکر واحترام

 42. شهرام جان چون در ارتباط با کبک هست و قطعا دوستان دیگر اطلاعات بهتری دارند ، منتظر پاسخ آنها خواهیم شد.
  اما تا آنجا که من میدانم دعوت به مصاحبه دوم برای همسر اصلا غیر عادی نیست و جای هیچ نگرانی ندارد.
  خوش باشی

 43. سلام
  معمولا در مصاحبه دوم در مورد مواردی که ابهام بوده یکی دو تا سوال میکنند و بعد هم مدیکال رو صادر میکنند. در یکی از وبلاگها که الان اسمش رو بخاطر نمیارم خوندم که از یکی از دوستان در مورد دلیل معافیت از خدمت سربازی سوال کردن و از یکی دیگه هم در مورد اینکه در دوره سربازی کار نظامی کرده یا دفتری. کلا جای نگرانی نیست.
  موفق باشید

 44. بسیار ممنون از لطف شما
  خوش باشی

 45. ممنون ولی من وقتی روی اینپروسس کلیک می کنم این جمله دیده میشه:
  we started processing your application on
  نمی دونم والله!

 46. خب رضا جان این فرمت خاص هست که برای شما و پرونده های سال ۲۰۰۸ در حال اجرا میباشد.
  نگران نباش ، کاملا طبیعی هست.
  خوش باشی

 47. امیر جان سلام خیلی خوشحالم که برگشتی و این دریچه امید رو از ما نگرفتی 🙂
  می دونم که خیلی از دوستان مدارکشون رو به دمشق فرستادند بدون قرارداد کاری و مشکلی هم پیش نیومده اما سوال من اینه که آیا در بوکلت قبلی هم نوشته بود Notarized employment contracts بفرستید و اونها نفرستادند و مشکلی نبوده؟ یا اینکه این جمله جدیده؟
  ممنون از راهنماییت

 48. شیما جان در بوکلت قبلی هم نوشته بوده که باید قرارداد ارسال شود. اما ، هیچ نیازی نیست و اگر مدارک کاری شما کامل هست ، خیالتان راحت باشه.
  خوش باشی

 49. با تشکر از لطف شما فکر میکنم دوستانی که برای مصاحبه دوم دعوت شده اند فقط میدونند که چه باید کرد امیدوارم که کسی بدونه از شما خیلی سپاسگزارم

 50. یکی از دوستان نظرش را گفت ، به اعتقاد من اصلا نگران نباش.
  خوش باشی

 51. سلام ببخشید از اقا منصور چه خبر؟مدیکالشون امد؟لطفا یک خبری بدهید؟

 52. بهناز جان خبری ندارم از ایشان. اگر تا چند روز دیگه خبری نشد ، به ایشان ایمیل میزنم و جویای احوال میشوم.
  خوش باشی

 53. سلام امیرجان

  در جدول امتیاز بندی فدرال قسمت” انطباق پذیری” داشتن یک فامیل درجه یک امتیاز دارد سئوال من از شما این است اگر این فامیل درجه یک از طریق کبک وِیزا گرفته باشد و لندینگ هم کرده باشد برای داوطلب این امتیاز محاسبه میشود یا حتما باید ان فامیل از طریق فدرال ویزا میگرفته و لندینگ میکرده؟؟؟
  سئوال دوم هم اینست اگر این امتیاز محاسبه میشود از همان بدو ورود داوطلب ثانویه میتواند برای فدرال اقدام کند یا باید مدت معینی بگذرد؟

 54. شقایق جان فارغ از اینکه ایشان در کجا لند کرده اند ، امتیاز خاص خود را خواهند گرفت.
  متوجه سوال دوم شما نشدم.
  خوش باشی

 55. سلام امیر خان
  یه سوال که من هنوز براش جواب پیدا نکردم اینه که بلاخره تفاوتی میکنه که تو بعد تشکیل پرونده و ارسال مدارکت به دمشق اقدام کنی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور یا نه؟ به عبارت دیگه برای کیس ما که ۷۳ امتیاز داریم و بعد تکمیل پرونده اومدیم خارج از کشور آیا این مثبته از نظر آفیسر یا منفی؟ یعنی آفیسر به ادامه تحصیل نگاه مثبت داره یا منفی؟ البته background check ما خوب مسلمه که بیشتر طول میکشه.

  آیا به نظرت درست میاد که بعد حدود ۱۵ ماه درخواست انتقال پرونده به لندن رو بدیم!؟ ممنون از وقتی که میزاری…

 56. ناصر جان عملکرد لندن بسیار بسیار بد بوده و به اعتقاد من پرونده تان را به لندن منتقل نکنید.
  و اما ، از دید آفیسر ، ویزا تحصیلی شما هیچ تاثیری نداره و از این بابت اصلا نگران نباشید.
  خوش باشی

 57. سلام+تشکرات ویژه

  منظور شما از جمله
  فارغ از اینکه ایشان در کجا لند کرده اند ، امتیاز خاص خود را خواهند گرفت.
  سئوال اول
  مگر بسته به اینکه در جاهای مختلف لند کرده باشد امتیاز های مختلف بدست می آورند؟یا اینکه در هرکجایی کانادا لند کرده باشد امتیاز یکسان دارد؟/

  سئوال دوم که گویا واضح ننوشته بودم

  منظورم این بود این فامیل درجه یک اگر امروز لند کند بعد از ۳۰-۴۰ روز که کارهای اداری را انجام دهد من میتوانم تقاضای خودم رو درحالی که مشمول این ۵ امتیاز بشوم را بدهم یا باید مثلا ۱ سال از لند فامیل ما بگذرد یا مثلا باید صبر کرد تا ایشان بعد از ۳ سال پاسپورت بگیرد بعد من از ۵ امتیاز انطباق پذیری ایشان استفاده کنم

  پیشاپیش مرسی

 58. امتیاز کاملا یکسان هست ، منظور چه کبک بود و چه فدرال.
  نه ، شما زمانی میتوانید از امتیاز ایشان استفاده کنید که بتوانند مدارک اثبات این قضیه را برای شما ارسال کنند. هیچ نیازی به پاسپورت کانادایی ایشان نیست و تنها کارت اقامت و …… کفایت میکند.
  خوش باشی

 59. سلام بر شما امیر عزیز
  تشکر از تمامی خدمات بلا عوض شما
  در مورد گردش حساب بانکی و پرینت سه ماهه ممکنه توضیح بدی که باید به چه صورت برای یک خانواده ۳ نفره پول تو حساب باشه؟ بایستی تمام مبلغ بطور کامل و در طول ۳ ماه بدون جابجا کردن تو حساب باشه؟
  من یک حساب دارم که تا الان با هاش حقوق میگرفتم و ۴-۵ تومان ۱-۲ ماه گذشته توش بوده و حالا یک حساب دیگر از یک بانک دیگر بصورت کارتی باز کردم تا به دوست بازاریم بدم و با اون حساب بازی کنی مثلا امروز ۲۰ تومان بریزه و فردا برداشت کنه. اینکار رو میشه انجام داد؟
  آیا میشه ۲ ماه از یک حساب و ۲ ماه دیگر از یک حساب دیگر پرینت گرفت.
  ممنونم

 60. هومن جان گردش ۳ ماهه نه ، ۶ ماهه.
  ترجیحا بحساب خود دست نزنید ، چون آفیسر در طول پروسه چندین نوبت دیگه از شما گواهی خواهد خواست و اگر مبلغ زیادی به آن اضافه و یا کم شده باشد ، باید جوابگو باشید.
  میشه از حساب های مختلف گواهی گرفت اما باید بنام خودتان باشه و درضمن پول زیاد در آن جابجا نشده باشه.
  خوش باشی

 61. امیر جان یعنی برای خانواده ۳ نفره من باید ۱۸۰۰۰ دلار رو بصورت کامل ۶ ماه توی حسابم داشته باشم و دست نخوره؟

 62. هومن جان میتونی دست بهش بزنی اما موجودی آخر شما باید ۱۸۰۰۰ دلار باشد و از طرفی من اعتقاد دارم که حتی الامکان دست نخورد.
  خوش باشی

 63. امیر خان سلام. ما پیش از اتمام مهلت ۱۲۰ روزه مدارکمون را ارسال کردیم. کل امتیازات ما شد ۶۷ . امتیاز آیلتس رو هم ۷ گرفتیم. اما وکیل بهمون گفته سعی کنیم تا ۲ یا ۳ ماه آینده این امتیاز رو به ۸ برسونیم. توجیهش هم این است که سه تا از اسکیل ها رو ۲ امتیازی و moderate گرفتیم و یکی رو ۱ امتیازی که basic است و بهتر است که همه را moderate باشیم. می خواستم بدونم آیا به نظر شما این ۷ امتیاز تاثیر منفی رو پرونده می گذارد؟ راستی فایل نامبر دوم رو هم گرفتیم.
  پیشاپیش متشکرم.

 64. سارا جان تاثیر منفی که نداره اما ممکن هست که آفیسر صلاح بدونه که از شما جهت مصاحبه دعوت کنه.
  ضمنا اینجوری هم نیست که شما هرزمان خواستید امتیاز خود را اضافه کنید !!!
  خوش باشی

 65. امیر جان،
  من چجوری می تونم اطلاعاتم رو وارد فرم “جدول مقایسه پروسه مهاجرت به کانادا بر اساس قانون جدید” کنم؟ آیا باید به شما بگم تا شما اینکارو بکنی؟ در اینصورت این اطلاعات منه:
  نام: حمید رضا
  ویزا آفیس: دمشق
  ارسال مدارک به سیدنی: ۲۴/۱۰/۲۰۰۹
  دریافت فایل نامبر اول: ۱۱/۰۱/۲۰۱۰ – ۷۹ روز
  ارسال مدارک به سفارت: ۲۹/۰۴/۲۰۱۰ – ۱۰۸ روز
  دریافت فایل نامبر دوم: ۰۵/۰۵/۲۰۱۰ – ۶ روز
  شروع پندینگ اپلیکیشن: ۰۵/۰۵/۲۰۱۰ – ۰ روز

  در ضمن من توی این فرم متوجه شدم بعضیها بعد از مهلت ۱۲۰ روزه مدارکشونو فرستادن و فایل نامبر دوم رو هم گرفتن. این عجیب نیست؟

  من فقط ۲ تا نگرانی برای خودم دارم که امیدوارم برام مشکلی ایجاد نکنه:

  ۱- من نامه شرکت رو که به انگلیسی روی سربرگ با مهرو امضا بود رو به تایید دادگستری نرسوندم. ولی ترجمه قراردادهام به تایید دادگستری و امور خارجه رسیده. آیا فکر می کنید این موضوع مشکلی ایجاد می کنه؟

  ۲- موضوع مهمتر اینه که من دقت نکردم که کپی یاسپورتم باید به تایید برسه و همونجوری گداشتم توی پاکت و فرستادم. به نظرتون برام نقص مدرک می زنن؟

  ممنونم

 66. حمیدرضا جان اون جدول فعال نیست و اطلاعات آن هم بروز نیست.
  خب آفیسر مهربانی داشتند که مدارک بعد از تاریخ مقرر رسیده و ریجکت نشدند!!!
  ۱- نامه انگلیسی را که دادگستری تایید نمیکنه. هیچ نیازی نبوده و نگران نباش.
  ۲- انشاءالله که اینهم موردی نداره ، کما اینکه از خیلی ها ایراد نگرفتند.
  خوش باشی

 67. سلام امیر جان
  خیلی خوشحال شدم از بازکشت دوباره شما
  مدیکال من که هنوز نیومده و همچنان در همان وضعیت هستم
  امیدوارم که حداقل تا عید نوروز خبری از مدیکال ها بشه

 68. ممنونم از لطفت منصور جان.
  انشاءالله که بزودی خوش خبر خواهی بود.
  خوش باشی

 69. سلام امیرجان
  مرسی از اینکه راهنمایی فرمودید
  میخواستم بدونم شانس یه پرونده ۷۷ امتیازی از یک پرومنده ۶۷ امتیازی بیشتر است ؟یا بالای ۶۷ همه با هم برابرند؟

  مرسی

 70. پرونده ۶۷ امتیازی با ۱۰۰ امتیازی ، ارزش یکسانی دارند و هیچ برتری نسبت به هم ندارند.
  اما پارامتر هایی که آفیسر مدنظر دارد ، در این امر دخیل هست.
  خوش باشی

 71. سلام به دوستان به خصوص امیر خان . من به تازگی با سایت شما آشنا شدم و خیلی از نوشته ها استفاده کردم . خواستم تشکر کنم و از اینکه متصمیم به ادامه کار گرفتید خیلی خوشحالم.
  یک سئوال هم دارم به نظر شما اگر ۲۰۰۰۰ تا در خواست طبق قانون جدید پر بشه و در یک رشته خیلی کم در خواست کننده باشه احتمال هست که سقف پذیرش را افزایش بدند؟؟؟ یا اینکه این ۲۰۰۰۰ تا به هیچ وجه زیاد نمیشه؟؟؟ الان بعد از ۴ ماه تقریباً ۱۰% حجم درخواست پر شده آیا سرعت میگیره یا سرعت درخواستها کم میشه؟؟؟ (رشته همسرم روانشناسیه تا الان ۳۷ نفر متقاضی داشته ما ۳ ماه زمان می خواهیم برای آیلتس نمره مناسب) به نظر شما ۳ ماه دیگه دیر نمیشه؟؟؟
  با تشکر

 72. ممنونم حمیدرضا جان از لطفت.
  این ظرفیت ها تحت هیچ شرایطی تغییر نخواهد کرد ، مگر آنکه در جولای ۲۰۱۱ که ظرفیتهای جدید اعلام خواهد شد ، تغییراتی ایجاد کنند.
  فکر نمیکنم که تا ۳ ماه دیگه ۱۰۰۰ پرونده شغل روانشناسی پر بشه. یعنی خیلی خیلی بعید هست. در ظرف ۴ ماه ۳۷ پرونده وارد شده و تا ۳ ماه دیگه باز هم جای خالی زیادی خواهد بود.
  خوش باشی

 73. سلام یک سئوال داشتم میخواستم بدونم همسر من با ۱۲ سال تحصیل ( مدرک پیش دانشگاهی) چند نمره میتونه برای کیس من داشته یاشه؟؟؟؟ در ضمن اگر براش از یک شرکت مونتا‍ژ مدارات الکترونیکی گواهی کارورزی بگیرم (۱۲ ماه – ۸۶۰ ساعت) میشه روش حساب کرد؟؟؟؟ ممنون میشم از جوابتون ….

 74. ساسان جان متاسفانه به ایشان امتیازی تعلق نمیگیره.
  خوش باشی

 75. امیر جان سلام

  من حدودا ۱۲ ماه از فایل نامبر دومم میگذره اما هنوز نمیتونم وضعیتم رو تو سایت چک کنم ۲ بار هم به دمشق ایمیل زدم ولی هر بار گفتند که اگر سایتو چک کنی ،با نام خانوادگی و فایل نامبر دوم و تاریخ تولد میتونی وضعیتتو چک کنی ولی باز هم نمیشه چک کرد، البته در متن نامه طوری نوشته بود که معلوم بود در سیستم خودشون کار میکنه آیا تا به حال به همچین موردی بر خوردی اگه میشه راهنماییم کن
  ممنون از مهربونیت
  بهزاد

 76. بهزاد جان باید بتونی چک کنی. ۱۲ ماهه که نتونستی؟؟؟؟؟!!!!
  از خدمات مشاور استفاده میکنی؟ اگر بله که باید مطمئن باشی فایل نامبر درسته.
  فامیلت ۲ قسمتی هست؟ اگر بله که یک خط فاصله باید بینش بگذاری.
  خوش باشی

 77. امیر جان

  بله مشاور دارم اما فایل نامبر اصل دستم هست فامیلیم هم دو قسمتی هست و با همینطوری که میگی چک میکنم ولی باز هم نمییاره و ممکنه فال نامبر سیدنی رو تو یاست گزاشته باشند من با فایل نامبر اول چک نکردم… مشاورم هم چک کرده نتونست و ۲ بار ثئایمیل زدیم ولی جواب درستی ندادند…

 78. بهزاد جان مطمئن هستی که فایل نامبر به خودت تعلق داره؟ آخه اگر با نامه دریافت کردی ، هیچ اسمی نداره.
  از طرفی بین دو قسمت فامیلت ، فضای خالی هم بگذار و باز هم امتحان کن. باید بشه.
  خوش باشی

 79. امیر جان ممنون از پاسختون. پس این طور که معلومه ما باید خودمون رو برای مصاحبه آماده کنیم.
  نکته دیگه ای که خواستم بگم این است که ما تقریبا دو هفته ای فایل نامبر دوم رو گرفتیم که فکر کنم می تونه دلیل سرعت گرفتن کارها باشه. امیدوارم زودتر خبرهای خوبی برای همه دوستان منتظر بشنویم.

 80. امیدوارم که آفیسر خوب و خوش اخلاقی نصیبت شده باشه.
  بله من هم امیدوارم که کارها سرعت پیدا کنه.
  خوش باشی

 81. امیر خان سلام

  من برای کانادا اقدام کردم و در مراحل اول راه هستم دیروز یک دعوتنامه کاری معتبر از کانادا برای کار در یک کارخانه به عنوان جانشین مدیر دریافت کردم آیا باید به سفارت رجوع کنم یا هخمین پروسه مهاجرت را ادامه بدم و این دعوت نامه را بعدآ ارائه بدم… اگه راهنماییم کنی ممنون میشم…

 82. ستاره جان اگر میخواهی که از طریق مهاجرت به کانادا بروی و نه ویزای کاری ، باید نامه ارسالی از طرف کارفرما را به سفارت ارائه دهی. چون کسانی که جاب آفر داشته باشند ، خیلی سریع تر کارهایشان انجام میشود.
  خوش باشی

 83. امیر جان

  منظورت اینه که این دعوتنامه کاری رو به سفارت کانادا در ایران بدم یا به مدارک ارسالیام اظافه کنم؟

 84. اصلا کاری به ایران نداره.
  باید به مدارک ارسال شده اضافه کنی. البته باید کاملا رسمی باشه و تائید اداره کار کانادا را داشته باشه.
  خوش باشی

 85. ممنون از اینکه سریع جواب دادین

  راستی منظور از trade certificate توی مدارک تحصیلی چیه مثلاً‌ کارت بازرگانی میتونه باشه؟؟؟

 86. بله این هم میتونه باشه.
  خوش باشی

 87. ممنونم از جواب…

  به نظرت من میتونم با ۱۴سال تحصیل و کارت بازرگانیم ۴ امتیاز برای همسرم بیارم؟؟؟

 88. ساسان جان من متوجه نشدم که با کارت بازرگانی خودتان ، چطور میخواهی برای همسرت امتیاز بگیری؟
  خوش باشی

 89. سلام امیرخان
  من برای زبان باید ۱۶ امتیاز بگیرم و درصدد گرفتن جاب آفر هستم که حداقل ۱۰ امتیاز اضافه میشه و تازه مهلت ۱۲۰ روزه ام شروع شده … با توجه به اینکه تاییدیه جاب آفر یکی دوماه بعد از مهلت ۱۲۰ روزه بدستم میرسه بنظر شما ۱- آیا سفارت بهم مهلت میده؟
  ۲- آیا ممکنه جاب آفر را نادیده بگیرند چون احتمال میدم بابت زبان ۱۰ – ۱۲ امتیاز بگیرم
  ممنونم از پاسختان
  شاد و سلامت باشید

 90. ۱- نه. مدارکت را ارسال کن و بعد میتونی بهش اضافه کنی.
  ۲- اگر جاب آفر را ارسال کنی ، نادیده نخواهند گرفت.
  خوش باشی

 91. امیر جان سلام

  قبل از هر چیز خیلی خوشحالم که برگشتی و تشویق مال همه شد و تنبیه مال یکی. این عادلانه است. سوال من اینست که آیا کسانی که از روشهای مختلف اقدام کرده اند مثل اسکیل ورکر قدیم و جدید، سرمایه گذاری، استانی ، کبک و غیره که الان منتظر مدیکال هستند، برای رسیدگی در یک صف قرار دارند؟ یا بنا به روش اقدامشان زمان انتظار متفاوت است؟ اصولا منطقی است که مقایسه کرد؟
  ممنون از محبت شما

 92. ممنونم آرمین جان
  نه ، در یک صف قرار ندارند و زمان انتظارشان کاملا متفاوت هست.
  اصولا منطقی نیست که ۲ پرونده را با هم مقایسه کرد ، حتی اگر در یک کتگوری خاص باشند.
  خوش باشی

 93. امیر جان

  الان همراهم نیست که نگاه کنم ولی فکر میکنم روی پاکت اسمم رو نوشته بود ولی با فاصله بین دو فامیلی هم چک کردم نشد دیگه نمیدونم چه کار کنم مشاورم میگه که اشکالی نداره ممکنه آپدیت نشده باشه تو سایت… به هر حال ممنون

 94. بهزاد جان روی پاکت که قطعا اسمت را نوشته ، اما روی نامه ارسالی ، نه.
  اما روی پاکت هم فایل نامبرت نوشته شده و میتونی چک کنی.
  امکان نداره که بعد از یکسال سایت را آپدیت نکرده باشند.
  خوش باشی

 95. امیر جان ممنون از وقتی که میگذاری

  امروز من خیلی مزاحم شدم فقط اینکه رو دعوتنامه کاری من مهر با نوشته زیر خورده
  commissaire à l’assermentation
  ۷۹۴-۱۵۹
  نمیدونم که وزارت کار کانادا مهر زده یا نه؟ پایینشم district of montral نوشته

  ممنون

 96. ستاره جان باید مرجع صادر کننده آن لینک زیر باشد:
  http://www.hrsdc.gc.ca/eng/home.shtml
  من زیاد با جاب آفر ها آشنایی ندارم.
  خوش باشی

 97. سلام امیرخان
  احوال شما / مرسی از اینکه وقت میگذارید
  در موردجمله
  اما پارامتر هایی که آفیسر مدنظر دارد ، در این امر دخیل هست
  که فرمودید/
  یک/ آیا امکان دارد فردی ۶۷ امتیاز یا حتی بالاتر را اخذ نماید بعد آفیسر کیس را رد نماید؟
  دو/ چه مواردی امکان دارد وجود داشته باشد که علی رغم اخذ امتیازات لازمه آفیسر کیس را رد نماید ممکن است با توجه به تجربیاتتون کمی در این باره توضیح دهید /
  مرسی

 98. ۱- بله ، این امکان هست. تنها دلیل رد شدن یک پرونده ، کسر امتیاز نیست.
  ممکن هست کسی امتیاز کامل زبان را آورده باشد ، اما امتیاز آن ۶۷ شده باشد. از دید آفیسر این پرونده به مراتب از کسی که امتیاز ۷۸ دارد اما امتیاز زبان ۱۰ را دارد بهتر و واجد شرایط تر هست (اعداد فقط برای مثال گفته شده)
  ۲- *پائین بودن دانش زبان
  * منطبق نبودن سابقه کار با موارد لازمه و ذکر شده در سایت خودشان
  *داشتن سوء پیشینه و پنهان کردن آن
  *هرگونه مورد خلاف واقعی که در فرم ها پیدا شود
  *مشکل پزشکی خاص
  و …………
  شاید موارد دیگری هم باشه که خیلی خیلی میتونه خاص باشه اما در مورد بعضی ها وجود دارد.
  آنچه مسلم هست و بر خلاف نظر و فکر خیلی ها ، تا زمانی که ویزا صادر نشد ، امکان رد شدن پرونده هست و آمدن مدیکال به معنی آخر کار نیست.
  خوش باشی

 99. امیر جان سلام..خوبی آقا؟ به نظرت این مدت انتظار رو مشغول چه حرفه یا موضوعی بشیم که هم گذشت زمان و این انتظار دق نده ما رو و هم حرفه ای یاد بگیریم که حداقل تو کانادا شاید بدرد خورد با این وضع ناجور بازار کار..

 100. یاسمن جان به اعتقاد من فقط و فقط روی زبان خود کار کنید که وقتی در محیط قرار میگیرید ، تصورتان کاملا تغییر خواهد کرد. هر چقدر هم مسلط باشید ، با لهجه های گوناگون کاملا بیگانه هستید.
  خوش باشی

 101. سلام امیر جان من دوباره مزاحم میشم ببحشید… من فایل نامبر دوم رو سپتامبر ۲۰۰۹ گرفتم،ولی هنوز هیچ خبری از مدیکال نیست !سوالم راجع به نامه بانک هست که باید حتما انگلیسی باشه یا فارسی باشه و بعد ترجمه بشه هم ایراد نداره؟من برای سری اول ترجمه کردم ولی شنیدم که باید حتما انگلیسی می بود!ممنونم.

 102. کی گفته مریم جان که باید انگلیسی باشه؟
  اصلا اینجوری نیست. هم میتونید انگلیسی تهیه کنید و هم ترجمه شده را ارسال کنید. هیچ تفاوتی نمیکنه.
  خوش باشی

 103. سلام امیر عزیز
  بینهایت ممنونم و شرمسار از مزاحمت های متوالی
  ۱/
  با توجه به اینکه من زیاد دیدم بچه هایی که با امتیاز های ۷-۸ از زبان- البته با اخذ حداقل ۶۷ امتیاز- پروندشون موفق بوده
  با توجه به تجربیات و سابقه شما که با کیس های متفاوت بچه ها مشاوره دادید و گرفتید در مورد “زبان” به نظر شما حداقل امتیاز زبان باید چند باشد که آفیسر گیر نده

  ۲/
  در مورد فدرال آیا امکانش هست فرمهای ارسالی و …. اونقدر تکمیل و کامل باشه که اصلا به مصاحبه فرا نخونن؟؟
  ۳/
  اگر کسی رو به مصاحبه فرا بخونن در مصاحبه وارد ریز مسایل شغلی و… میشن یا بیشتر جنبه سئوالات عمومی داره؟
  مثلا کسی که به فرض برای رشته معماری درخواست داده و چهار سال هم سابقه کار معماری ارائه کرده حالا آفیسر متقاضی رو در مصاحبه پایین بالا میکنه و سئوالات علمی و فنی میپرسه تا ببینه این مهندسه با سواد هست یا نه/ یا بابا رو بالا پایین میکنن ببینه بدردشون میخوره یا نه؟؟یا صرف مدرک تحصیلی معتبر و سابقه کار معتبر کفایت میکنه و بیشتر از این آفیسر وارد جزییات نمیشه

  مرسی

 104. اختیار داری:
  ۱- شقایق جان اصلا فرمول خاصی نداره. کسی که حداقل امتیاز را اخذ کند ، فارغ از امتیاز زبان ، موفق خواهد بود. مگر آنکه خیلی امتیاز پائینی داشته باشد که آفیسر گیر بدهد که آن هم با نظر خود ایشان هست.
  ۲- بله ، در حال حاضر احتمال مصاحبه برای فدرال خیلی کم هست. البته مدارک ارسالی هم فکر آفیسر را تحت الشعاع قرار میدهد.
  ۳- بله ، احتمال هرگونه سوالی هست. حتی ممکن هست وارد ریز مسائل کاری و تحصیلی هم بشوند. البته توصیه من به دوستانی که به مصاحبه دعوت میشوند این هست که حتما کیپس را دریافت کنند ، چون دقیقا موردی که در ارتباط با آن سوال خواهد شد ، در آن قید گردیده است.
  خوش باشی

 105. سلام امیر جان خسته نباشی
  می خواستم بپرسم ما می تونیم با همین فایل نامبر اول ، وضعیتمون و تو سایت چک کنیم ؟ آخه هر چی می زنم نمی یاد ، البته تازه یک هفته از صدور فایل نامبر اولمون می گذره …
  خوش باشی

 106. بله شقایق جان الان میتونی اینکار را انجام بدی.
  خوش باشی

 107. سلام امیر جان

  خسته نباشید من چند تا چیز برام مبهمه که می خواستم کمکم کنی :
  اون موقع که ما مدارک رو فرستادیم همسرم در حال دفاع از پایان نامه بود….حدود ۳ ماه پیش دفاع کرد و الان مدرکشون رو گرفتن….به نظر شما ما مدرک رو بفرستیم تا امتیازمون تغییر کنه و کم نیاریم{با توجه به اینکه من فوق پیوسته معماری بودم و ممکنه خدای نکرده ۲۵ حساب نکنن}………..
  ۲- نمره آیلتس من ۶ بوده و تا ۶-۷ ماه دیگه تاریخش تموم میشه……ممکنه آیلتس دوباره ازم بخوان………..هر چند که الان اگر امتحان بدم نمرم بهتر میشه………
  یعنی به نظر شما امتحان بدم؟

  از لطفت ممنون
  در ضمن ما توی ۱۰ ماه هستیم از فایل نامبر دومم……

  با تشکر

 108. سما جان هر چند غیر معمول هست ، اما به اعتقاد من مدرک همسر را بفرست. چون احتمال داره کسر امتیاز بیاری ، البته شاید !!! ضمنا ریز نمرات هم میخواهد.
  فکر نمیکنم که دوباره ایلتس را ازت بخواهند. فعلا به امتحان مجدد نیازی نیست.
  خوش باشی

 109. مرسی امیر جان از پاسخت……….
  راستی شما کسی رو سراغ داشتید که عین من (معماری) باشه و کسری بیاره؟

  بازم ازت ممنونم………..

 110. خواهش میکنم.
  متاسفانه کسی را نمیشناسم و انشاءالله که هیچ مشکلی در زمینه کسر امتیاز پیدا نخواهید کرد.
  خوش باشی

 111. باسلام

  ببخشید اقا امیر من میخواستم پرونده تشکیل بدم یه چیزی ذهنم رو مشغول کرده ممکنه کمک کنیدعکس من تو دانشنامه و ریز نمرات با ریش هست می ترسم آفیسره فکر کنه بابا ما القاعدهایم حالا اگه ترجمه رو بفرستم بره یا برای مصاحبه احضارمون کنن بخوایم اصل مدارک رو ببریم امکانش هست گیر بدن؟ یه چند روزیه زده به سرم برم درخواست المثنی بدم که البته اونم برای خودش حالا یه پروژه ای میشه چند ماه طول میکشه میگن باید از وزارتخوانه و…. استعلم کننن و کلی حرف دیگه موندم چکار کنم شما میگید با همین پاشیم بریم مصاحبه گیر نمیدن

 112. نه کامران جان اصلا نگران این قضایا نباش.
  به هیچ عنوان بر اساس ظاهر افراد ، و آنهم مربوط به گذشته ، تصمیم گیری نخواهند کرد.
  خوش باشی

 113. سلام امیر جان
  چقد احساس خوبیه که شما برگشتید و الان همه میتونن مشکلاتشون رو با شما در میون بذارن.براتون اروزی موفقیت میکنم و امیدوارم همیشه شاد باشید.

  امیرجان من نگران کسر امتیاز هستم.امتیازم ۶۷ هست و اگه به جای ۲۵ بهم ۲۰ امتیاز بدن حتما رد می شم. البته اون نامه ای رو که شما راهنمایی کردید از وزراتخونه گرفتم و روی پرونده م گذاشتم.شما کسیو می شناسید که با این نامه ۲۰ امتیاز داده باشن؟یا ۲۵ امتیاز؟مدتیه تو فکر که یه ایلتس دیگه بدم و برم به سفارت تو مالزی تحویل بدم.نمیدونم نظر شما چیه؟حالا سنگ مفت گنجشک مفت.یا می شه یا نمی شه دیگه.نظره شما چیه؟
  یه سوال دیگه: همسرم چند ماه دیگه مدرکشو می گیره.مدرک مستر.به نظره شما اونم ببرم بدم بهشون یا نه؟
  و سوال اخر به نظر شما ایا امکان داره انلاین جاب افر پیدا کرد؟
  وای ببخشید طولانی شد.بسیار بسیار ممنونم

 114. ممنون مریم جان.
  من کسی را نمیشناسم اما قاعدتا باید ۲۵ امتیاز را بدهند.
  میتونی اینکار را هم بکنی ، ایرادی نداره.
  بله ، مدرک ایشان را هم تحویل دهید ، البته با ریز نمرات. امتیاز مربوطه را خواهند داد.
  امکان گرفتن آنلاین جاب آفر تقریبا محال هست.
  خوش باشی

 115. سلام امیرخان

  شرمنده منظورم خوب نرسوندو!!! همسر من Main applicant هستش من به عنوان همسر ایشون دیپلمه هستم ولی کارم بازرگانی هستش درواقع باید بگم (۱۲ سال تحصیل + کارت بازرگانی) میشه ۳ امتیاز برای پرونده ایشون بیارم؟؟؟؟؟

 116. آهان حالا گرفتم که چی شد.
  نه ساسان جان. البته شاید آفیسر امتیازی برای آن قائل شود اما قانونا نمیشه.
  خوش باشی

 117. سلام امیر خان

  ممنونم از توضیحاتت… به نظرت مدارک مایکروسافت چی ؟؟؟ اصلا برای یک دیپلمه به عنوان همراه چه دوره ای میتونه کمک کنه ۳ امتیاز بیاره؟؟؟ به غیر از مدارک فنی حرفه ای؟؟؟؟؟

 118. ساسان جان متاسفانه باید تحصیلات باشه و آن هم آکادمیک. مدرک مایکروسافت را هم قبول نخواهند کرد.
  خوش باشی

 119. سلام
  امیر آقا ما این فایل نامبر دمشقمون اومده ولی هنوز عدم سوئ پیشینه امریکا نیومده به نظرتون وقتی اومد بفرستمش یا منتظر بشم تا خودشون نقص مدرک ازم بخوان؟راستی دوستی دارم که فایل نامبر دمشقشو گم کردم به نظرتون باید چکار کنه؟
  ممنون و شاد باشید

 120. نجمه جان مگر زمانی که مدارک را ارسال میکردی ، برای سفارت ننوشتی که به محض دریافت سوء پیشینه ، آن را ارسال میکنی؟ پس به محض دریافت آن باید ارسال کنی.
  یک ایمیل به سفارت بزنه ، و با فایل نامبر اولش ، داستان را شرح بدهد و درخواست کند که فایل نامبر دومش را با ایمیل بهش اعلام مجدد کنند.
  خوش باشی

 121. سلام امیر جان
  ممنون و متشکر از راهنمایی تون
  شاد باشی

 122. خواهش میکنم.
  خوش باشی

 123. سلام
  منظورتون فایل نامبر اول سیدنی است؟

 124. خب بله دیگه ، فایل نامبر دوم رو که گم کرده.
  خوش باشی

 125. سلام امیر جان، آقا یک سوال خیلی مهم داشتم. من برای مهاجرت از وکیل استفاده کردم ولی احساس می کنم دارم پول مفت بهش میدم چون هیچگونه کار خاصی برام نمی کنه. مدارک من الان ۶ ماهه که به دمشق فرستاده شده و هنوز فایل نامبر دومم نیومده. می خواستم ببینم اگر برای دمشق اون فرم مخصوص عزل وکالت رو بفرستم چه اتفاقات بدی ممکنه بیوفته؟ آیا اون وکیل میتونه برام دردسر درست کنه؟ آیا ممکنه برای پرونده ام بد بشه؟
  ممنون از راهنماییهای خوبت

 126. کمال جان هیچ اتفاقی نمیفته.
  ایشان هم هیچ کاری نمیتونند بکنند. باید آدرست را هم تغییر دهی. هیچ اتفاقی هم برای پرونده ات نمیفته.
  خوش باشی

 127. سلام دوستان-من یک تازه وارد هستم-خوشحال میشم منو هم بعنوان یک دوست بپذیرید-هفته قبل مدیکالمون رو انجام دادیم و حالا دیگه منتظر جوابیم-تاخدا چی بخواد-مااز طریق اسکیل ورکر اقدام کرده بودیم-از اقا امیرهم متشکرم که این فروم رو راه انداختن-راستش اینقدر قشنگ نوشتیدکه فکرکردم وبلاگ یک خانمه(چشمک)

 128. مقدمتان گلباران.
  نظر لطف شماست. آرزوی بهترین ها را برایتان دارم.
  خوش باشی

 129. من یه سوال هم داشتم-همسرم فوق لیسانس مکانیکه-و داره در مورد دانشگاه های کانادا تحقیق میکنه-یا فوق لیسانس دوباره میخاد بخونه یا دوره هایی که در رابطه با اموزشهای کاربردی درمورد رشته کانادا هست رو میخاد اونجا بگذرونه-بنظرتون اطلاعات مفید رو از کجامیتونه بدست بیاره باتوجه به اینکه اگر جواب مدیکالمون بیاد وقتی نداریم و کمتر از یکسال دیگه باید بریم-یا پیشنهاد شما به ما چیه؟اخه اوایل کار شاید زود گیرش نیاد واسه همین تصمیم گرفته اول درس بخونه

 130. ببین صدف جان پیشنهاد من این هست که دانشگاهی که قصد ادامه تحصیل دارند را پیدا کنند ، و با ادوایزر آن دانشگاه مشورت کنند. آن شخص بهترین پیشنهاد را به ایشان خواهد داد.
  خوش باشی

 131. ُسلام امیر جان
  مدارکم حدود ۵ ماهه که دمشقه اما هنوز تو سایت می زنه received by visa office . آیا به نظرت عادیه یا نه؟
  ممنون

 132. کاملا عادیه مرتضی جان ، ممکنه تا یکسال هم همین را ببینی.
  خوش باشی

 133. Salam
  Midonid hododan chad vakht bad az residan be canada kart PR mires e dastemon? Aya post mishe be addressi ke midim be officer? Mamnon misham ye etellaati be did
  Merci

 134. پیمان جان اغلب ۴ هفته بعد از رسیدن ، به آدرسی که در فرودگاه به مامور اداره مهاجرت میدهد ارسال میشود. به ندرت تا ۶ هفته هم بطول انجامیده.
  خوش باشی

 135. سلام امیر جان

  نمیدونید وقتی میام میبینم هستید چققققققدددررررر دلگرم میشم…..
  دعا میکنم همیشه سرافراز باشی……

 136. لطف داری سما جان
  خوش باشی

 137. سلام آقای امیر عزیز
  هرچی امروز دنبال http://www.cic.gc.ca/english/information/times/index.asp (جدول زمانبندی پروسه در دمشق )
  برای ۳۸ شغلی میگردم نمیتونم پیداش کنم ممکنه شما لینکش رو بگذارین
  با سپاس

 138. http://www.cic.gc.ca/english/information/times/perm/skilled-fed.asp#africa
  خوش باشی

 139. خیلی ممنون – فکر کنم شکلش عوض شده .

 140. خواهش میکنم ، درست بود؟ یعنی همانی بود که میخواستید؟
  خوش باشی

 141. با سلام من هم از باز گشت ما بسیار خوشحال شدم امیدوار م موفق باشید سوال اولم در مور د سابقه کاره- همسر من فول تایم در یک موسسه در نوبت عصر فرانسه تدر یس می کرده و صبح هم در یک مر کز دیگر مشغوله و همان جاهم بیمه شده ایا نامه مسئول موسسه که ایشان از تاریخ ژوئن ۲۰۰۶تا کتون در این موسسه مشغول بکار می باشد البته نامه به زبان فرانسه است کافی ست یا بایدبه انگلیسی وتایید داد گستر ی داشته باشد بار اول نامه به زبان فرانسه که ترجمه رسمی نبود فرستادیم ۲- ایا نیازی به فر ستادن ریز نمرات هم هست یا مدر ک اصلی کافی ست همسر م در خواست کننده اصلیست من هم باید سوابق کاری بفرستم یا مدر ک تحصیلی کافیست باتشکر فراوان

 142. ۱- کاملا صحیح و مورد قبول هست. در صورتیکه نامه ای به زبانی غیر از فارسی تهیه شده باشد ، دادگستری آن را تائید نمیکند و اصولا نیازی هم نیست. فقط بر روی سربرگ ، با مشخصات کامل موسسه.
  ۲- حتما حتما. ریزنمرات و سابقه کار حتما باید برای درخواست کننده اصلی و همسر ارسال شود.
  خوش باشی

 143. سلام
  از شما سوالی داشتم
  ما ۲۰۰۷ از طریق سفارت کانادا در برلین اقدام کردیم,۲ماه قبل کل مدارک درخواستی را ارسال کردیم,یک هفته بعد از دریافت مدارک مدارک تکمیلی خواستند که ما ارسال کردیم
  به نظر شما ممکنه مدارک جدید مجدد بخواهند؟
  واینکه ایا اکر میخواستند مصاحبه تعیین کنند مدارک مجدد درخواستی رو روز مصاحبه نمی خواستند؟
  تصور میشه زمان ممکن تا مدیکال جقدر مانده؟
  لطفا سریع جواب بدهید

 144. علی جان پرونده شما درحال بررسی هست ، خیلی بعید هست که مدرک دیگری از شما بخواهند. احتمالا مدارک را کامل ارسال نکرده بودید که دوباره خواستند.
  احتمال درخواست مدرک جدید هست. بستگی به آفیسر داره.
  اگر برای مصاحبه دعوت شدید که احتمالش خیلی کم هست ، باید کل مدارک را مجددا با خود ببرید.
  من فکر میکنم که کمتر از ۵-۶ ماه آینده ، مدیکال خود را دریافت کنید.
  خوش باشی

 145. تکمیلا اضافه کنم که فدرال skil worker شرکت کردیم
  وجزء مدارک تکمیلی عدم سوء دبی و اضافه مدارک برای اثبات رابطه خویشاوندی(البنه کامل فرستاده بودیم اما مدارک تکمیلتر خواسته بودند)

  پاسخ

 146. بله – آقای امیر عزیز

 147. سلام

  خیلی خوشحال شدم دوباره برگشتید .

  موفق باشی

 148. ممنونم سپیده جان.
  خوش باشی

 149. سلام،
  شرمنده ما تازه کاریم سوالهای زیر دیپلم می پرسیم. آخه تازه می خوایم مدرک ارسال کنیم!

  ۱- توی ویکی پدیا دوره راهنمایی رو جزء های اسکول(دبیرستان) دونسته، اما شما توی نمونه فرمهای تکمیل شده اون رو تو قسمت پرایمری آوردید. این قضیه اهمیتی داره؟

  ۲- این دوره پیش دانشگاهی مدرکش چی میشه؟ preuniversity diploma!!!!

  ۳- توی فرمها نوشته که مدارک مربوط به دبیرستان به بالا را ارسال کنید. یعنی من با فوق لیسانس باید مدرک لیسانس و دیپلم را هم بفرستم؟ یا فقط فوق لیسانس کافیه؟

  ۴- باید ترجمه مدرک و ریز نمرات را درون پاکت سیل شده دانشگاه قرار دهیم یا ریز نمرات رو بزاریم تو پاکت و ترجمه مدرک بیرون باشه؟

  ۵- اون مدارکی که مربوط به ایران (Residents of Iran) هست رو هم الان باید بفرستیم دیگه؟
  خودشون birth certificate رو (که شناسنامه هست) می خوان – بعد توی مدارک مربوط به ایران نوشته identification card بعد ترجمش کرده شناسنامه!! پس کارت ملی ترجمش چی میشه؟؟

  ۶- خیلی از مواردی که ویزا آفیس و سیدنی می خوان یه جوری هم پوشانی داره، مثلا سیدنی یک صفحه اول پاس رو می خواد ولی ویزا آفیس ده صفحه اول رو ! تو این موارد همون ده صفحه کافیه دیگه؟

  ۷- نامه سابقه کار من فقط شامل تاریخ فعالیت و سمت من هست ( شرکت زیر بار بقیش نمیره) نیازی هست که نامه تکمیلی بزنم یا اینکه با توضیح شرح وظایف توی فرم ( و بیخیال شدن حقوق دریافتی و رئیس ) قضیه حله؟

  ۸- من فونت توی فرمها رو تغییر دادم تا بتونم اطلاعاتم رو وارد کنم، گیر نمیدن که چرا قفل فایل ما رو باز کردی؟

  ۹- بهتره مدارک رو دسته بندی کنم و توی کاور پلاستیکی بفرستم که بفهمند کدوم مدرک مال چیه یه همه رو بذارم روی هم خودشون جدا کنند؟!!! راستی فرمها رو جدا جدا منگنه کنم که به هم نریزن یا ایراد میگیرن؟؟

  ۱۰- معمولا ایرادهای از این دستی که پرسیدم رو ریجکت می کنن یا اینکه نقص پرونده میزنن و میگن تکمیلش کن

  *** راستی یه مطلبی: اون سهمیه هایی که اعلام کردن پرشده به نظر میرسه مواردی هست که ویزاشون صادر شده نه پرونده های رسیده به سیدنی یعنی ممکن هست شما اگه همین الان هم مدرک رو ارسال کنی تو صف گیر کنی و به سهمیه نرسی، ولی جالبه که تو چند ماه کلی ویزا صادر کردند به ما که میرسند دو سال طول میدهند***

  شرمنده که خیلی روده درازی کردم و از خوش اخلاقیتون سوء استفاده کردم ، ممنون از حوصلتون.

 150. ۱- اهمیتی نداره ، اما مدرکش را هم باید بفرستی.
  ۲- بله ، اما مجید جان اول مدارکت را بده دارالترجمه ، هرچی ترجمه کرد همان را بنویس.
  ۳- دیپلم ، لیسانس ، فوق لیسانس و ریز نمرات دانشگاهی.
  ۴- هیچ کدام لازم نیست. همانند دیگر مدارک ارسال کن.
  ۵- یعنی چی؟ کدام مدرک؟ هر چی هست را باید الان بفرستی.
  ۶- نه ، چکلیست را دقیقا ارسال کن ، چه سیدنی و چه ویزا آفیس.
  ۷- نخیر اصلا حل نیست. باید دقیق همانند چلیست ویزا آفیس ارسال کنی. و یا مدارک دیگری که بتونه انتظارات ویزا آفیس را بپوشاند و البته با یک نامه توضیحی برای دلیل آن.
  ۸- فایل آنها اصلا قفل ندارد. با آکروبات پروفشنال هم براحتی میشه تایپ کرد.
  ۹- هیچ تفاوتی نداره ، بستگی به سلیقه خودت داره.
  ۱۰- بستگی داره ، مشکل سابقه کار را ، ریجکت میکنند.
  ***
  نه مجید جان ، پرونده های رسیده به سیدنی هست و مابقی پرونده ها برای آن مشاغل پر شده ، ریجکت میشود.
  خوش باشی

 151. با سلام و عرض شرمندگی،

  ۵- منظور مدارکی که صفحه ۹ (A-8) چک لیست دمشق هست. اونجا برای هر کشوری یک سری مدارک تکمیلی رو اعلام کرده. اونجا شناسنامه رو دقیقا dentification card ترجمه کرده، اما توی خود چک لیست دمشق گفته باید birth certificate رو بفرستید. با این حساب باید بالای دو نسخه با دو عنوان تهیه کنیم!!!!

  ۶- با این حساب شما میگید باید ۲ سری فرم، ۲ سری ترجمه شناسنامه، ۲ سری مدارک ازدواج و … ارسال کنیم. آخه اینا توی این چند بخش تکراری هستند! مگه غیر از اینه که کل مدارک توی سیدنی چک میشه و بعد میدن ویزا آفیس، چیزیش رو که کش نمیرن، چرا چند نسخه بذاریم.

  جالب اینجاست که توی چکلیست دمشق و تکمیلی کشورها دقیقا ذکر شده که سوء پیشینه می خواهند اما توی چکلیست سیدنی نوشته که سوء پیشینه نفرستید!!!

  ۹- بله می شود فایلها رو تکمیل کرد – ولی برای تغییر در اندازه قلم ( مثلا برای آدرس نویسی) یا توضیحات دیگر قفل فایلها را باید باز کرد. این نسخه اخیر فرمها که اینطوری است.

 152. ۵- شناسنامه باید Birth Certificate ترجمه بشود و مدرک دیگری هم نیاز نیست.
  ۶- نه عزیز دل برادر. در چکلیست سیدنی هر چه هست را ارسال کنید ، در چکلیست دمشق هم همینطور. فقط مشترکشان کپی پاسپورت هست که سیدنی صفحه اول را میخواهد و دمشق برابر با اصل شده ۱۰ صفحه اول را.
  ۹- نگران نباش ، هیچ ایرادی نداره.
  خوش باشی

 153. سلام امیرخان
  خسته نباشید… بابت پاسخهای کاملتان سپاسگذارم … امیرخان آیا جاب آفر ممکنه در سرعت بررسی پرونده اثر بگذاره …چون منطقی بنظر نمیرسه که اون شرکت متقاضی دو سال برای شروع بکار کارمندش صبر کنه … از طرفی میشه قبل از پایان یافتن پروسه اسکیل ورکر ویزای کاری گرفت و زودتر به کانادا رفت و این مشکلی برای پرونده اسکیل ورکر
  ایجاد نمیکنه؟
  ممنون

 154. قطعا ، جاب آفر در سرعت بررسی پرونده تاثیر مثبت داره.
  اینکار را انجام میدهند و مشکلی هم نیست.
  بله ، میشه با ویزا کار رفت و منتظر ادامه کار مهاجرت ماند.
  خوش باشی

 155. امیر جان کمک
  من پارسال ۲۸ آبان یک بار امتحان آیلتس آکادمیک دادم و نمرم عالی شد. اما اینقدر این پروسه طولانی شد که فکر کردم باید یه امتحان دیگه بدم البته جنرال چون دو هفته دیگه مدرکم برای مهاجرت expire میشه. پنجشنبه امتحان آیلتس دادم و متاسفانه اصلاً اونجوری که می خواستم نشد. حالا چیکار کنم؟ اینکه تو بوکلت نوشته: “Your test results must not be more than one year old at the time you submit your application” به نظر شما منظور زمان ارسال فرمها به سیدنی هستش یا به دمشق چون اگه ملاک زمان ارسال به سیدنی باشه من میتونم همون مدرک قبلی که نمرم خوبه رو بفرستم.

 156. احتمال اینکه دوباره از شما مدرک ایلتس را بخواهند هست ، ملاک رسیدن مدارک ما ویزا آفیس هست.
  خوش باشی

 157. با سلام
  (تشکر)امیر جان از اینکه میبیینم اینجائی خوشحالیم
  (یادآوری)قرار بود وقتی تعداد کامنتها بحدی رسید یک پست جدید بگذاری .
  (پیشنهاد)اگر در قسمت کناری یعنی جائی که لیست برگه ها نوشته شده تعداد کامنتها هم معلوم بود خیلی بهتر بود.
  (سئوال)صدف خانم که مدیکالش رسیده نگفته کی فایل نامبر رو گرفته میشه لطفاً یه توضیحی داشته باشیم ؟
  موفق باشی

 158. لطف داری فرید جان
  گذاشتم.
  فکر نمیکنم بشه.
  از ایشان خواهش میکنم که اطلاعات پیشتاری از پرونده شان بدهند.
  خوش باشی

 159. سلام آقا امیر
  امیدوارم حالتون خوب و خوش باشه
  من یه مشکلی برام پیش اومده ممکنه منو راهنمایی کنید من رشته ام جز رشته های جدید فدرال هست ولی سابقه بیمه ام در رشته دیگری که جز رشته های فدرال نیست بوده حتی نامه سابقه کار هم تونستم در زمینه رشته ام بگیرم میخواستم با شما مشورت کنم امکان داره برای من مشکلی پیش بیاد؟چون زیاد دیدم بچه ها نامه سابقه کار از اینور و اونور جور کردن؟؟ حالا شما که تجربتون از همه ما بیشتره فکر میکنید اینا از تامین اجتماعی استعلام کنن تا لو بره که من سابقه بیمه ام مال کار دیگه ای بوده؟کلا آفیسر و به عبارتی سفارت کانادا داخل ایران راه میافتن برن مدارکی و سایر چیزای دیگه ای که ما میفرستیم رو استعلام بگیرن؟؟شاید علت دیر انجام شدن خیلی از این پروسه ها همین اخذ استعلاماتشون باشه؟؟؟ولی من فکر نمی کنم ج.اسلامی تو این زمینه با اینا همکاری کنه

  ممنون میشم ما رو راهنمایی کنید

 160. اصلا سابقه بیمه نیاز نیست که شما نگران آن هستید.
  اصلا و ابدا نگران بیمه نباش.
  مدارک تحصیلی و کاری را ممکن هست استعلام کنند.
  چرا انجام میدهند اما ربطی به تاخیرات فعلی نداره.
  خوش باشی

 161. سلام دوست عزیز.
  ممکنه سئوالم کمی طولانی بشه پس پیشاپیش عذر میخوام.من داروسازم و داروخانه دارم.قبل از ۲۶ جون ، به علت اینکه داروسازها رو قبول نمی کردند به عنوان مدیریت داروخانه اقدام کردیم که پذیرفته نشد.چون یکی ار همکارام از همین روش موفق شده بود دوباره فرمها رو ارسال کردیم.چند روزبعد از ارسال دوباره فرمها NOCتغییر کرد و داروساز هم وارد لیست شد.ما هم که همه مدارکمون آماده بود از این فرصت استفاده کردیم و بر اساس قانون جدید Applyکردیم،چون فکر میکردیم که پرونده قبلیمون ریجکت میشه.چند روز پیش فایل نامبراول ما از روش قبل۲۶ جون به دستمون رسید.!!!!
  اولا:به نظر شما کدوم مسیر رو ادامه بدم؟قبل از ۲۶جون؟بعداز ۲۶ جون؟و یا هر دو؟
  دوما:منو واسه داشتن دو پرونده ریجکت نمی کنند؟
  سوما:به نظر شما کدوم روش سریعتره؟ 
  چهارما(چه ادبیاتی شد!!!)خبری از روال بعد از ۲۶ جون دارید؟
  با تشکر فراوان

 162. همین مسیری را که بر اساس آن فایل نامبر را گرفتی.
  نه ریجکت نمیکنند اما باید یکی از آنها را ببندی.
  هیچ تفاوتی نمیکنه.
  منظور از روال بعد از ۲۶ جون چی هست؟ مشابه قبل هست و تفاوت آنچنانی ندارد.
  خوش باشی

 163. سلام امیر جان
  خوشحالم که برگشتید.ما الان در مهلت ۱۲۰ روز هستیم و باید مدارک را ارسال کنیم،خارج از ایران ساکن هستیم .در فرمهای فرستاده شده به سیدنی ویزا افیس را لندن انتخاب کردیم،آیا الان میتونیم مدارک را به دمشق بفرستیم ؟با توجه به اینکه ما از لندن خیلی راضی نیستیم،چون یک پرونده قدیم (۲۰۰۶) داشتیم که بدون اینکه برای ما نامه ارسال مدارک بفرستند ،بعد از ۳ سال(۲۰۰۹) پرونده را رد کردند و گفتند ما سال ۲۰۰۸ نامه فرستادیم شما جواب ندادید!!در صورتی که ما نامه ای دریافت نکردیم و تازه خودشون گفته بودند زودتر از ۴۵ ماه منتظر نباشید.
  به نظر شما ما چکار کنیم بهتر هست؟

 164. تو قسمت ۲ پاسخ را نوشتم.
  خوش باشی

 165. از حوصله شما متشکرم
  ما مدارک رو کامل فرستاده بودیم اما روی موضوع فامیل تامل بیشتری کردند واز ما tax مالیانی ماه قبل رو خواسته بودند که مجدد ارسال نمودیم.
  سوال بعدی من اینه که زمان مصاحبه هممون باید بریم یا میشه فقط اقدام کننده بره؟
  در صورت مثبت بودن جواب با جه توجیحی میشه من و فرزند ۲ سالم نریم؟

 166. علی جان دقیقا میخواهند مطمئن شوند که بستگان شخص متقاضی در حال حاضر در کانادا حضور دارند.
  در نامه دعوت به مصاحبه دقیقا ذکر میشود که چه افرادی باید در مصاحبه حضور داشته باشند ، اما اغلب متقاضی و همسر باید حضور داشته باشند و بعضی مواقع فرزندان را معاف میکنند.
  هیچ توجیهی ، ممکن هست منجر به رد شدن پرونده شود.
  خوش باشی

 167. از توجه شما متشکرم

 168. خواهش میکنم علی جان.
  خوش باشی

 169. We received your application for permanent residence on November 20, 2009.سلام امیر خان میشه این متن رو برام مختصرا تفسیر کنی.خیلی خیلی ممنونم

  We reviewed your application and sent you a letter on January 23, 2010. Please consider delays in mail delivery before contacting us.

  Your application and supporting documents were received by the Damascus office. They are pending review.

  We transferred your application to the Damascus office on January 27, 2010. The Damascus office may contact you.

 170. میثم جان:
  ۱- مدارک شما در تاریخ ۲۰ نوامبر ۲۰۰۹ به سیدنی کانادا رسیده است.
  ۲- فایل نامبر شما در تاریخ ۲۳ ژانویه ۲۰۱۰ صادر شده است.
  ۳- فایل شما در تاریخ ۲۷ ژانویه ۲۰۱۰ به دمشق ارسال شده است.
  ۴- ویزا آفیس دمشق هم مدارک شما را تحویل گرفته است.
  خوش باشی

 171. dost aziz salhm
  man modathast ke khanndeh veb shoma hastam .
  ma az tarigh skill worker dar tarikh jul 2009 madarekemon ra ferestadim dameshgh.

  yany dar asl az eghdam konndeh hay tarikh bine 2008/2/27 ta2008/11/28 hastim (mesle solmaz khanom.
  toy cic az aval in process bodim hala bad az 17 mah ke montazer medical bodim neveshte decision made .
  khahesh mikonam be ma begid yany chy?

  hala bayad chekar konim?

 172. رویا جان متاسفانه Decision Made قبل از مدیکال علامت خوبی نیست.
  در حال حاضر هیچ چاره ای ندارید جز آنکه صبر کنید تا نامه سفارت را دریافت کنید.
  امیدوارم که در مورد شما اشتباه کرده باشند.
  خوش باشی

 173. ممنون از پاسختان
  ایاوضعیت سولماز خانم هم به همین منوال بود. ایا از ایشون خبر دارید؟

 174. بله ، ایشان هم به همین روال بود. و تا حدی در جریان کارهایشان هستم.
  خوش باشی

 175. ایا برای سلماز خانم نامه ای از سفارت مبنی بر اینکه پروندهشان رد شده فرستاده شده یا نه؟
  با تشکر

 176. بله رویا جان ایشان نامه ریجکت پرونده شان را تقریبا ۲-۳ هفته بعد از اینکه Decision Made شدند ، دریافت کردند.
  خوش باشی

 177. ممنون بابت راهنمائیت امیر جان یه سئوال دیگه هم دارم راجع بهش، منضورت از شماره ۳ همون رسید تحویل مدارک دیگه؟ چون من مدارکمو قبل ۱۲۰ روز فرستادم به دمشق. ممنون میشم راهنمائیم کنی بیشتر.

 178. نه.
  پس از صدور فایل نامبر ، یک نسخه از فرم ها به ویزا آفیس توسط سیدنی ارسال میشود تا با فرمهایی که بعدا خود شما میفرستید ، تطبیق داده شود.
  منظورت از رسید تحویل مدارک چیه؟
  خوش باشی

 179. منظورم اینه که این فایل نامبری که من دارم همون فایل نامبر دومه یا نه؟ راستش من یه مشاور دارم که اینارو برام پست کرده ،ینی بعد از این تاریخی که شما نوشتین به من گفتند که ۱۲۰ روزت داره تموم میشه و اصل مدارکو بده تا بفرستیم دمشق و منهم دادم و حدود ۲ ماه بعد این فایل نامبر و به من دادند و گفتند این فایل نامبر دوم (یا همون رسید تحویل مدارکمه! )
  ۱-ایا فایل نامبرها(شماه هاشون با هم فرق فرق میکنه؟
  ۲-من با این شماره که بهم دادن هروقت میرم status امو چک میکنم همین پیغامیو میده که براتون نوشتم؛ایا این ماله فایل نامبر اوله؟!
  ۳- اگه میشه یکم بازش کنید برام که نکنه الکی گفته باشن به منو اصلان مدارکمو نفرستاده باشن! من شک کردم

  آخه اینا حدودای july 2010 اینا گفتن که این فایل نامبر دمشقمه! یعنی ۵ ماه بعد ژانویه ۲۰۰۹ که فایل نامبر سیدنی اومد.

  لطفا راهنمائیم کنین ممنونم.

 180. میثم جان اگر پس از ارسال مدارک فایل نامبر را گرفتی ، همان فایل نامبر دوم هست.
  ۱- بله ، کاملا متفاوت هست.
  ۲- با هر دو فایل نامبر که چک کنی ، یک پیغام یکسان میدهد و تفاوتی ندارد.
  ۳- یکبار از اول تاریخ ارسال مدارک به سیدنی ، تاریخ دریافت فایل نامبر اول ، تاریخ ارسال مدارک به سفارت و تاریخ دریافت فایل نامبر دوم و جملات که در سایت زمان چک کردن میبینی را بگو ، تا دقیق داستان را برایت تعریف کنم.
  خوش باشی

 181. Salam , man tarjih dadam farsi nanevisam chon alan neshasteh boodam va yek saat type kardeh boodam va hamash dar asareh yeh eshtebah delete shod!
  Man dar tarikheh 10 november 2009 az tarigheh yeh sherkateh moshaver dar Tehran eghdam kardam (formayeh makhsooso por kardimo va man emzashoon kardam) . hodoodeh day maah ina bood keh yeh email oomad barashoon keh barayeh man forwardesh kardan:

  ۲۳ January 2010 

  *B0000000 *

  Dear Sir:

  This refers to your application for permanent residence in Canada in the Federal Skilled Worker class…

  Beh man goftan az hala beh baad 120m rooz mohlat dari keh asleh madareko hesabeh bankio inaro befrestim barashoon ,manam sakht dashtam ielts mikhoondam. Albatteh ja barayeh sabteh naam e emtehanesh nabood keh maheh sevvomeh mohlatam peida kardam ama ta ghableh 120 roozam amadeh nashod! Garcheh beh ellateh yeh moshkeli oonam emtiazeh lazemo kasb nakard baram (yani nomram payeentar az haddeh lazem shod)
  Anyway, tamameh madareko bejoz ielts ferestadim Damascus keh hodoodan maaheh june bood keh in file number eh dovvom am oomad:
  *B0000000*
  Tuesday, June 08, 2010 12:03 PM
  Man baadan fek konam tooyeh maaheh july ina bood keh hamoon ielts eh kam emtiazo dadam beheshoon keh baram post konan Damascus va goftand keh eshkali nadareh dota chizo misheh yekamam ba takheer ferestad yekish hamin ieltseh yekisham fek konam gavahieh eshteghal beh kar bood!
  Kholaseh goftan baadan keh ma ieltsetam ferestadim khodeshoon zamimeh mikonan. Manam a zoon mogheh tahala harvaght ba har kodoom az in dota file number keh check mikonam tooyeh site in payghamo mideh behem:
  We received your application for permanent residence on November 20, 2009.

  We reviewed your application and sent you a letter on January 23, 2010. Please consider delays in mail delivery before contacting us.

  Your application and supporting documents were received by the Damascus office. They are pending review.

  We transferred your application to the Damascus office on January 27, 2010. The Damascus office may contact you.

  Hala yeh soaliam keh baram pish oomadeh ineh keh chera tooyeh in matn harfi az inkeh madarekam beh Damascus reside nemizaneh?!?!?!
  Hamoontor keh khodetam gofi ba harkodoom az in file number ha keh check mikonam hamin payghamo mideh. Aya in matn ba tavvajoh beh sabegheyee keh man baratoon tozih dadam tabi yee eh?! Misheh lotfan bishtar baazesh konin baram?!
  Albatteh ettelaateh riztaram ageh khastin az tarigheh email mifrestam baratoon. Kheili kheili mamnoonam amir jan. montazeram

 182. میثم جان اینکه ایشان گفتند ۲ چیز را میشه با تاخیر فرستاد ، چرت هست. درست دو چیزی را اسم بردند که خیلی خیلی مهم و حساس هست.
  آن قسمتی از متن سفارت که نوشته مدارک شما رسیده را پر رنگ کردم.
  شرایط شما کاملا طبیعی هست و هیچ مشکلی نیست.
  میثم جان هیچ چیز مجهولی فکر نمیکنم که الان وجود داشته باشه که بخواهم توضیح بدم.
  همه چیز روشن هست ، و از زمان دریافت مدارکت توسط سفارت ، البته با شرایط فعلی ، ۱.۵ سال باید صبر کنی.
  خوش باشی

 183. سلام
  این ظرفیتهای رشته های مختلف مربوط به فایلهای سال ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ است یا مربوط به پرونده های جدید؟ با تشکر از راهنماییتان
  حمیدرضا

 184. حمیدرضا جان این ظرفیت ها فقط مربوط به پرونده های بعد از ۲۶ جون ۲۰۱۰ میباشد و شامل حال قبلی ها نمیشود.
  خوش باشی

 185. سلام ببخشید من می‌خوام مدارکم رو برای فدرال بفرستم.

  مادربزرگه همسرم سیتی‌زن کانادا هستش.من فقط کپی‌ کارتPR و کپی‌ سرتیفیکت سیتیزنی(citizenship certificate) ایشون رو دارم.می‌خواستم ببینم همین کافی‌هست یا باید شناسنامهٔ پدر خانومم هم ترجمه کنم که نشون بده ایشون مادربزرگه همسرم هستن؟

  کلا چه مدارکی لازم داره که ثابت کنه ایشون مادربزرگه همسرم هستن؟

  ممنون میشم راهنمایی کنید منو.

 186. نه دوست عزیز ، شما باید ثابت کنید که ایشان مادر بزرگ همسرتان هست.
  من نمیدانم که ایشان مادر پدری هستند یا مادری؟!!
  در هر صورت شناسنامه افرادی که نسبت دارند و ثابت کننده رابطه میباشند را باید ترجمه و ارسال کرد.
  و مدارکی که ثابت کنید ایشان الان در کانادا ساکن هستند. مثل قبض برق ، تلفن و برگه مالیاتی T4 .
  خوش باشی

 187. Your application and supporting documents were received by the Damascus office. They are pending review.
  سلام ؛مجددا مزاحم شدم.
  ۱-این نوشته که های لایت کردین همونیه که بعد از ارسال مدارک به دمشق افراد میبینند؟ ۲-یعنی اگه من قبل اینکه مدارکمو بفرستم دمشق سایتو چک میکردم این متنو نمیدیدم؟
  ۳-یعنی مثل مابقی متن (فایل نامبر اول) نمیزنه مثلا کی مدارک شما به دستمون رسیده و اینا؟

 188. ۱- بله
  ۲- خیر
  ۳- نه ، تاریخ رسیدن مدارک به سفارت را نمیزنند.
  خوش باشی

 189. سلام .ببینم کسی میدونه که اگه همه مدارک کامل باشه و فایل نامبر دوم هم اومده باشه میتونن به دلایل غیر منطقی یا دلایلی که واسه خودشون منطقی هست کسی رو زیجکت کنن؟

 190. سعید جان فایل نامبر دوم فقط و فقط رسید دریافت مدارک هست و نشاندهنده هیچ چیز دیگری نمیباشد.
  اگر امتیاز لازم را بیاورید و مدارک را بر اساس چک لیست ویزا آفیس و کامل ارسال کرده باشید ، دلیلی بر ریجکت شدن وجود ندارد.
  خوش باشی

 191. امیر جان ما مدارکمون ۲۸ آپریل با توجه به جدول پست تی ان تی رسیده کانادا.ولی هیچ خبری از کارمون نداریم چند بار به ایمیلی که داده بودی ایمیل زدم ولی هیچ جوابی نگرفتم.
  میخواستم ازتون راهنمایی بگیرم که چکار می تونیم بکنیم.

 192. دوست عزیز ، به اعتقاد من تلفن بزن. شماره را هم در یکی از پست هایم نوشتم.
  خوش باشی

 193. امیرخان ممنمون از جواب سریعت . ولی من مدتی هست شک برم داشته.به نظرت راهی هست که به پرونده هایی که ریجکت شده (بعد از فایل نامبر دوم)دسترسی داشته باشیم که ته و توی قضیه رو دراریم.

 194. نه سعید جان هیچ راهی نیست و شما هم بیخود نگران هستی. انشاءالله که همه چیز درست میشه.
  خوش باشی

 195. ممنون

 196. خواهش میکنم سعید جان
  خوش باشی

 197. دوباره سلام. میدونی یکی از دوستای من باباش خیلی مایه داره و حدود ۸ ملیارد تومن خوابونده بود تو حسابش ولی حالا پروندش رد شده. خودش میگه با توجه به سنش (۳۲ سال) گفتن مدرک سازیه شاید هم فکر کردن یارو کلاهبرداره 🙂 راست و دروغش پای خودش. ولی من دارم دنبال کسی میگردم که مدارکش کامل بوده (و البته حقیقی) ولی رد شده باشه. شک هم بد چیزیه ها. ضمنا امیرجان فیسبوکی نیستی ؟ اگه هستی و اشکالی نداره یه آی دی بده بیایم اونجا مرررررررررسی

 198. سعید جان ۸ میلیارد برای یک آدم ۳۲ ساله ، فقط از راه خلاف بدست میاد و بس و این را هم آفیسر ها میدونند.
  مدارک اگر کامل باشه که کسی را رد نمیکنند. از این فکرها بیا بیرون.
  خوش باشی

 199. مرسی عزیز

 200. خواهش میکنم سعید جان .
  خوش باشی

 201. امیر جان ممنون بابت جوابهات، مساله بعدی راجع به این IELTS من هستش. من ایلتسمو سپتامبر فرستادم و مشاور گفت مشگلی پیش نمیاد(با توجه به اینکه مدارکم ماه ژوئن دلیورد شده دمشق.)از چندتا مشاور دیگه هم پرسیدم گفتند این کارو بعضی وقتها میکنن(مثلا وقتی ایلتس بعد از ۱۲۰ روز اماده میشه و اینا)و گفتند جوابم گرفتند اینجوری.

  حالا یه مساله دیگه؛ امروز مشاورتماس گرفت گفت یه ایلتسه دیگه بده یفرستیم(که امتیازش کافی باشه)

  چیکار کنم؟ موندم به خدا

 202. میثم جان اصولا ارسال هرگونه مدرکی بعد از مهلت ۱۲۰ روزه کار درستی نیست ، مگر آنکه واقعا چاره ای نباشه و با دلیل و مدرک مستحکم اینکار انجام بشه.
  الان که شما کل اختیارتان را دادید دست این مشاور ها ، بخاطر اینکه بعد ها مشکلی پیش نیاد و آنها بخواهند از زیر آن شانه خالی کنند ، به حرفشان گوش کنید.
  مشکل میدونی چیه ، علیرغم اینکه حدود ۲ سال از اجرای قانون جدید میگذره ، سواد مشاور ها از این قانون صفر هست و با قانون قدیم قاطی میکنند و ……. .
  خوش باشی

 203. salam,amir jan
  ba zahmathaye ma
  amir jan man dar hodode 15 mah ke montazeram va hanoz revieved by visa officer hastam va yek mail ke ham taghyre adress bod va ham maile peigyry ke 5 roze pish zadam, vali hanoz maile confirmation ro be man nazadand,mikhastam bebinam ke aya bayad elzaman maile confirmationo bezanad ke neshondahande peigyry bashe ya kheir?

 204. جمال جان اعتقاد بر این هست که اگر کانفرمیشن نداد ، یعنی به دستشان نرسیده. البته من بارها برای دوستانم امتحان کردم که کانفرمیشن نداده و پاسخ را هم گرفتند.
  اما بخاطر اینکه خیالت راحت باشه ، دوباره ایمیل بزن.
  خوش باشی

 205. ممنونم از راهنمائیت امیر جان. پس من یه آیلتس دیگه میدم میفرستم براشون .حالا به نظرت دوتا آیلتس بعد از ۱۲۰ روز و اومدن فایل نامبر دوم فایده داره؟ کسی میشناسی جواب گرفته باشه؟

 206. میثم جان الان معلوم نیست که پرونده ات در چه حالتی هست و شاید هم بی تاثیر باشه. نمیشه صراحتا در این مورد چیزی گفت.
  کسی را نمیشناسم که در این حالت جواب گرفته باشه.
  خوش باشو

 207. امیر جان از اشتباهی که بوجود آمد عذرخواهی می کنم
  سلام
  سوالم رو تکرار می کنم ما در سایت رسمی کانادا in proses شدیم آیا این به منزله رسیدگی به کیس ماست یا اینکه هنوز باز نشده چون ما باوجود اینکه ۲۰ نوامبر فایل نامبر دوم رو دریافت کردیم هنوز مدرک زبان با نمره مطلوب (۶٫۵) ارسال نشده و تصویر مدرک زبان قبلی ام (با نمره ۶)ارسال شده و قرار شد که اگر دو روز دیگه جواب تستم خوب بود بفرستم
  لطفا راهنمایی فرمایید

 208. علی جان جدیدا همه در همان اول این پراسس میشوند و بسیار بسیار بعید هست که پرونده شما در حال بررسی باشد.
  هنوز هستند دوستانی که حدود ۱۶ ماه هست که منتظر این پراسس هستند.
  خوش باشی

 209. امیر جان سلام
  خوشبختانه جواب آیلتس ما مثبت بود حالا می تونیم تا دو روز دیگه کارنامه رو برای وکیلمون بفرستیم کانادا که اونم بفرسته دمشق حالا سولی که برام هست اینه که ما تونستیم مدرک زبان رو در مهلت ۱۲۰ روزه بگیریم ولی در یک بسته برای دمشق ارسال نشده چرا که مهلت ما تا ۱۴ آذر بود می خواستم یک لطف دیگر هم انجام بدید و اون مفهوم عبارت ذیل می باشد که در فایل نامبر دوم برای ما ارسال شده است

  We received your application for permanent residence on March 11, 2010.

  We withdrew your application on July 26, 2010 and your file has been closed.

  A decision has been made on your application. The office will contact you concerning this decision.

  We reviewed your application and sent you a letter on August 5, 2010. Please consider delays in mail delivery before contacting us.

  Your application and supporting documents were received by the Damascus office. They are pending review.

  We transferred your application to the Damascus office on August 11, 2010. The Damascus office may contact you.

 210. خب ، خدا را شکر.
  این مشاور شما چه عجله ای داشته برای ارسال مدارک ناقص؟؟
  یک سوال ، پرونده شما از ویزا آفیس دیگری به دمشق ترانسفر شده؟
  خوش باشی

 211. سلام مجدد
  امیر جان وکیل ما آقای مختاری از شرکت کنبارس می باشد البته دفتر تهران هم دارند ما مدارک رو تحویل دفتر تهران دادیم و اونها فرستادند دفتر مونترالشون در کانادا برای بررسی و بعد از آن فرستادند سفارت کانادا در دمشق که انجا برای ما فایل نامبر دوم ارسال کردند که متن مربوط به شرایط این براسس ما در نوشته قبلی ام برایتان ارسال شد

 212. بقول مستشار الدوله “دست گلشون درد نکنه” !!! با این تبلیغات وسیع و الدرم بلدرم ، معلوم شد که خیلی هم حالیشون نیست.
  در هر صورت ایرادی نداره ، یعنی چاره ای نیست. همانطور که قبلا اشاره کردی ، ممکن هست که کسر امتیاز داشته باشی و باید در اسرع وقت ارسال کنی.
  ببین من در آن متن از ۲ چیز سر در نمیارم ، یکی آنکه فایل شما یکبار بسته شده و تصمیم هم گرفته شده !!!
  سوای از آن اگر الان این پراسس هستید ، باید تاریخ این پراسس شدن را نوشته باشه. ولی آنچه که روشن هست ، فایل شما در ۱۱ آگوست به دمشق ترانسفر شده است و شکیبایی شما باید شروع شود.
  خوش باشی

 213. امیر جان با توجه به دو موردی که مطرح نمودید من نگران شدم با عرض شرمندگی جسارتا متن ایمیلی که از طرف اونها ارسال شده برات می فرستم ببین چیزی متوجه می شی امیدوارم بتونم زحماتترو جبران کنم
  با دعای خیر برای شما
  Dear Madam/Sir,

  This refers to your application for permanent residence in Canada which was received at this office.

  We have created a file with the file number pasted above. You must quote this file number in any future correspondence. A receipt for application fees submitted is also enclosed.

  You may be aware that the Parliament of Canada has enacted amendments to the Immigration and Refugee Protection Act (IRPA). These amendments permit the Minister of Citizenship, Immigration, and Multiculturalism to give instructions to officers regarding the processing of certain types of applications filed on or after February 27, 2008.

  The Minister issued Instructions pursuant to these amendments on November 28, 2008. These Instructions affect Federal Skilled Worker applications received on or after February 27, 2008. Your Federal Skilled Worker application was received on or after this date. As a result, your application will be reviewed to determine whether it meets the requirements for processing as outlined in the Minister’s Instructions.

  Once this review is complete, CIC will inform you in writing whether your application is eligible for further processing. Until this time, please be patient and do not make any inquiries to our office about the possible impact of these Instructions on your application.

  You can find information on the legislative amendments and Instructions at the following website: http://www.cic.gc.ca/english/department/laws-policy/irpa.asp.

  Processing time

  We are currently processing post-Ministerial Instructions Federal Skilled Worker files received prior to March 2009.

  Interview

  You will be notified of the appointment for your interview, if required, approximately 2 months prior to the date of the interview, and you will be provided with further instructions at that time.

  Section 15 of the Immigration and Refugee Protection Act authorizes an officer to proceed with an examination where a person makes an application for permanent residence in Canada for the purpose of determining whether the person and all his or her accompanying family members, appear to be persons who may be granted entry into Canada. To proceed with an examination, a personal interview is frequently required. Section 16 of the Immigration and Refugee Protection Act states that a person who makes an application must answer truthfully all questions put to them for the purpose of the examination. If an applicant appears for the interview without all the family members as required by the officer, then the required examination cannot be completed. This means that the applicant would be found to be inadmissible to Canada as a foreign national by virtue of the fact that he or she is unable to comply with all the requirements of the Immigration and Refugee Protection Act and the Regulations, following sections 11 and 41 of the Act.

  Non-resident applications

  If you or any of your accompanying family members are not normally resident in the area of responsibility of this office, then you should be aware that there may be additional delay in the processing of your application for permanent residence in Canada. This delay will result from the need to refer your case to the Canadian Immigration office which is responsible for the country in which you or your family members normally reside. This referral is necessary to verify any information that you have provided with your application, or for advice concerning qualifications or other matters of a local concern that should be taken into account when assessing your application.

  Let us know

  If there is a change in your personal circumstances, such as the birth of a child, a marriage or divorce, you have to let us know (see address, fax number and email address below).

  You must also inform us of a:

  • Change of address, including change of e-mail address;

  • Change of immigration representative;

  • Request for withdrawal of your application.

  Prepare yourself for immigration to Canada

  Your application has just been received at visa office and some months will probably pass before you know the final decision on your application. We nonetheless encourage you to use these months to gather information on Canada.

  One of your first steps should be to begin researching potential employment in Canada. Most occupations in Canada are not regulated. For those occupations, the employer is responsible for assessing and recognizing your qualifications.

  However, some occupations are regulated and do not permit persons to practice without a license. To obtain a license to practice a regulated occupation, you must go through an assessment and an acceptance of your education and professional qualifications by a regulatory body. This assessment will compare your training, education and experience to Canadian requirements. The assessment will also help determine whether further training and evaluation may be needed before you acquire a license to practice your occupation in Canada.

  In partnership with Service Canada, the Foreign Credentials Referral Office (FCRO) provides information and referrals. You can find more information on the FCRO Web site at: http://www.credentials.gc.ca. Clients in Canada can call 1-888-854-1805 or the Service Canada general enquiries number at 1-800-O-Canada (1-800-622-6232) for more information. Clients in Canada can also obtain in-person service at Service Canada Centers.

  The Going to Canada Internet site (at http://www.directioncanada.gc.ca ) contains important information about living and working in Canada as well as the “Working in Canada Tool” which will tell you what the current prospects are for your occupation across Canada. It offers information on essential skills, job descriptions, work conditions and opportunities. It will also tell you whether your occupation is a regulated profession in Canada.

  We trust that this information is helpful.

  Thank you for your interest in Canada.

  Immigration Section (OSK)

  Canadian Embassy, Damascus, Syria

 214. علی جان اصلا نگران نباش.
  این ایمیل فرمت خاص هست و نشاندهنده هیچ چیزی نیست و نیازی به تحلیل و تفسیر ندارد.
  در راهی قدم گذاشتی که نیاز به صبوری بیش از حد دارد و نیازی به نگرانی بیمورد ندارد. انشاءالله که همه چیز درست میشود.
  خوش باشی

 215. سلام وعلیکم
  امیر جان تشکر از وقتی که می گذاری تو و صداقت تو تنها امید ماست بازهم از ته دل خوشحالم که برگشتی

 216. لطف داری علی جان
  خوش باشی

 217. با سلام

  امیر جان خواستم به اطلاعت برسانم که با توچه به خوش شانسی ما ایران آیلتس میگه لندن برف سنگین اومده و که کارنامه ها رو هنوز نفرستادن ما هم داریم اینجا سبز میشیم بگزریم من همسرم نرس می باشد و می بایست برای کار در کانادا مدرک خود را رجیستر نماید ما هم از طریق کالج crnbc در بریتیش کلمبیا اقدام کردیم وقتی فرمهای ثبت نام را چک کردیم دیدیم که می بایست برخی از فرمها توسط محل کار و دانشگاه و تشخیص هویت تکمیل و مسقیم برای آنها ارسال شود که این خود معضل بزرگی است خواهش می کنم اگر اطلاعات تکمیلی دارید لطفا اطلاع رسانی نمایید البته خود می دانید تعداد نرسهایی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند کم نیست
  با تشکر

 218. علی جان عملا تمام فرودگاه های بریتانیا تعطیل هست و امروز که بدتر هم شده !!!
  ببین علی جان اگر فرم ها را از CRNBC گرفته باشی ، متوجه شدی که این اپلیکیشن شامل چند بخش میباشد:
  بخشی از آن باید توسط خود شما تکمیل و ارسال گردد.
  یک فرم باید توسط دانشگاه تکمیل و به همراه ریز نمرات مستقیما به CRNBC ارسال گردد.
  یک فرم باید توسط کارفرما تکمیل و مستقیما به CRNBC ارسال گردد.
  یک فرم باید توسط سازمان پرستاری تکمیل و مستقیما به CRNBC ارسال گردد.
  یک نسخه ایلتس آکادمیک باید مستقیما توسط مرکز صادر کننده به CRNBC ارسال شود.
  سوء پیشینه هم نیازی نیست و آنها خودشان چک میکنند.
  خوش باشی

 219. سلام .
  من در جون ۲۰۱۰ مصاحبه ام را قبول شدم و فایل فدرال را باز کردم الان برام ایمیل مصاحبه دوم اومده با توجه به اینکه من مجردم و دختر فکر میکنید می خوئان چه سوالاتی بپرسن .

  ممنون میشم کمکم کنید

 220. والا سولماز جان من در این مورد اطلاعات زیادی ندارم اما میدانم که مصاحبه دوم خیلی مهم نیست و نباید نگران باشید.
  خوش باشی

 221. امیر جان سلام
  می خواستم از وضعیت لندن اطلاع بگیرم هنوز این کارنامه ما به دلیل تعطیلی فرودگاه ها ارسال نشده
  با تشکر

 222. علی جان از دیروز فرودگاه ها شروع بکار کرده اند.
  خوش باشی

 223. امیر جان سلام
  اینک که برآن شدی تا بستر زندگی ات را مجددا تغییر دهی بهترین ها را برایت آرزومندم

 224. سپاس بیکران علی جان
  پاینده و سرزنده باشی
  خوش باشی

 225. با سلام
  امیر جان می خواستم بدونم با توجه به اینکه همسرم کارشناس برستار هست می تونی اطلاعاتی راجب APPLY در رشته فوق لیسانس برستار بزشک(NURSE PRACTITIONER) در یکی از دانشگاههای بریتیش کلمبیا به ما بدهید که کارهای مربوطه اش را به موازات روند فایل مهاجرتی امان انجام بدهیم
  با تشکر

 226. علی جان من در این مورد اطلاعاتی ندارم اما شما میتونید با ادوایزر هر دانشگاه مستقیما تماس بگیرید و اطلاعات لازم را بگیرید.
  خوش باشی

 227. امیر جان سلام
  با توجه به اینکه فایل نامبر دوم ما ۲۰ نوامبر آمده فکر می کنید چه زمانی مدیگال ما بیاد.
  با تشکر

 228. علی جان من فکر میکنم که برای این باید یکسال زمان بگذارید.
  خوش باشی

 229. یه خبر خوب ..
  از ۲۳ دسامبر مدرک زبان برای مهاجرت ۲ سال اعتبار داره:
  You can use language test results for two years from the time you take the test
  خبر رو امروز از صفحه اصلی سایت برداشتند اما شرایط مدرک رو آپدیت کردند که لینکشو می گذارم 🙂

  http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/cec/language-testing.asp#tphp idtphp

 230. با سلام و درود فراوان
  ۱-آیا مرحله بک گراند چک بعد از ارسال مدیکال می باشد
  ۲-حداقل و حداکثر زمان بک گراند چک را لطفا بفرمایید
  در ونکوور زیبا خوش باشید…

 231. ۱- مرحله بک گراند چک از همان ابتدای ارسال مدارک شروع میشود و باد از مدیکال بخش سکیوریتی چک آن آغاز میگردد.
  ۲- حداقل ۳ ماه و حداکثر ۱۲ ماه باد از مدیکال.
  خوش باشی

 232. سلام
  من فوق لیسانس عمرانم و میخوام برای اقامت کبک از طریق نیروی کار اقدام کنم. وکیل تو ایران(۳۷۰۰$) بهتره یا کانادا(۸۰۰۰$)؟ سابقه کاریشون تأثیر داره؟ اگه وکیل نگیرم کارم کندتر میشه؟ بدون وکیل چه جوری شروع کنم؟ البته پول مهم نیست و زمان خیلی مهمتره.
  لطفا بهترین راه رو بهم پیشنهاد کنین.

 233. فرناز جان من هیچ اعتقادی به مشاور ندارم و میتونی خودت کارهایت را انجام دهی.
  خوش باشی

 234. سلام
  ممنون از راهنماییت،من در جمع آوری مدارک و ارسال به دمشق به مشکل برخورد کردم.اگه بهم کمک کنین ممنون میشم:در فرصت ۱۲۰ روزه هستم و نمره آیلتس من در امتحان خوب نشده است و از طرفی ۱۲۰ روز داره تموم میشه و امتحان دیگه ای نمیتونم ثبت نام کنم ۲ راه در پیش دارم یا “”” همین نمره آیلتس را بفرستم و ثبت نام برای امتحان مجدد هم ضمیمه کنم”””” یا اصلا نمره آیلتس را نفرستم فقط فرم ثبت نام در امتحان جدید را برایشان ارسال کنم””””؟ لازم به توضیح است که NOC 9212 است که از لیست رشته های فدرال حذف شده است.و این تنها شانس من برای اقدام است. آیا قابل پیش بینی هست چه اتفاقی میافته توصیه شما در این وضعیت چیست؟ پیشایش از لطف شما سپاسگزارم.

 235. آزیتا جان اگر هیچ چاره ای نداری:
  نمره ایلتس موجود را به همراه کپی ثبت نام ایلتس بعدی ارسال کن و در اولین فرصت ایلتس را ارسال کن.
  خوش باشی

 236. سلام
  ممنون از پاسخ تون …. در حال حاضر بدلیل اینکه نمره آیلتسم خوب نشده ۳ امتیاز کم میآورم ..برای همین یک مقدار آبهام برام پیش اومده جالب اینجاست که وکیل هه اینجا جواب درستی بهم نمیدن بنابرای چند تا سوال داشتم:
  ۱- من مدارک متعدد فنی(آموزش در حال کار) دارم آیا اینا امتیازی محسوب میشود؟
  ۲-اگر ۳ امتیاز کم باشد پرونده ریجکت میشود؟
  ۳-مدرک زبان فرانسه TEF ندارم ولی آموزشگاهی که ۳ ترم فرانسه خواندم بهم گواهی داده است آیا این مسئله باعث میشه ۲ امتیاز را بگیرم؟
  ۴-آیا کل مدارک باید به تائید دادگستری برسه ؟
  ۵-چند درصد احتمال قبول شدن پرونده وجود دارد(صرفا به نظر شما)
  از همکاری صمیمانه تون ممنونم.

 237. ۱- خیر. البته شاید آفیسر گوشه چشمی به آنها بکند ، اما کاملا سلیقه ای هست.
  ۲- قطعا.
  ۳- بعید هست. البته باز هم به آفیسر بستگی دارد.
  ۴- بله ، یا همه مدارک و یا هیچ کدام ، با تایید دادگستری برسد.
  ۵- پرونده کی؟ پرونده شما؟ اگر کسر امتیاز داشته باشید ، قطعا رد میکنند. پس با احتیاط عمل کنید.
  خوش باشی

 238. با عرض سلام وخسته نباشید من مهندس عمران با گرایش سازه هستم.ولی سال سابقه کاری در شرکت معماری دارم ایا میتوانم در زیر گروه معماری اقدام کنم.همچنین ایا در حین تحصیل فوق لیسانس سابقه کار تمام وقت باشد یا پاره وقت؟ممنون که وقت میگذارید.

 239. بله میتونید تحت عنوان شغل معماری اقدام کنید و سابقه کار حین تحصیل ، پاره وقت محسوب میشود.
  خوش باشی

 240. با عرض سلام وخسته نباشید من مهندس عمران با گرایش سازه هستم.ولی سابقه کاری در شرکت معماری دارم ایا میتوانم در زیر گروه معماری اقدام کنم.همچنین ایا در حین تحصیل فوق لیسانس سابقه کار تمام وقت باشد یا پاره وقت؟ممنون که وقت میگذارید.

 241. با سلام به دوستان. ۱-آیا انتخاب ویزا آفیس برای ما ایرانیها الزاما دمشق می باشد؟ ۲- در صورتیکه می توان جای دیگری را انتخاب کرد شما مالزی را از نظر سرعت چک کردن مدارک پیشنهاد می کنید؟(با توجه به اینکه برای ادامه تحصیل عازم مالزی می باشم)

 242. اگر ساکن ایران هستید ، باید دمشق را انتخاب کنید.
  انتخاب ویزا آفیس دیگه ، منوط به اقامت حداقل یکساله در آن کشور میباشد.
  خوش باشی

 243. سلام امیر جان .ممنون از پاسخت. منظور شما از اقامت ۱ ساله ،از یک سال قبل از فرستادن مدارکه؟ یعنی من با ویزای دانشجویی ۴ ساله که الان عازم هستم نمی تونم اقدام کنم؟ ۲- هر یک سال سابقه کار پاره وقت معادل چه مدت تمام وقته؟ ۳-در کل وضعیت ویزا آفیس مالزی چطوره؟

 244. بله ، زمانی که اقدام میکنید ، باید یکسال اقامت داشته باشید.
  هر سال کار نیمه وقت ، نصف کار تمام وقت میباشد.
  سال ۲۰۰۹ کلی پرونده ایرانی ها را به دمشق منتقل کردند. عملکرد آنها مشابه بقیه هست و مورد خاص و جالبی من ندیدم.
  خوش باشی

 245. امیر جان در مورد حساب بانکی توی سایت فقط مقدار موجودی رو گفته.من در مورد مدت زمان پرینت حساب چیزی ندیدم.آیا فقط مانده حساب را باید بگیریم و اگر گردش حساب هم لازمه از چه مدت قبل باید ارائه کنیم؟ باز هم ازوقتی که میگذارید خیلی ممنون.

 246. پدرام جان بعضی چیزها تجربی هست. آنها اغلب گردش ۶ ماهه میخواهند.
  خوش باشی

 247. سلام امیر خان. خیلی خیلی از اینکه وقت میگذاری وبه هموطنات کمک میکنی ممنون.
  همسرم main applicant هست،فوق لیسانس و خودم لیسانس. آیا بجز مدرک لیسانس و قوق لیسانسمون،مدرک دیپلم ها هم الزامی هست؟چون هیچ کدام به مدرک دیپلممون دسترسی نداریم.

 248. قاعدتا باید مدرک دیپلم را هم بفرستید. اگر واقعا امکانش نیست ، خب ، چاره ای نیست. نفرستید. انشاءالله که مشکلی هم پیش نخواهد آمد.
  خوش باشی

 249. سلام امیر خان. خیلی خیلی از اینکه وقت میگذاری و به هموطنات کمک میکنی ممنون.
  سوال من در مورد مدرک دیپلمه. همسرم که main applicant هست مدرک فوق لیسانس داره و خودم لیسانس. آیا بجز مدرک فوق لیسانس و لیسانسمون، فرستادن دیپلم هم الزامیه؟چون هیچ کدوم در دسترس نداریم.

 250. با عرض سلام مجدد
  من یک سال سابقه کار معماری دارم .مابقی سوابق کاریم عمرانی است.به نظر شما چند امتیاز از سابقه کار میگیرم.خیلی خیلی ممنونم.

 251. اگر در کل حداقل ۴ سال سابقه کار داشته باشید ، حداکثر امتیاز را خواهید گرفت.
  خوش باشی

 252. سلام امیر جان خسته نباشی
  امیر جان من ۱ سال تو یه شرکت خصوصی موقعی که دانشجو بودم کار میکردم…این سابقه کاری حساب میشه؟؟

 253. سابقه کار حین تحصیل ، نیمه وقت حساب میشه
  خوش باشی

 254. سلام

  ما file number به تاریخ ۳۰ دسامبر ۲۰۰۷ داریم الان بسیار دلواپس هستم از کجا باید بدونم با توجه به تغییر قوانین , پرونده reject شده یا نه ؟

  ممنونم.

 255. مریم جان با توجه به خبرها ، احتمالا پرونده شما بسته شده است. اما با درخواست کیپس ، میتوانید ، پیگیر شوید و اطلاعات پرونده خودتان را بدست آورید.
  خوش باشی

 256. سلام امیر خان خسته نباشید

  در نامه آپدیت ذکر شده بود که باید پاسی را بفرستیم که ۱۲ ماه تاریخ داشته باشه بنابر این من با پاس قبلیم رفتم مدیکال و بعد پاسم را عوض کردم ولی فقط کپی پاس جدیدم را ارسال کردم فکر می کنید مشکلی پیش بیاد.
  و یه سوال دیگه شما فکر می کنید برای ما قبل ۲۰۰۸ ها باز هم فاصله زمانی بین ارسال مدارک مدیکال ودریافت پاس ریکوست طولانی خواهد بود با سپاس فراوان

 257. نه ، هیچ مشکلی نیست و کاملا درست انجام دادید.
  پس از انجام سکیوریتی چک ، ویزا شما صادر خواهد شد و این زمان نباید زیاد باشد.
  خوش باشی

 258. سلام اقا امیر مدیکال دوستم اومد. یه سوال داشتم.دوستم در آستانه ازدواج است،می‌خواد ببینه ازدواج کنه قبل از مدیکال ،پرونده‌اش چطور می‌شه؟ بهتره دست نگاه داره تا کارش درست شه و بعد از لندینگ ازدواج کنه و همسرشو اسپنسر کنه ?یا الان که مدیکلش اومده? .اصلا چیکار کنه بهتره،خیلی‌ مستاصله لطفا یه راهنمایی‌ بفرماید.

 259. اگر قبل از انجام مدیکال ازدواج کنند ، می بایستی مدارک همسر را هم ارائه نمایند تا بررسی و مدیکال ایشان هم صادر و با هم انجام دهند. پس از اخذ ویزا نیز میتوانند انجام دهند که البته حدود یکسال طول خواهد کشید و همسر ایشان پس از ۲ سال کارت اقامت خودشان را تحویل خواهند گرفت.
  خوش باشی

 260. ممنون امیر جان.فکر می‌کنید کدام یکی‌ به نفع خانمشونه؟ چون دوستم خیلی‌ هم تمایل نداره تنهایی‌ بره کانادا.کدوم راه برای خانمشون سریعترین راه برای رسیدن به کاناداست ؟ازدواج بعد از لندینگ آقا و اسپانسر کردنشون؟ یا قبل از مدیکال؟ الان که مدیکال اومده باید چیکار کنه؟ مدیکال بده بعدش ازدواج کنه و اعلام کنه به ورشو؟ چقدر زمان میبره تقریبی که مدیکال خانمشونم برسه؟پیشاپیش تشکر می‌کنم از صبوری و توجه شما.

 261. به اعتقاد من به نفع این هست که سریع مدارک ازدواج را فراهم و به همراه مدارک دیگر به سفارت ارسال کنند و مدیکال خودشان را هم به همراه یک کاور لتر برگردانند.احتمالا ۲-۴ ماه طول میکشه تا مجددا برای آنها مدیکال را صادر کنند.
  خوش باشی

 262. ممنون.یعنی‌ ازدواج باعث ردی یک پرونده نمی‌شه دیگه؟ یا اگه امتیازش کافی‌ باشه دیگه مشکلی‌ نیست.یعنی‌ کیسی بوده که ازدواج کردنش ،پروندشو به خطر بندازه؟ضمنا خانواده همسرش اقامت کانادا دارند.امتیازی محسوب می‌شه؟بازم خیلی‌ تشکر می‌کنم از شما.

 263. خیر ، ازدواج در این مرحله ، فقط کار رو کمی به تاخیر میندازه.
  اگر بخواهند از امتیاز آن استفاده کنند ، بله.
  خوش باشی

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.